reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przepisy kulinarne kwietniówek

polecam rowniez przepis na pyszne ciasteczka ostatnio robiłam i na swieta tez bede robic(mam foremk swiateczne wiec trzeba ich uzywac:-D)

Składniki
- 450g mąki
- 300 g masła
- 1 jajko
- 150 g cukru
- 1 łyżeczka proszku do pieczenia

1. Mąkę przesiać na stolnicę. Dodać jajko, cukier, proszek do pieczenia i masło. Masło przesiekać nożem.
2. Do ciasta dodać według upodobań: cynamon, kakao, zapach midałowy, rumowy, waniliowy lub skórkę otartą z cytryny.
3. Bardzo szybko zagnieść ciasto i włożyć do lodówki na 1 godzinę.
4. Ciasto rozwałkować na ok. 0,5 cm i wycinać ciasteczka. Układać je na natłuszczonej lub wyłożonej papierem blaszce. Można posmarować je rozkłuconym jajkiem i posypać cukrem.
5. Piec w 180 stopniach 10-12 min.

ja czesc ciasteczek lukrowałam i dodawalam czekoladowa posypke a czesc byla w polewie czekoladowej z kolorowa posypka wychodza pycha u mnie szybko znikneły.
a i polecam zrobic je dzien wczesniej jak poleza przez noc to sie robia jeszcze lepsze bardziej kruche, teraz na swieta bede robila jeszcze jeden rodzaj bede dodawała do ciasta przyprawy korzennej:-)

brzmi smakowicie a ze dzis wybieram si ena zakupki to kupie produkty i zrobie na swieta
 
reklama
ja raz na swieta pieklam makowiec:-D hi hi ale jaja wtedy byly;-) oczywiscie poszlam na latwizne.. mak z puszki, a ciasto takie jak na szarlotke na kruchym ciescie:-D hi hi wsumie wszysto wyszlo tak jak powinno, zjesc sie to dalo, ale nie wygladalo to wogule jak makowiec swiateczny;-)
 
ano wiem, ale chciałam taki pewny, wypróbowany, który zawsze wychodzi :-p
A jeszcze nigdy nie robiłam więc potrzebóję wypróbowanego przepisu ;-)
 
nio to Frezja musisz zapytac jakis doswiadczonych w kuchni;-)ja do takich nie naleze, wie niestety nie pomoge.. powiedzmy, ze dopiero sie ucze;-):-) hi hi
 
polecam Przepisy kulinarne - Ugotuj.to wszystkie przepisy które tu znalazłam i stosowałam były świetne.
upolowałam na tej stronie:
naleśniki ze szpinakiem - Naleśniki ze szpinakiem i kurczakiem - konkurs - Wybrane przepisy kulinarne Przepisy kulinarne Gazeta.pl
zupkę ogórkową - Zupa ogórkowa - Wybrane przepisy kulinarne Przepisy kulinarne Gazeta.pl
i moje ulubione burritos: Burritos - konkurs - Wybrane przepisy kulinarne Przepisy kulinarne Gazeta.pl

udało mi się też znaleźć niezawodny przepis na karpatkę:
Przepisy kulinarne - Karpatka - Ciasta, desery, sałatki

tylko się nie śmiejcie, że takich prostych rzeczy szukam w necie :d
 
reklama
auliya nio cos ty;-) ja tez przepisow szukam w sieci:-) kiedys szukalam przepis na krupnik na przyklad:zawstydzona/y: jak bylam w niedziele u dziadkow cos tam wyszlo na temat gotowania itd i dziadek chcial mi ksiazke kucharska sprezentowac, to mu powiedzialam, ze dziekuje, ale ja przepisow na internecie szukam:-D hi hi
 
Do góry