reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

prosze o porade

reklama
Zalezy gdzie mieszkasz, jesli za granica to jeszcze przejdzie, ale w polsce nie wiem, teraz bum jest na zagraniczne imiona ktore pozniej smiesznie brzmia z nazwiskiem.
Mi sie osobiscie nie podoba to imie.
 
To francuskie imie o znaczeniu "narodziny" a szczegolniej Boze Narodzenie. We Francji, mimo mody na krotkie imiona, to akurat nie jest popularne obecnie, bo to tak jakby miec na imie "Wielkanoc" czy "Wniebowziecie"-powod do kpin wsrod dzieci gotowy..Mozna to imie czesciej spotkac u starszych panow.Ale samo brzmienie to imie ma ladne, i gdyby nie znaczenie, to na pewno bylo by czesciej obecnie dawane tak jak np Mael ,Gael, Anael..
 
Nie podoba mi się, ale jak ktoś wspomniał zależy od tego gdzie miszkasz. My mamy Majkę choć wtedy był już wielki boom na to imię ale wiedzieliśmy też ,że będziemy mieszkac za granicą i tu jest ono mało popularne :tak:
 
z imionami jest tak,ze mimo,ze powinny podobac sie tylko rodzica,trzeba brac pod uwage,czy dajac imie nie osmieszymy dziecka. Mi osoboscie Noel bardzo sie podoba,jak wiele innych imion dla chlopca. W Polsce pewnie nie jest az tak popularne,ale nie sadze,zeby ludzie kojarzyli je z Narodzinami Boga.
Wybierajac imie dla naszej corki,mieszkjac w uk zdecydowalismy sie na Nadie,gdyz jest krotki i wiem,ze nie beda kaleczyc jej imienia. Gdybysmy mieszkali w Polsce tez to imie zostalo by wybrane. Teraz gdy mowie Polakom,ze moja corka ma namie Nadia to pierwszy komentarz jest "ladnie,ale chyba to ruskie" nie wiem czy imie jest pochodzenia ruskiego,na pewno na wschodzie czesciej uzywane,ale dla mnie liczylo sie bardziej,ze imie pochodzi od slowa nadzieja,a pozatym uwielbiam to imie,a opis imienia pasuje do mojej corci w 100%
 
Dokładnie ! Jeżeli tobie sie podoba to reszta chyba nie ma znaczenia :) My nazwalismy naszego synka Filip a mieszkamy w UK gdzie nie pódziemy to oczywiscie nikt nie ma problemu z wymowa ale oczywiscie z pisaniem jest inaczej bo u nich pisze sie Philip :):-D
 
reklama
Mnie się podoba to imię, ale to Ty jesteś matką i musisz mieć też na uwadze życie dziecka (potem koledzy synka, szkoła itd.) i jak w przyszłości może odbierać to imię.
 
Do góry