reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrosty w badaniach krwi

Dołączył(a)
22 Kwiecień 2022
Postów
10
Dziewczyny,
z racji pozytywnego testu ciążowego zrobiłam z przedwczoraj i dziś betę HCG-tutaj wzrost o 190 %,wg norm piąty tydzień.Ale martwi mnie poziom progesteronu- z 18,68 ng/ml spadł do 16,58 ng/ml.Lekarz dopiero we środę wieczorem.Nie wiem czy jest w ogóle szansa na to, że ciąża się utrzymie... Była któraś z was w podobnej sytuacji i było wszystko ok?
 
reklama
Może być różnie, ale prog masz w miarę ok - chyba dopiero poniżej 10-11 zaczynają działać... Do środy masz jeszcze troszkę czasu, może zrób jeszcze raz przyrost aby sprawdzić dynamikę - czy rośnie czy spada (chodzi o samą dynamikę wzrostu - jak będzie poniżej 150% to będzie już bardziej niepokojące)
 
Może być różnie, ale prog masz w miarę ok - chyba dopiero poniżej 10-11 zaczynają działać... Do środy masz jeszcze troszkę czasu, może zrób jeszcze raz przyrost aby sprawdzić dynamikę - czy rośnie czy spada (chodzi o samą dynamikę wzrostu - jak będzie poniżej 150% to będzie już bardziej niepokojące)
Mówisz o dynamice wzrostu bety czy chodzi ci o progesteron?
 
Prog jest wydzielany skokowo. Potrafi być nawet 50% niższy z godziny na godzinę.
Przy jakiej becie są te wartości progesteronu?
Prog jest wydzielany skokowo. Potrafi być nawet 50% niższy z godziny na godzinę.
Przy jakiej becie są te wartości progesteronu?
18,68 ng/ml przy becie 288,40 mlU/ml,a 16,58 ng/ml przy 857,50 mlU/ml.Godzina pobrania krwi w poszczególnych dniach nie była jednakowa-ok.godziny różnicy (jeśli to ma jakieś znaczenie).
 
18,68 ng/ml przy becie 288,40 mlU/ml,a 16,58 ng/ml przy 857,50 mlU/ml.Godzina pobrania krwi w poszczególnych dniach nie była jednakowa-ok.godziny różnicy (jeśli to ma jakieś znaczenie).
tak, godzina ma znaczenie bo może właśnie trafiłaś po prostu na spadek 😉
Nie martwiłabym się tym poziomem, myślę że śmiało do środy możesz poczekać
 
Przy becie 768 miałam progesteron 20. 4 dni później przy becie 3598 progesteron 15, na usg przy tych wartościach brak pęcherzyka. Dostałam od lekarza luteinę do przyjmowania. Obecnie wynik mojej bety ma 2 miesiące i śpi smacznie 😉
Powodzenia i trzymam kciuki 😀
 
reklama
O przyroście bety... Ale beta 200 cos i 800 coś to przyrost prawie 4x chyba że to jakieś wyniki nie zrobione w odstępie 2 dni.
Nie,to wyniki że środy i dziś.Wzrost o 191%.Nie wiem czemu,ale przyjęłam, że taki wzrost jest ok,ale teraz patrzę w internet i widzę,że prawidłowy mieści się w granicach 66-100%,czyli z moim coś jest nie tak chyba 😔
 
Do góry