reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o pomoc bo nie wiem do końca czy moglabym miec drugie dziecko...

MONINI18

Początkująca w BB
Dołączył(a)
15 Listopad 2011
Postów
18
Miasto
Gliwice
Witam serdecznie. Moje pytanie, dotyczy zajścia w ciąże w okresie urlopu macierzyńskiego. Urodziłam 09.09.2011 i urlop macierzyński kończy mi się w dniu 26.02.2012r. i zostal mi jeszcze urlop wypoczynkowy zaległy z b.r 19 dni + 20 dni nowego za rok 2012. Mam umowę na CZAS NIE OKREŚLONY w zakładzie pracy w którym pracodawca zatrudnia powyżej 20 osób.
Z mężem planujemy 2gie i ostatnie dziecko żeby nie było miedzy nimi zbyt dużej różnicy wieku. sytuacja FINANSOWA NIE JEST NAJLEPSZA bo przy jednym dziecku nie otrzymałabym zasiłku wychowawczego.
I tu zapytanie.
Co zrobić żeby można było znów przejść na zasiłek chorobowy (l-4) tak jak przed pierwsza ciąża? Podkreślę że pracuje fizycznie i że ginekolog da mi l-4 bez problemu. I żeby znów był system urlopowy w porządku hronologicznym: macierzyńskie--> wypoczynkowe->wychowawcze??

A drugie pytanie dotyczy zajścia w ciąże w trakcie urlopu wychowawczego co zrobić żeby znów przejść na zasiłek chorobowy, później macierzyńskie wiem tyle że trzeba na jakiś czas wrócić do pracy, że skraca się o 2tyg.urlop macierzyński tylko nie wiem na jakiej zasadzie.
chciałabym wykorzystac urlop za ten rok tzn.19dni żeby mi nie przepadł bo urlop za rok 2012 wykorzystam w 2013r.ALE TAK DOKŁADNIE CIĄŻY NIE DA SIĘ ZAPLANOWAĆ. czy jest możliwość zakończenia macierzyńskiego i zajście na tym zaległym urlopie w ciąże żeby móc puzniej bez problemu przejść na l-4 100% płatne
PROSZE O POMOC
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moje pytanie, dotyczy zajścia w ciąże w okresie urlopu macierzyńskiego. Urodziłam 09.09.2011 i urlop macierzyński kończy mi się w dniu 26.02.2012r. i zostal mi jeszcze urlop wypoczynkowy zaległy z b.r 19 dni + 20 dni nowego za rok 2012. Mam umowę na CZAS NIE OKREŚLONY w zakładzie pracy w którym pracodawca zatrudnia powyżej 20 osób.
Z mężem planujemy 2gie i ostatnie dziecko żeby nie było miedzy nimi zbyt dużej różnicy wieku. sytuacja FINANSOWA NIE JEST NAJLEPSZA bo przy jednym dziecku nie otrzymałabym zasiłku wychowawczego.
I tu zapytanie.
Co zrobić żeby można było znów przejść na zasiłek chorobowy (l-4) tak jak przed pierwsza ciąża?
Zasiłek chorobowy przysługuje osobie niezdolnej do pracy z powodu choroby. Jeślu bedzie Pani chora to będzie sie Pani nalezał zasiłek.

Podkreślę że pracuje fizycznie i że ginekolog da mi l-4 bez problemu. I żeby znów był system urlopowy w porządku hronologicznym: macierzyńskie--> wypoczynkowe->wychowawcze??
To najzwyklejsza procedura, wiec nie widzę tu problemu.

A drugie pytanie dotyczy zajścia w ciąże w trakcie urlopu wychowawczego co zrobić żeby znów przejść na zasiłek chorobowy, później macierzyńskie wiem tyle że trzeba na jakiś czas wrócić do pracy, że skraca się o 2tyg.urlop macierzyński tylko nie wiem na jakiej zasadzie.
Najkorzystniej przerwać wtedy urlop (trzeba powiadomić pracodawcę na 30 dni wczesniej), przejsć na L4 i potem normalnie na urlop macierzyński (w normalnym wymiarze).

chciałabym wykorzystac urlop za ten rok tzn.19dni żeby mi nie przepadł bo urlop za rok 2012 wykorzystam w 2013r.ALE TAK DOKŁADNIE CIĄŻY NIE DA SIĘ ZAPLANOWAĆ. czy jest możliwość zakończenia macierzyńskiego i zajście na tym zaległym urlopie w ciąże żeby móc puzniej bez problemu przejść na l-4 100% płatne
PROSZE O POMOC
na to pytanie nie odpowiem, bo nie rozumiem o co Pani pyta (szczególnie tej wytłuszczonej częsci).
 
w ostatnim pytaniu chodzi oto gdym wykorzystała juz macierzyński automatycznie przechodzę na zaległy urlop wypoczynkowy za rok 2011 w roku 2012. czy na nim gdybym miała zajsc w ciąże mogę normalnie dostarczyć pracodawcy l-4 po zakończeniu tego urlopu czy w trakcie jego trwania?? i gdybym przeszła w trakcie urlopu wypoczynkowego zaległego co z reszta tego urlopu??
 
Najlepiej jest jak jesteś na wychowawczym przerywasz urlop , piszesz podanie do pracodawcy i z dniem powrotu dajesz l4 . Ja tak zrobiłam jak byłam w ciąży na wychowawczym . W 2 dniu powrotu rzekomym do pracy pracodawca otrzymał l4. Wszystko było ok potem. . Wzięłam urlop macierzyński, rodzicielski i pracowniczy ( mimo tego ze nie byłam w pracy ale byłam na l4 z tytułu ciąży to musi naliczyć urlop ).
 
Najlepiej jest jak jesteś na wychowawczym przerywasz urlop , piszesz podanie do pracodawcy i z dniem powrotu dajesz l4 . Ja tak zrobiłam jak byłam w ciąży na wychowawczym . W 2 dniu powrotu rzekomym do pracy pracodawca otrzymał l4. Wszystko było ok potem. . Wzięłam urlop macierzyński, rodzicielski i pracowniczy ( mimo tego ze nie byłam w pracy ale byłam na l4 z tytułu ciąży to musi naliczyć urlop ).
Post niewazny juz dobre 11lat 😆
 
Do góry