reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problemy 40 latki

Dziewczyny, dziekuje Wam za dobre słowo. Podczytuje rózne fora i sama nie wiem, niektorzy pisza, ze wazne ze beta rosniem ze przy duzych wartościach te przyrosty są juz mniejsze. Sama nie wiem czy miec jeszcze nadzieje...
Dodam, że jak byłam na tej wyzycie u gin, to najpierw zbadal mnie na fotelu, potem zrobil mi usg dopochwowe i powiedział, ze nic nie moze znalezc, ze moze to jest jakos tak polozone, ze nie widac...potem zrobil mi usg przez brzuch i powiedzial "w ciazy pani jest", ale czy to jest rownoznaczne z tym, ze byl zarodek ?? Na pewno nie bylo widac bicia srca. Wpatruje sie w to zdjecie z usg i widze tam jakis cien - moze to sprawa tego, ze usg bylo robione przez brzuch ?W kazdym raziewymiaru crl na tym zdjeciu nie ma....sama juz nie wiem co o tym myslec. Czyzby to byla jakas mega pomylka ? Czy przy wartosciach bety rzedu 42 tysiace ona rzeczywiscie juz tak nie rosnie szybko ? Nie mam zadnych plamien, nawet jest mi niedobrze, ale sama ni ewiem czy z ciazy czy ze stresu....
 
reklama
Cały czas o tym rozmyslam, wewnetrznie zaczynam czuć, ze wszystko jest dobrze....Czytałam, ze w 8 tyg przyrost betahch nieco przyhamowuje...Na stronie mamaginekolog jest napisane, ze do 9 tyg ciiazy robi sie jedynie usg dopochwowe, bo przy brzusznym niewiele widac. Zarodek ponoc wusg przez brzuch moze byc widoczny dopiero ok 9 tyg ciaza i to u kobiet dosyc szczuplych. a ja nie jestem taka szczupla, szczegolnie otluszczony mam brzuch wlasnie. Mój przyrost betahcg w ciagu 48 godz to 9 %, wiem, ze t nie tak duzo, ale byl robiony w 7t3d i 7t 5 d, wiec moze juz nie musi tak szybko wzrastac, tymbardziej, ze nie byl chyba az takniski bo było prawie 42 000 i potem ok 45 500. Zero plamien, w poprzednich ciazach mialam plamienia, teraz nic. Poranne mdłosci, tylko tego serca nie bylo widac, Mam te usg przez brzuch, ale nie wiem czy wrzucac tu zdjecia.. wydaje mi sie, ze cos tam widac. Dama juz nie wiem :( najgorsza ta niepewnosc....
 
Ja miałam 21 lat jak miałam puste jajo płodowe, więc myślę, że wiek tutaj nie gra roli.
A to byłaś tylko u jednego lekarza? Tak wnioskuję po tym co piszesz. Jak masz jakieś wątpliwości, idź do innego. Ja pamiętam, że byłam u innych lekarzy aby się utwierdzić, czy aby na pewno nic z tego i później nie myśleć "mogłam sprawdzić gdzie indziej".
Bardzo dziwne, że miałaś usg przez powłoki brzuszne. Obecnie jestem w ciąży i usg przez powłoki brzuszne miałam bodajże dopiero od 13tc. Pierwszy raz słyszę o takiej praktyce by usg w 7tc nie było dopochwowe.
 
Lekarz zrobił przez brzuch, bo dopochwowo nie było nic widać, jakby pęcherzyk ? Zarodek ? byl tak umiejscowiony, że nie dało rady go zobaczyć. Może dlatego że mam tyłozgięcie
 
Przy tak wysokiej becie raczej wszystko powinno być widać, przyrost 9% w 7tyg to bardzo mało,ale to różnie bywa.Moze wizyta u innego lekarza z lepszym sprzętem by pomogła?

Cały czas o tym rozmyslam, wewnetrznie zaczynam czuć, ze wszystko jest dobrze....Czytałam, ze w 8 tyg przyrost betahch nieco przyhamowuje...Na stronie mamaginekolog jest napisane, ze do 9 tyg ciiazy robi sie jedynie usg dopochwowe, bo przy brzusznym niewiele widac. Zarodek ponoc wusg przez brzuch moze byc widoczny dopiero ok 9 tyg ciaza i to u kobiet dosyc szczuplych. a ja nie jestem taka szczupla, szczegolnie otluszczony mam brzuch wlasnie. Mój przyrost betahcg w ciagu 48 godz to 9 %, wiem, ze t nie tak duzo, ale byl robiony w 7t3d i 7t 5 d, wiec moze juz nie musi tak szybko wzrastac, tymbardziej, ze nie byl chyba az takniski bo było prawie 42 000 i potem ok 45 500. Zero plamien, w poprzednich ciazach mialam plamienia, teraz nic. Poranne mdłosci, tylko tego serca nie bylo widac, Mam te usg przez brzuch, ale nie wiem czy wrzucac tu zdjecia.. wydaje mi sie, ze cos tam widac. Dama juz nie wiem :( najgorsza ta niepewnosc....
 
Lekarz zrobił przez brzuch, bo dopochwowo nie było nic widać, jakby pęcherzyk ? Zarodek ? byl tak umiejscowiony, że nie dało rady go zobaczyć. Może dlatego że mam tyłozgięcie
Przy tyłozgieciu ciężej zobaczyć malucha... Zobacz, może uda się zapisać do innego lekarza? Betę masz wysoką jak na 7 tydzień, więc może faktycznie już rośnie inaczej? Sama nie wiem, bo u mnie poronienia były już pewne przy dużo niższych wartościach, a w tej ciąży nie badałam ani razu, bo szczerze mówiąc nie wierzyłam do końca, że będzie ok.
Tak czy inaczej musisz być cierpliwa, bo tutaj nic nie jesteś w stanie zrobić ani zmienić. A stres na pewno nie pomaga
 
Idź na konsultację do innego lekarza. To zbyt poważna sprawa, a ten u którego byłaś najwyraźniej ma kiepski sprzęt, albo nie chciało mu się szukać. Beta wysoka, nie zawsze przyrasta tak książkowo, bo każdy organizm jest inny, każdą ciąża jest inna. Nie zamartwiaj się...tylko jak najszybciej ustal termin do innego lekarza 😊 Trzymam kciuki i bądź dobrej myśli ❤️
 
reklama
Dziewczyny, widać tu zarodek ? To moje zdjęcie USG robionego przez brzuch...
 

Załączniki

  • IMG_20210804_111338.jpg
    IMG_20210804_111338.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 66
Do góry