reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przystanek kulinarny

A ja dzisiaj na obiadek robię leczo które podam z ryżem.
Potrzeba do niego 1 pierś z kurczaka, 1 por, 1 papryka czerwona, 1 cebula, 20 dkg pieczarek.
Pierś z kurczaka kroję w cienkie paseczki. Robię panierkę z 1 jajka, 1/2 łyżeczki ostrej papryki, 1/2 łyżeczki soli, 1 łyżki mąki ziemniaczanej (wszystko mieszam). Do panierki wrzucam pokrojoną pierś i mieszam. Wszystko wrzucam na patelnię i smażę na głębokim oleju. Po usmażeniu wrzucam do garnka.
Warzywa kroję w paski i podsmażam. Wrzucam do garnka w którym jest pierś.
Całość lekko duszę (dodaję trochę wody żeby się nie przypaliło). Doprawiam pieprzem (można dodać jarzynkę).
I tyle. Naprawdę pyszne :-D
 
reklama
Polecam :D I daj znać czy smakowało :)

U mnie leczo już gotowe. Teraz gotuję ryż i czekam na małża :)


Jak to robię na imprezy to robię z podwójnej ilości a i tak jak podaję gorące na stół (bez ryżu) to znika w oka mgnieniu.
 
Ostatnia edycja:
Kurcze ja też uwielbiam takie wspaniałe jedzonko, ale mój TŻ jest po operacji i teraz dieta na pół roku.... wykończę się....
 
kupujecie szpinak mrożony, rozmnażacie go w garnuszku, jak się rozpuści i poddusi troszku wsypujecie czosnek zmiażdżony, do tego wlewacie śmietankę np łaciatą taką do zup, następnie zagotowujecie to i doprawiacie dla smaku . To był sos do tego gotujecie makaron pene inaczej rurki, następnie podsmażacie pierś z kurczaka z pieprzem i solą lub wegetą kto co woli i macie danie gotowe czyli
Makaron polewacie sosem z szpinaku na to dajecie usmażoną pierś w kawałkach i posypujecie serem żółtymi do tego jakaś suróweczka z ogórków i pomidora np:)
Danie szybkie zdrowe bo szpinaki jakie pyszne:)
Polecam:)
 
A ja polecam Wam wegetarianska zupe meksykanska z fasola i pomidorami, swietna na podniesienie zelaza:

2 szklanki fasoli
papryka zielona, czerwona
marchew
ziemnaki
koncentrat pomidorowy(albo swieze pomidory)
zielone oliwki
woda z oliwek
czerwona papryka
majeranek
pieprz
bazylia
kminek (najlepiej kmin rzymski)
wegeta albo sol
woda

Zwykle fasole namaczam okolo doby a potem dodaje wszystkie produkty i gotuje na wolnym ogniu. Ilosc zupy zalezy od tego, ile jej chcecie zjesc, ja robie z okolo 2-3 wody i wszystkiego dodaje duzo, bo uwielbiam ja gesta.Zupe wlana do talerza posypuje jeszcze startym zoltym serem :-) Zupa syci, jest pyszna, zdrowa ibardzo wypelnia brzuch!
 
Co jeść jak się ma cukrzycę ciążową??

Przestałam jeść słodycze, nie pije napojów gazowanych, nie jem smażonego, odstawiłam także jabłka, banany, winogrona i kiwi. Jem 6 posiłków dziennie ale nie wiem czy są pełnowartościowe:-(. jem warzywa, owoce w bardzo małych ilościach itd - ale ja chyba nie umiem tego łączyć:-(. Czy jest jakiś dobry jadłospis?? Jak czytam w necie jadłospisy to się załamuje - jaka kobieta w ciąży na śniadanie zje 2 kromki chleba 2 plasterki wędliny i 40 dag. masła:baffled:. Podliczając zjadłabym 4 kromki chleba, 4 plasterki wędliny, 2 jogurty, 100 gram truskawek, 150 gram piersi gotowanej i 300 gram duszonych warzyw:baffled: - Jestem dietetycznym jedzeniu od 5 dniu a cały czas jestem głodna:-(. Co tu jeść??:-(
 
Aniołek tak jak dziewczyny piszą stosuj zasady diety Montignaca. Wywal biały ryż, białe pieczywo, wszelkiego rodzaju bułki, drożdżówki, ciasta, makaron tylko od czasu do czasu i nie rozgotowany, owoce w umiarkowanych ilościach 1-2 dziennie i najlepiej na czczo i to o jak najmniejszej zawartości cukru, mogą byc wszystkie jagodowe, truskawki, maliny, jabłka. Chleb tylko pełnoziarnisty i nie za dużo, żadnych dosładzanych kompotów i dżemów. Wywal też z jadłospisu gotowana marchew i buraki. Jedz duzo warzyw, chudego mięsa i nabiału.
Powiem tak - ja przez ostatnie 2 tygodnie tak rozciagnęłam sobie żołądek że teraz mam poważny problem żeby zmniejszyć ilości pochłanianego jedzenia i nie czuć głodu. Dzis zaczęłam ambitnie od 2 kanapek chrupkiego pieczywa z chudym serkiem, potem truskawki, zupka jarzynowa, a teraz co? Cała tabliczka czekolady poszła. Też sie musze pohamować z tym jedzeniem. Pocieszam się tym, że lek mi powiedział że w II trymestrze jest taki wilczy apetyt a w III większości mija, więc czekam na ten trzeci jak na jakiś przełom...
 
reklama
Co jeść jak się ma cukrzycę ciążową??

Jak czytam w necie jadłospisy to się załamuje - jaka kobieta w ciąży na śniadanie zje 2 kromki chleba 2 plasterki wędliny i 40 dag. masła:baffled:.

Ja zawsze tyle jem na śniadanie, dziś zjadłam kajzerkę z masłem i dżemem. Kurczę, może coś ze mną nie tak:confused: A dziś to w ogóle nie mam apetytu - dopiero zjadłam obiad (2 kawałki pizzy), nie to że głodna byłam, tylko mi się przypomniało, że jakoś już późno, a ja od rana tylko 2 kajzerki z dżemem zjadłam i pół czekolady. :baffled:
 
Do góry