reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prosze o poradę

Nika2017

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Marzec 2017
Postów
64
Część) pisalam wczesniej i pytalam sie o poziomach bhcg. Bo nie mam podanych widelek. Teraz się martwie i nie wiem jak wytrzymac do piatku do kolejnej wizyty u lekarza. Badania bhcg 15go robilam i wyszlo 309. W piątek 22go na wizycie lekarz zrobil mi usg gdzie było widać tylko pęcherzyk bez zarodka. Wiec bardzo sie zestresowalam i wyslal mnie znowu na bhcg zeby zobaczyc jak przyrasta i czy ciąża prawidłowa. Zrobilam w piątek, jutro ide odebrać. Ale strasznie sie martwię. Ponieważ nawet przyblizony tydzien ciąży mi nie podał. Ostatni okres mialam 7go września. Okres mam bardzo nieregularny.
 
reklama
Rozwiązanie
Dziękuję serdecznie. Mnie tak nastraszyl tym ze caly czas mówił ze nie moze zmierzyć pęcherzyk, ze jest taki mały. Czy jest szansa ze w piątek da się zobaczyc zarodek? Bo podobno ma byc kolejne USG
U kazdego widac zarodek inaczej
U jednych przy becie 1000...u mnie sie pokazal zarodek przy becie 32000...
Naprawde nie ma co sie sugerowac bo kazda ciaza inna
Spokojnie, wszystko po kolei . Pęcherzyk jest widoczny przy becie 1000-1500 i taka wartość prawdopodobnie osiągnęła jak byłaś na wizycie. Potrzeba czasu, żeby pojawiło się ciałko żółte i zarodek .

Jeśli masz nieregularny okres to ciężko określić wiek ciąży. Lekarz poda Ci go prawdopodobnie jak pojawi się zarodek i na tej podstawie wyznaczy termin porodu.

Zobaczysz jak wyjdzie wynik bety [emoji846]
Powodzenia

Ps pamiętaj,że stres nie jest dobry dla maluszka [emoji8]
 
Ostatnia edycja:
Bardzo dziwne,że przy tak niskiej becie lekarz zobaczył pęcherzyk, bo zazwyczaj jest on widoczny dopiero przy becie 1000-1500, więc tym moim zdaniem nie ma się co stresować. Powtórzyć betę i sprawdzić przyrost jak najbardziej możesz.
Autorka na badaniu USG była tydzień po becie więc jak dla mnie wszystko się zgadza bo beta po tygodniu powinna być już w granicach 2000. Do autorki, jak na razie nie martwilabym się na Twoim miejscu bo przy becie 300 nie widać na USG pęcherzyka a skoro lekarz go zobaczył to znaczy że przez tydzień beta Ci ładnie urosła :) pęcherzyk widać koło 4-6 tygodnia. Postaraj się uspokoić, na razie wszystko jest ok ;)
 
Tak, doczytałam po chwili i edytowalna post [emoji846]
Autorka na badaniu USG była tydzień po becie więc jak dla mnie wszystko się zgadza bo beta po tygodniu powinna być już w granicach 2000. Do autorki, jak na razie nie martwilabym się na Twoim miejscu bo przy becie 300 nie widać na USG pęcherzyka a skoro lekarz go zobaczył to znaczy że przez tydzień beta Ci ładnie urosła :) pęcherzyk widać koło 4-6 tygodnia. Postaraj się uspokoić, na razie wszystko jest ok ;)
 
Spokojnie, wszystko po kolei . Pęcherzyk jest widoczny przy becie 1000-1500 i taka wartość prawdopodobnie osiągnęła jak byłaś na wizycie. Potrzeba czasu, żeby pojawiło się ciałko żółte i zarodek .

Jeśli masz nieregularny okres to ciężko określić wiek ciąży. Lekarz poda Ci go prawdopodobnie jak pojawi się zarodek i na tej podstawie wyznaczy termin porodu.

Zobaczysz jak wyjdzie wynik bety
emoji846.png

Powodzenia

Ps pamiętaj,że stres nie jest dobry dla maluszka
emoji8.png
Dziękuję serdecznie. Mnie tak nastraszyl tym ze caly czas mówił ze nie moze zmierzyć pęcherzyk, ze jest taki mały. Czy jest szansa ze w piątek da się zobaczyc zarodek? Bo podobno ma byc kolejne USG
 
reklama
U mnie było tak :
Na pierwszej wizycie pęcherzyk 4 mm
Na drugiej tydzień później 2 cm i tu mnie lekarz strasznie nastraszył, że pęcherzyk bardzo duży a zarodka brak i raczej już się nie pojawi.... Nie polecam nikomu takiego stresu
4 dni później na wizycie u innego lekarza zobaczyłam serduszko [emoji3590]

Także spokojnie [emoji846] lekarze chyba po prostu nie lubią jak kobiety przychodzą za wcześnie na wizytę i brakuje im empatii..... Zamiast na spokojnie wyjaśnić, że jest za wcześnie to straszą .

U Ciebie też jak najbardziej jest szansa na zarodek [emoji846] ale nawet jeśli go jeszcze nie będzie widać to nie znaczy zbić złego. Dużo np złazy od sprzętu [emoji846]
Dziękuję serdecznie. Mnie tak nastraszyl tym ze caly czas mówił ze nie moze zmierzyć pęcherzyk, ze jest taki mały. Czy jest szansa ze w piątek da się zobaczyc zarodek? Bo podobno ma byc kolejne USG
 
Dziękuję serdecznie. Mnie tak nastraszyl tym ze caly czas mówił ze nie moze zmierzyć pęcherzyk, ze jest taki mały. Czy jest szansa ze w piątek da się zobaczyc zarodek? Bo podobno ma byc kolejne USG
U kazdego widac zarodek inaczej
U jednych przy becie 1000...u mnie sie pokazal zarodek przy becie 32000...
Naprawde nie ma co sie sugerowac bo kazda ciaza inna
 
Rozwiązanie
Do góry