reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pytanie proszę o odpowiedz:)

reklama
Geny silniejsze: oczy ciemne, oczy duże, długie rzęsy, ciemne włosy
Geny słabsze: oczy jasne (niebieskie, zielone), oczy małe, krótkie rzęsy, blond czupryna.
Cerę według mnie dziecko będzie miało pomiędzy Twoją jasną i ciemną Twojego wybranka :) Czyli można powiedzieć ze "taką w sam raz"
Pozdrawiam :*;-)
 
znam kilka par-jedno bardzo ciemne,a drugie bardzo jasne i zdarza sie, ze maluszki wychodza marcheweczki rude.....
 
znam kilka par-jedno bardzo ciemne,a drugie bardzo jasne i zdarza sie, ze maluszki wychodza marcheweczki rude.....

marcheweczki:) bardzo mi się podbają rude kobiety,natomiast faceci nie za bardzo..ja cały czas mówię aby nasze dzieci z uroda podały się na tatusia a z mózgiem na mamusie:D :-):-D może się uda:)
 
Moja koleżanka jest polką, blondynką o niebieskich oczach. Jej mąż jest cudzoziemcem, ciemna karnacja,włosy i oczy. Jedno dziecko ma urodę po mamie, jest typowym polakiem z blond włosami, a drugie to cały tata. Tak więc nie da się tego przewidzieć :)
 
U mnie tak bylo!! Mąz ciemnej karnacji, włosy ciemne itd.
Ja bladynka o jasnej cerze i niebieskich oczach.
Synek nasz: ciemna karnacja wlosy ciemne, ciemna oprawa oczu ale kolorek oczu niebieskie. Cudnie wyglada. Rysy twarzy ma po mnie i kolor oczu reszta to wykapany tata.
 
No a u mnie tak:
Ja włosy czarne cera miodowa, oczy brązowe
Maz włosy ciemny bląd cera śniadawa, oczy piwne.
Synek blondynek, niebieskie oczka, ale powoli ciemnieje.
Ja sie urodzilam z czarnymi wlosami oczy niebieskie, ale za to maz tez byl blondynem wiec syn w meza sie wdal.
 
Jak widac moze byc baaaaardzo różnie.....mysle, ze nie ma sie co martwić....byleby murzynek nie wyszedl i bedzie dobrze :-)
 
ja blondynka sniada karnacja niebieskie oczy, maz ciemna karnacja brazowe oczy ciemne wlosy, moja corka blondynka niebieskie oczy i taka troszke ciemniejsza karnacja, widocznie ciemne geny niezawsze sa silniejsze:-D
 
reklama
dziewczyny ;-)

geny to nie tylko to co widac ;-) czasem dziecko nie dziedziczy widocznych cech rodzicow a jest "wykapanym dziadkiem Jurkiem" ;-) rodzice sa tylko przekaznikiem tego co sami odziedziczyli po przodkach...
poza tym kolor wlosow moze sie zmienic z wiekiem...
moj tata do 6 roku zycia byl jasnym blondynkiem i na zdjeciach z kolejnych lat ten kolorek stopniowo mu ciemnial... teraz ma czarne i w wieku 60 lat tylko kilka siwych wlosow ;-) smieje sie ze "siwkiem" byl za mlodu ;-)

a mi najbardziej sie spodobalo stwierdzenie mazi89 ze dziecko moze byc podobne do taty byleby mozg mialo po mamie ;-) zgadzam sie z nim ;-)

pozdrawiam goraco ;-)
 
Do góry