reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyszłe Mamy z Bielska-Białej i okolic:)

:-)witajcie
My jeszcze czekamy:-) jeszcze 4dni i Maluszek będzie z Nami:-D.Troszkę mnie nie było bo postanowiłam zrobić generalne porządki...w sobote pomyłam okna a cała niedzielę umierałam :-)-no cóż za głupotę się płaci.
Nie prawdą jest,że w Esculapie się leży na tydzień przed terminem-zresztą Esculap to poczęści niepubliczna klinika i komu by się to opłacało.
Dziewczyny z Żywca czemu macie takie obiekcje aby swoim prowadzącym ciążę lekarzą powiedzieć,że będziecie rodzić gdzie indziej niż w Zywcu?Przecież to TYLKO I WYłACZNIE WASZA DECYZJA i lekarz nie ma nic do powiedzenia.Ja swojemu na pierwszej wizycie zakomunikowałam,że nie mam zamiaru rodzić w żywcu,nic na to nie powiedział oprócz stwierdzenia to Pani decyzja.Nie ma się czym przejmować.Dziś mamy pełne prawo wyboru-nie to co kiedyś.Zmykam do wanny.
 
reklama
Pisałam meile z kimś z esculapa i tak mi odpisali ale to tydzień wcześniej nie jest obowiązkiem tylko jeśli się chce bo sie np boi że sie nie dojedzie albo coś normalnie jest tak że sie przyjeżdza z bólami bo po co leżeć za wcześnie oni się dopasowują do nas pod tym względem. Beatko jak ja bym już chciała mieć tylko kilka dni a tu jeszcze prawie dwa miechy napisz zaraz jak było jakie warunki i jak się czujecie. A za te okna to powinnaś dostać po łapkach :)
 
Dziewczyny nawet nie wiecie, jak mnie już skręca od tego siedzenia w domu:baffled:. Tak z chęcią bym się czymś zajęła, a tu wszystko, co było do zrobienia już zrobiłam:dry:. Jak tylko pogoda dopisze to chyba tak, jak Beata79 wezmę się za okna, bo już nie mogę patrzyć na tą ich "czystość":confused2:. Mamie co najwyżej zostawię wieszanie firanek, bo jakoś za tą czynnością nie przepadam:-p.
 
Halo Halo nie chce nic mówić ale nie wolno nam podnosić rąk więc mycie okien odpada!!! Lepiej idź na spacer może jakieś zakupy albo dobry obiadek :p
 
Z tym podnoszeniem rąk do góry to jakieś przesądy są....ja zawsze i przez wszystkie ciąże myłam okna i sprzątałam i nic się nie działo.No chyba,że są jakieś przeciw wskazania od lekarza albo zle się znosi ciąże.To inna rzecz i ma się rozumieć trzeba się wówczas mieć na baczności.
Dorcia mnie też już skręca od siedzenia w domu-wczoraj miałam fajny przerywnik dziewczyny(moje znajome) zrobiły spotkanie w knajpce więc można było się ciut rozerwać :-).A dziś muszę jeszcze do miasta pojechać zakupić synciowi prezencik bo jutro chłopak kończy 7lat:-D.Jutro pozostaje mi siedzenie w kuchni i przygotowywanie impezki bo se "młody" kolegów ze szkoły na sobote zaprosił a mame postawił przed faktem dokonanym:tak:.Mam tylko nadzieję,że mąż podmucha baloniki bo sama rady nie dam.

Jakie przygotowujecie kosmetyki dla swych maluszków bo ja troszkę już zapomniałam co mi potrzebne będzie.Dobrego popołudnia zaglądnę wieczorkiem.Pozdrawiam
 
Z tym podnoszeniem rąk do góry to jakieś przesądy są....ja zawsze i przez wszystkie ciąże myłam okna i sprzątałam i nic się nie działo.

Dla mnie to nie przesądy. Bo to może m.in. spowodować przed wczesne skurcze....
A z racji że miałam zagrożoną ciążę to nawet prania nie mogłam wieszać żeby łożysko się w dobrym miejscu utworzyło.

Spacery, spacer, spacery tyle mi można:-:)-:)-:)crazy::-:)-:)-(
 
Proszę szanownych Przyszłych Mam dziś rozpoczynam ostatnią prostą, czyli III trymestr:-D.
Wg mnie, co ma być to będzie.
Beata79, co do kosmetyków to wg mnie wystarczy: mydełko i oliwka na początek wystarczy. Potem, jeśli wystąpią jakieś problemy ze skórą można wprowadzać jakieś balsmy, płyny do kąpieli, itp.. W razie problemów z pupą Alantan albo Sudocrem. Do pielęgnacji pępka oczywiście spirytus 70% (wystarczy kupić 100 ml spirytusu rektyfikowanego, rozcieńcza się go przegotowaną wodą w stosunku 2:1) i gaziki sterylne. Do przemywania oczek i czyszczenia noska 0,9% sól fizjologiczna. Na początek powinno wystarczyć:tak:. Z kosmetykami nie ma co przesadzać w pierwszym miesiącu życia malucha, bo jest on chroniony pozostałościami mazi płodowej, co jest lepsze od kosmetyków:tak:.
 
reklama
Do góry