reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o pomoc w ustaleniu daty ..

Też tak myślę bo tak ciąża musiałaby być minimum jeszcze 3 tygodnie starsza . Oczywiście to co Ty przeżywasz i to życie w takiej niepewności są już wystarczająca kara. Nawet nieprobuje sobie wyobrazić co to za uczucie. Ale to już się stało , czasu niecofniesz. Staraj się mimo wszystko niemartwic aż tak bardzo bo dzidzia wszystko czuje. Powodzenia
Dziękuje, wszczepiłaś we mnie choć odrobinę nadziei.
 
reklama
Ja tez policzylam sobie i zdecydowanie wychodzi mi, ze jestes w ciazy z obecnym facetem. Pewność dadza tylko badania, ale statystyka stawia na obecnego chlopaka.Powodzenia.
 
Lekarz sie nie zna, dlatego liczą ciaze z om, a na forum się będą znać.
Może ktoś był w podobnej sytuacji, albo jest wstanie wyliczyć to z niewielką pomyłką, ginekolog jeszcze nie wypowiedział się na ten temat bo nie miałam go jak poruszyć. Jednak zapytać zawsze warto.
 
Jak dla mnie to bez wątpliwości tatą jest obecny partner. Do zapłodnienia doszło na przełomie września/ października. Usg do 10 tygodnia jest raczej bardzo dokładne, mógłby wystąpić tydzień przesunięcia ale nie 3 tyg...moim zdaniem nie ma nawet się nad czym zastanawiać. Co innego gdyby to była różnica kilku dni w tych stosunkach ale to aż 3 tygodnie.
 
Na podstawie tego co opisałaś trudno jest jednoznacznie stwierdzić kiedy doszło do zapłodnienia. USG oraz wyliczenia ostatniej miesiączki również takiego potwierdzenia nie dadzą. Termin w którym urodzi się dziecko również nie pomoże w ustaleniu daty zapłodnienia, bo każda ciąża rozwija się inaczej i prawidłowy termin porodu to termin między 38 a 42 tygodniem ciąży.

Teraz spokojnie czekaj na poród i ew. po porodzie rozważ test na ojcostwo. Trzymam za Was kciuki. Powodzenia!
 
Jak dla mnie to bez wątpliwości tatą jest obecny partner. Do zapłodnienia doszło na przełomie września/ października. Usg do 10 tygodnia jest raczej bardzo dokładne, mógłby wystąpić tydzień przesunięcia ale nie 3 tyg...moim zdaniem nie ma nawet się nad czym zastanawiać. Co innego gdyby to była różnica kilku dni w tych stosunkach ale to aż 3 tygodnie.
Dziękuje, coraz bardziej nabieram nadziei że ta różnica jest za duża i że mój obecny partner jest ojcem.
 
reklama
Na podstawie tego co opisałaś trudno jest jednoznacznie stwierdzić kiedy doszło do zapłodnienia. USG oraz wyliczenia ostatniej miesiączki również takiego potwierdzenia nie dadzą. Termin w którym urodzi się dziecko również nie pomoże w ustaleniu daty zapłodnienia, bo każda ciąża rozwija się inaczej i prawidłowy termin porodu to termin między 38 a 42 tygodniem ciąży.

Teraz spokojnie czekaj na poród i ew. po porodzie rozważ test na ojcostwo. Trzymam za Was kciuki. Powodzenia!
A jeśli zapłodnienie nastąpiło by tego 7-8 września to ciąża nie byłaby późniejsza co do określonych tygodni?
 
Do góry