reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problemy z ZUS-em??

jezu to jakas paranoja,normalnie jestem w szoku.dobrze że wzięłam z pracy urlop a nie składałam do zusu o ten zasiłek rechabilitacyjny bo ja to bym nerwowo nie wytrzymała i od razu poszła do dyrektora z awanturą ,ze bede siedziec u niego w gabinecie dopóki mi pieniedzy nie wypłacą.

ale nie daj boże zeby sie człowiek z płatnością u nich spóznił to dowala taka karę że zbankrutowac mozna.
 
reklama
tak to juz jest z tą nasza biurokracją :(
Stram się tylko nie denerwować, bo to mi napewno nie pomoże, nie mówiąc juz o mojej Maleńkiej. Oj dziewczyny, dziewczyny, to sie porobiło!!
 
kurcze... a ja tak narzekałam na ZUS w Poznaniu, że kontrolują czy się jest na zwolnieniu, że zasiłek wypłacają z kilkudniowym opóźnieniem... ale kuźwa wypłacają i świadczenie rehabilitacyjne też przyznali...
no ale też firma, w której pracuję porządna, wszystkie dokumenty i pieniądze na czas trafiają do ZUSu i kontroli w firmie ZUS nie przeprowadzał
na 2 przeprowadzone przez ZUS kontrole czy jestem w domu a się gdzieś nie szlajam, byłam w domu
widzę, że mam szczęście
 
ewa jak siedzisz w domu to przejrzyj sobie strony o poradach prawnych możesz tam zasięgnąć konkretnych bezpłatnych informacji od prawników. Z tego co ty opisujesz masz najlepiej siedzieć z założonymi rękami i czekać w sumnie odsetki za zwłoke lecą ale nie wiem czy ich to obowiązuje . Poszukaj tych porad prawnych i pytaj nic cie to nie kosztuje a zawsze czegoś możesz się dowiedzieć
 
Dziewczyny, a nie wiecie jak jest w przypadku panstowego stanowiska? Czy istnieje mozliwosc, ze nie dostane macierzynskiego albo ze bedzie przychodzil z wielkim opoznieniem ???
 
sandra1982 pisze:
Dziewczyny, a nie wiecie jak jest w przypadku panstowego stanowiska? Czy istnieje mozliwosc, ze nie dostane macierzynskiego albo ze bedzie przychodzil z wielkim opoznieniem ???

nie sądzę. ja urodzisz zgłaszasz się do pracodawcy. wypełniacie druki o zasiłku macierzyńskim (swoje pracodawca, swoje Ty) i pracodawca następnie składa je w ZUSie. dzień porodu jest pierwszym dniem zasiłku. zasiłek przysługuje przez 112 dni czyli 16 tygodni. nie wiem co ile dni wypłacają, ale chyba co 4 tygodnie albo co 30 dni (bo tyle ma miesiąc dni wg ZUS)
 
sandra możesz również popytać odpowiednich osób w poradach prawnych ja niestety nie oriętuje się jak to jest w państwowych zakładach pracy ale z pewnością jest o wiele lepiej więc wydaje mi się że napewno przysługuje ci i będziesz miała wypłacane w terminie a nie jak na prywatnych stanowiskach
 
dziewczyny, a jak myśliście z czego może wynikać kontrola zusu... czy to jest tak po prostu losowo wybierana osoba, czy może chodz o coś innego?? jak juz wcześniej gdzies tam wspominałam, księgowa dała m dziśi do zrozumienia,że kontrolę sprowokowałam ja sama dzwoniąc do nich z upomnieniami,ale jak tu się nie upominać o swoje...

Leyna,a Ty piszesz że ZUS Cie kontrolował- ale w czasie ciąży? Sprawdzali,czy w domku jesteś?
 
reklama
kontrola z zusu może być przypadkowa może wynikać również z nieprawidłowościami prowadzenia dokumetów ale również ty mogłaś się przyczynić do tego bo jak ty się pytałaś to musieli mieć jakiś wgląd do danych zakładu pracy w którym jesteś zatrudniona i to ty musiałaś im je podać więc automatycznie otwiera im się cała dokumętacja
 
Do góry