reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z własną mamą.

Dołączył(a)
10 Październik 2013
Postów
1
Witam wszystkich :)
Mam problem z moją mamą.
Niestety nie chce się opiekować moim synkiem kiedy ja pracuje.
Bardzo mi ciężko z tego powodu, bo pracuje na pół etatu.
Nie wiem w czym rzecz.
Czy miałyście podobną sytuacje ??
 
reklama
Ola nie miałam takiej sytuacji jak Ty, ale dlaczego Twoja mama ma się zajmować wnukiem. Pamiętaj dziadkowi mogą się zajmować wnukami, ale nie muszą. To jest Twój syn i Twoja w tym głowa żeby miał opiekę. A nie myślałaś o żłobku??? Nie wiem czy Twoja mama pracuje czy nie, ale pomyślałaś, że może nie mieć siły żeby się opiekować na stałe wnuczkiem. Nie wiem jakie są Wasze relacje w domu.
 
czasem bywa tak że mamy boją się opiekować dzieckiem a tego nie mówią. Ale fakt faktem nie chce ciebie tu krytykować broń boże bo sama będę korzystać z dobroduszności mojej mamy, ale babcie wcale nie mają obowiązku zajmować się naszymi dziećmi. A co do żłobków, to to wcale nie jest takie łatwe dostać tam miejsce. Przynajmniej u mnie w mieście
 
ja mam taki kłopot z teściami, nie chcą zostać z małym i przez to nie mogę iść od pracy, na nianię nas nie stać a do przedszkola się synek nie dostał bo oczywiście ja nie pracuję ... nie wiem dlaczego nie chcę ale nie wnikam, z drugiej strony wiem że potem teść by miał pretensje po wszystko więc może nawet lepiej ...

ola nie znam twojej sytuacji ani relacji z mamą, być może boi się zostać z maluszkiem albo nie czuje się na siłach, albo jest jeszcze jakiś inny powód, myślę jednak że powinnaś zacząć od rozmowy z mamą a nie na forum bo nikt z nas ci w zasadzie nie pomoże ani nie powie w czym rzecz, porozmawiaj z mamą i przynajmniej niech ci powie dlaczego nie chce zostać z wnuczkiem, tobie nie pozostaje nic innego jak tylko to uszanować i się z tym pogodzić
 
Ola ​​rzeczywiście musisz porozmawiać z mamą i dopytać jaki jest powód jej decyzji.
Moja mama zajmuje się moimi maluchami, ale mam z kolei inny problem. Jest tak bardzo przewrażliwiona na ich punkcie, że doprowadza mnie dość często do białej gorączki. Chce dobrze, wiem to, ale efekt nie zawsze jest taki o jaki nam chodzi...
 
Do góry