reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

przesądy ciążowe..

Cleo - to super (ze nie jestem sama w tym moim zdziwaczeniu) :) Przedtem mialam checi nawet kilka razy dziennie,ale teraz szkoda gadac.A i czasem mam wrazenie,ze moj Skarb to nie do konca rozumie,bo zarzuca mi ze juz go nie potrzebuje i takie tam:(A to mnie jeszcze bardziej wkurza.
 
reklama
No zobaczymy co lekarz powie na jakieś alternatywne metody bo coś trochę chęci u mnie na coś takiego jest.... ;)
 
Margolis to daj znać...jak będziesz coś wiedzieć ;)....my podwójne mamuśki to może i chęci zdwojone :laugh:
 
Kurcze dziewczyny!
Miałam zamiar robić zakupy dla małej od przyszłego miesiąca, powoli stopniowo po kilka rzeczy ale po tym co piszecie zaczynam się zastanawiać. :) Nie wyobrażam sobie żeby mój mąż był w stanie wszystko sam pokupić począwszy od przewijaka i pościeli dla małej, po wózek i fotelik samochodowy. Sama chcę wybrać takie rzeczy, kolor, fason itp., przecież faceci się na tym nie znają, kupi mi jakieś ochydztwo i co ja z tym zrobię, po co mam się denerwować i wymieniać? Lubię sama o wszystkim decydować ;D a nie mam zamiaru po porodzie łazić gdzies po sklepach za zakupami! W tej chwili mam trochę ciuszków po dzieciakach mojej siostry i kilka kupionych w najmniejszym rozmiarze bo była wyprzedaż w sklepie ;D ;D(opłacało się-wszystko po 5 zł czy to body czy to śpiochy).
A co do innych przesądów, wszystkie tu wymienione słyszałam, no poza tym wieszaniem firanek i szyciem rzeczy u krawcowej, ale najbardziej spodobał mi się ten z krzesłem, muszę donieść o tym mojej koleżance z pracy, która też chciałaby byż już w ciąży, żeby koniecznie siadała na moim krześle ;D ;D
A ja jeszcze słyszałam, że kobieta w ciąży nie powinna patrzeć na burzę taką z grzmotami bo dziecko będzie miało ogniste znamiona.
Ale muszę Wam powiedzieć, że najbardziej nie rozumiem tych przesądów z kupowaniem rzeczy dla dziecka, w czym posiadanie wcześniej wszystkiego ma przeszkadzać?!Wkurza mnie to bo u mnie w domu też wszyscy odradzają kupować cokolwiek wcześniej. Nie myślę sie tym przejmować i zostawić tych spraw na głowie męża, który i tak jest dostatecznie zestresowany, że zostanie tatusiem ;D ;D.
 
Z kupowaniem jest tak: "nie kupuj,żeby nie zapeszyć",no,żeby z dzidzią nic złego się nie stało.
Ale przecież wiele osób kupuje wcześniej rzeczy więc może nie martw sie na zapas i jeśli mogę coś doradzić to poszukaj sklepu w którym dostaniesz wszystko co chcesz, zamów i odbierz po porodzie ;)
 
Renee ten problem to już był tu rozpatrywany!! Ja myśle dokładni tak samo jak ty!! nie wyobrazam sobie czekać do ostatniej chwili z zakupami, bo nie wyobrazam sobie tez zeby cale te zakupy robil mój mąż sam albo np z moją teściowa :p :p dlatego ja mam już prawie wszystko tzn mebelki (łóżeczko-oczwyście jeszcze w kartonie i komoda z przewijakiem) wszystkie ciuszki i inne potrzebne oprócz kosmetyków, wózka czy fotelika bo to na koniec zostawiam.

Ja też wychodzę z założenia że jeśli ma coś sie stać to i tak sie nic nie poradzi a też nie można zakładać wszystkiego złego z góry!! ;) :)
 
reklama
A ja wbrew przesądom wyhaftowałam dla synka obrazek ;)
Mam nadzieję,że tym razem dobrze się skończy to moje haftowanie...
 
Do góry