reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost wagi

reklama
Ja się nie mam czym zmierzyć :-)

ważę od początku ciąży 67 kg ... można powiedzieć, że od wagi sprzed mam 1kg na plus, ale zdobyty dosłownie w pierwszych tygodniach bo 67 to waga z dnia testu :-)

ja się w sumie martwiłam, że nie tyję, ale to nie jest tak, bo brzuch mi urósł, piersi też, ale trochę mi tłuszczyku ubyło i jeszcze do tego moja przemiana materii przyspieszyła ...
moja mama w ciązy ze mną przytyła tylko 6 kg, a ja ważyłam 3 z kawałeczkiem, ale ona też przed ciążą miała jakieś "ukryte zapasy" :-)
 
u mnie tez tak bylo moja mama przytyla ze mna w ciazy doslownie 2 kg. bo miala tyle zapasow :) ze sciagalam z niej ;)
 
Moja figura się bardzo zmieniła.
Przed ciążą miałam tzw. "boczki" i to bardzo duże, i uda również masywne. Za to biust mały :(
Teraz jak brzuszek się pokazał to boczki poszły jeszcze bardziej w bok, więc w pasie ponad 100 już mam, dodatkowo bardzo mi się rozchodzą kości, więc uda wyglądają też grubiej. I biust podskoczył z A/B na D......
W skrócie wyglądam jak wielka kluska śląska.....czasami mam doła z tego powodu, ale obiecuję sobie że po porodzie wezmę się za siebie.
Jak mnie znajomi widzą i pytają ile przytyłaś, ja im mówię że 2 kg, to prawie każdy z tekstem do mnie że wyglądam na 8-10.....ehhhhh :(
 
Ja wygladam caly czas tak samo i w pierwszej ciazy i teraz wszystko idzie w brzuch, bioder to ja wcale nie mam :( jak schudne ponizej 50kg. to wygladam jak dziewczynka :( zero kobiecych ksztaltow i do tego maly biust... eee i tak zle i tak niedobrze, nigdy nie dogodzisz :-p
 
Podawanie wymiaru w pasie jest trochę bez sensu, bo myślę, że żadna z nas nie zmierzyła się przed ciążą i żadna z nas nie miała tych "przepisowych" 60 cm ;-)

No w każdym razie ja mierzę obwód brzuszka od czasu jak mi się pokazał i podrósł mi od tamtej pory o jakieś 5 cm. W czwartek miałam 110 cm.
 
reklama
Ja zaczynałam z wagą 51,7, teraz mam 52,8.
Pierwszy raz zmierzyłam sie w 10 tyg. i miałam w pasie 71cm, w biodrach 90 cm. Wczoraj w pasie było 74cm, a w biodrach 94.
 
Do góry