reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedszkole

My też składamy 18 marca. Nika pewnie, że spróbujcie, zawsze można się wycofać gdyby się okazało, że nie jest gotowy. Np ja w wieku 3 lat poszłam do żłobka w którym pracowała moja babcia, chodziłam tam całe 2 tygodnie i całe dwa tygodnie płakałam, a za rok poszłam do przedszkola i płakałam jak mama mnie zabierała do domu.
Oli systematycznie tłumaczę jak to będzie w przedszkolu, na wiadomość że tam nie będzie mamy chwilkę się zadumała i powiedziała "no dobrze"
 
reklama
co do "bez mamy" to wczoraj przyszła do nas babcia (moja mama) i Przemo się pyta czy babunia będziesz u nas a ona tak będę z Tobą a on "no to mama możesz iść do pracy" a ja na to że jest 18 więc nie muszę a on "ale idź mama do pracy":rofl2:
 
U nas zapisy do przedszkoli sa od 16.03 do 16.04.
Zlozylam wniosek do przedszkola przez internet, teraz czekam az na zaswiadczenie o zatrudnieniu i zaniose jeszcze oryginal do przedszkola. U nas nie liczy sie szybkosc zgloszenia.

Rybko, zapisalam Macia w pierwszej kolejnosci do przedszkola na 26 kwietnia, potem na Jodlowej a na 3 miejscu do zmianowego na pomorzanach. A Ty Filipka gdzie zglaszasz? Moze jak sie dostana to beda w jednej grupie?
 
U nas zgłoszenia były od 15.03.Patrycja była 6 zapisana.Dzieci już jest dużo zapisanych.Zaświadczenie o zatrudnieniu mam,ale okazało sie że i o zarobkach potrzebne.Wyniki maja być w maju lub czerwcu.Pati jest towarzyska lubi przebywac z dziećmi,jak potrzeba to podzieli sie zabawkami,choc zabrac tez umie.Pieluch nie nosi.Z jedzeniem mogą być małe trudności.Jest wybredna,czasami odmawia i idzie sie bawić.Trzeba ja nauczyćłanie jesć:dry:.
Royanno niewiem jak jest u was,ale słyszałam juz od kilku osób nie tylko z mojej miejscowość,że lepiej jest składać tylko do jednego przedszkola.Ponoć jak składa sie do kilku to częśćiej ci odmawiają.:baffled:Z ilośćią godzin zaznaczać maksymalną oraz max. ilość posiłków.To może zwiększyć prawdopodobieństwo dostania się.
 
Witam,
U nas juz po rekrutacji- dostałyśmy się do tego wybranego przedszkola, więc do innego publicznego już nie składam podania:-D Zobaczymy jak to będzie we wrześniu, ale znając moją pocieszkę, to mam podobnie jak Anna25... czyli zostawi mnie bez żalu (oby;-) bo inaczej ja się zapłaczę)
 
Jagolku gratki:tak:
u nas dopiero w maju będzie wiadomo kto się dostał
ps ja swoje już wypłakałam, oj ciężko czasem było;-)
 
U mnie decydowała kolejność zgłoszeń i ja maluchy zapisałam we wrześniu. Mam już potwierdzenie, że są na liście - 22 kwietnia mam pierwsze zebranie w przedszkolu. Mają dzielić dzieci na grupę I i II, bo na razie na liście jest 12 dzieci z 2007r. i 28 z 2006r. Zobaczymy co powiedzą. Na razie odpukać maluchy chodzą do żłobka i chyba wreszcie jakoś opanowaliśmy infekcje bo dają radę i są coraz bardziej zadwolone. Widzę też olbrzymie postępy - szczególnie u Igora. Straszznie się usamodzielnił.
 
My jeszcze wypełnionych zgłoszen nie zanieśliśmy.Janusz dziś odebrał zaświadczenie o zatrudnieniu.Jutro pracuje on jedzie do wawy wiec zaniesiemy do przedszkola.Wiecie jaka jest ilośc dan podawanych w przedszkolach? 4 czy więcej?
 
Royannko, ja zapisałam Filipa na Wieniawskiego, potem na Wołogoską, a na trzecim miejscu na Jodłową.
mija79 pisze:
Royanno niewiem jak jest u was,ale słyszałam juz od kilku osób nie tylko z mojej miejscowość,że lepiej jest składać tylko do jednego przedszkola.Ponoć jak składa sie do kilku to częśćiej ci odmawiają.
Mijuś, w Szczecinie nie składa się wniosków do kilku przedszkoli, wniosek wypełnia się przez internet i wpisuje się na pierwszym miejscu przedszkole "główne" do którego chce się zapisać dziecko i podaje się jeszcze dwa inne tzw. rezerwowe, a wydrukowany wniosek wraz z zaświadczeniami o zatrudnieniu zanosi się tylko do tego pierwszego przedszkola.
 
reklama
Ja dziś byłam podpytać w przedszkolu.Otwarte jest od 6.30 do 17,trzy posiłki.Zarobki niby dla rzeczywistego potwierdzenia pracy bo ponoć w zeszłych latach o zatrudnieniu były podrabiane.W poniedziałek pójde zanieśc juz wypełniona karte.
Rybko widać ,że większe miasta mają inne zasady bo jest więcej przedszkoli.
 
Do góry