reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost bety-za niski ??? :(

mmufinka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Grudzień 2013
Postów
123
Drogie mamy ! Proszę o szybką poradę bo za chwilę zwariuję.
A więc w Czwartek robiłam pierwsze badanie Beta-HCG wynik to 27,5 (normy dla 0,2-1 tydzień)
Dziś (to jest 4 doby) powtórzyłam wynik i wyszło 68,1 (normy dla 1-2 tydzień)
I teraz moje pytanie-czy przyrost jest odpowiedni czy za niski ???
Wiem ze co 48 godzin powinno być 66% (minimum) czyli ponad 130% w ciagu tych czterech dni ? Jakbym nie liczyła to wychodzi na to że po dwóch dnaich (tj sobota) powinno byc 45,6 wiec 45,6+66%=75,7...
Czy ja to dobrze licze?
Czy jest jakaś szansa że ta ciążą się rozwinie czy nie mamy na co liczyć?.
Dodam, że nie mam pojęcia który to dzień cyklu bo nie miałam miesiączki od ponad 2 miesięcy przez zaburzenia hormonalne, biorę luteinę na potrzymanie, lekarz w środę...
Prosze o radę ...
 
reklama
Mi się wydaje że ten przyrost nie jest najgorszy, wizytę masz już w środę wtedy lekarz oceni co i jak, jednak moim zdaniem nie powinnaś się niepotrzebnie wytresować. Stres nie jest potrzebny ani Tobie ani dziecku!
 
O 8 i w czwartek i dzis autoryzacja w czwartek 13.40 a to dziś o 14.20 wiec nie było praktycznie żadnej różnicy ; (
 
Moim zdaniem przyrost jest za niski, powinno być co najmniej 120. Wygląda to na wczesną ciąże, czyli przyrost powinien być 2-3x w ciągu 48h. Tak przyrasta betahcg najlepiej rokujących ciąż. Ciąża może rozwijać się prawidłowo a przyrost bety może nie być książkowy. Tak niskie wartości mogą świadczyć o zbliżającym się poronieniu, albo po prostu potrzeba czasu, żeby zarodek/organizm poradził sobie z trudnościami. Złe przyrosty mogą wynikać z wielu rzezy. Rokowania są gorsze, ale nie przekreśla to szczęśliwego zakończenia:-)
 
Idz bo ginekologa i się wszystkiego dowiesz
Albo powtórz jutro rano.
Nie wiem czy nie jest za niska.
Nie ma prawa spaść no i musi rosnąć cały czas duzo
Ja mialam pierwsza 358 4 dni później 1008 tak jak lekarz kazal i 4 albo 5 dni po becie 1008 mialam prawie 12 tysięcy:)
Później to juz rośnie
Chyba do 13 tyg potem spada ale się utrzymuje
 
Drogie mamy ! Proszę o szybką poradę bo za chwilę zwariuję.
A więc w Czwartek robiłam pierwsze badanie Beta-HCG wynik to 27,5 (normy dla 0,2-1 tydzień)
Dziś (to jest 4 doby) powtórzyłam wynik i wyszło 68,1 (normy dla 1-2 tydzień)
I teraz moje pytanie-czy przyrost jest odpowiedni czy za niski ???
Wiem ze co 48 godzin powinno być 66% (minimum) czyli ponad 130% w ciagu tych czterech dni ? Jakbym nie liczyła to wychodzi na to że po dwóch dnaich (tj sobota) powinno byc 45,6 wiec 45,6+66%=75,7...
Czy ja to dobrze licze?
Czy jest jakaś szansa że ta ciążą się rozwinie czy nie mamy na co liczyć?.
Dodam, że nie mam pojęcia który to dzień cyklu bo nie miałam miesiączki od ponad 2 miesięcy przez zaburzenia hormonalne, biorę luteinę na potrzymanie, lekarz w środę...
Prosze o radę ...
Nie stresuj się bo przyrost nie jest tragiczny. Grunt, że beta przyrasta. Oczywiście wizyta u lekarza konieczna choć przy tak wczesnej ciąży lekarz nie powie Ci nic tylko czekać. Tylko tyle można zrobić. Najlepiej powtórz jeszcze betę przed jutrzejszą wizytą

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry