reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost beta hcg

Ankaaa88

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Marzec 2020
Postów
19
Witam. Obecnie jestem w 2 ciąży, pierwsza zakończyła się poronieniem w 7 tygodniu. Oznaczyłam 3 razy beta hcg i trochę zaniepokoiłam się mniejszym przyrostem 48-godzinnym między 1 i 2 wynikiem (ponad 200%) a 2 i 3 wynikiem ( ok.97%).
Moje oznaczenia :
13.03 - 22 mIU/ml
18.03 - 380 mIU/ml
20.03 - 771mIU/ml
Boję się, że może zwiastować to kolejne poronienie.
Jakie są Wasze doświadczenia? Czy beta rosła Wam w miarę jednostajnie?
 
reklama
Witam. Obecnie jestem w 2 ciąży, pierwsza zakończyła się poronieniem w 7 tygodniu. Oznaczyłam 3 razy beta hcg i trochę zaniepokoiłam się mniejszym przyrostem 48-godzinnym między 1 i 2 wynikiem (ponad 200%) a 2 i 3 wynikiem ( ok.97%).
Moje oznaczenia :
13.03 - 22 mIU/ml
18.03 - 380 mIU/ml
20.03 - 771mIU/ml
Boję się, że może zwiastować to kolejne poronienie.
Jakie są Wasze doświadczenia? Czy beta rosła Wam w miarę jednostajnie?
masz bardzo ładny przyrost kochana. Beta podwaja się co 2 dni, więc książkowo. Nie stresuj się niepotrzebnie bo teraz to najmniej wskazane. Ja poroniłam w 6 tygodniu, beta miała przyrost zaledwie 42% a pózniej 20%. Ty masz przyrost prawie 100%, jest wręcz idealny, minimum to 66% w 48h więc nie masz sie o co martwić! Odpoczywaj dużo kochana i zdrówka dla Ciebie i dzidziusia w brzuszku ❤
 
Martwi mnie to, że beta najpierw rosła szybciej, teraz wolniej, a nie osiągnęła jeszcze nawet 1000mIU/ml
 
Martwi mnie to, że beta najpierw rosła szybciej, teraz wolniej, a nie osiągnęła jeszcze nawet 1000mIU/ml
kochana beta przyrasta różnie. jednego dnia 70%, innego 130%, liczy sie jej średni przyrost a Ty masz idealny bo podwaja się co 2 dni. Dla uspokojenia Cię, gdy zaszłam w 2 ciążę (od razu po poronieniu nawet nie dostając miesiączki) mój 2 dwudniowy przyrost bety wahał się miedzy 88% a 130%. Teraz jestem w 24tyg ciąży. Nie stresuj się niepotrzebnie. Beta nie może mieć idealnego przyrostu każdego dnia tyle samo ponieważ podobnie jak z innymi hormonami, poziom się po prostu zmienia. Wszystko będzie dobrze! Zobaczysz! Rozumiem Twój stres bo niestety sama wiem doskonale jak trudna jest ciąża po poronieniu ale spróbuj się zrelaksować, zająć czymś myśli, tak będzie najlepiej dla dzidziusia!
 
Cześć dziewczyny, ja również w tym tygodni bardzo się stresowałam niską betą.
Przy cyklach 28 dniowych w 30 dc betaHCG wynosiła 167 i lekarz nastraszył mnie, że to za nisko na ten dzień cyklu. Dodatkowo zaczęły się skąpe brązowe plamienia... Przepisał mi Duphaston 3x2, ale też zaznaczył, że wg niego to zmierza ku miesiączce. Bardzo się przestraszyłam, bo pół roku temu poroniłam w 10 tc, a dwa miesiące temu przeszłam ciążę biochemiczną. I oba poronienia rozpoczęły się tez od takiego pamienia. Powtórzyłam jednak badanie po 48h i 32 dc wynik był już 568, czyli przyrost o 240%! Plamienie ustało, ale nadal staram się trzymać na wodzy z radością do czwartku, czyli pierwszej wizyty USG.
Anka, trzymam za Twoją ciążę mocno kciuki, myślę, że USG rozwieje wszystkie nasze wątpliwości <3 <3 <3
 
Przyrost jest ok. Nie patrz ze raz byl przyrost 200%a potem mniej. Z tego co piszesz kiedzy jedna beta a druga minelo 5 dni a potem zrobilas po 2 dniach. Za duzy odstep miedzy pierwszym a drugim badaniem
 
To są ładne przyrosty, beta rośnie skokowo i raz tak raz siak. Przyjmuje się, że przyrost powyżej 66% jest jak najbardziej prawidłowy. Wysokość jest jest bardzo rożna, wystarczy spojrzeć na normy w laboratorium (ich rozpiętość jest imponująca).
 
reklama
A kiedy masz wizytę u ginekologa? Mi lekarz powiedział, że różnie przyrasta beta, raz więcej, raz mniej, a im dłużej tym mniejszy przyrost. Powiedział mi też, że czasami z dzieciatkiem jest wszystko ok, a beta wzrosta jedynie 20%. Każda z nas jest inna i każda ciąża jest inna. Najważniejsze, że wzrasta, a u ciebie bardzo ładnie się podwajało. Ja wiem, że łatwo powiedzieć, ale nie martw się kochana, sprawdziłaś betę 3 razy, ładnie przysratała to teraz poczekaj na wizytę u ginekologa. Z całego serca Ci życzę żeby wszystko było dobrze i dzieciątko było zdrowe.
 
Do góry