reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rehabilitacja metodą Vojty

Kari ;-) nagraj telefonem albo kamera te zachowania Bąbla, które Cię niepokoją... albo pokazesz lekarzowi albo rehabilitantowi... w czasie wizyty nie zawsze da się o wszystkim powiedziec... ja zawsze o czyms zapomne...:-(
 
reklama
kari :-) przerabiałam to z młodym...na ćwiczeniach nie chciał pokazać rehabilitantce (tez pani Beatce ;-)) jak raczkuje... strasznie długo ukrywał ta umiejętność :-) dopiero jak zaczął stawac to na rehabilitacji zdazyło mu sie przejsc ciut na czworakach ;-)
 
nowe cwiczenie na podnoszenie nozek... od dzis zaczynamy. Dokladamy troszke wysilku Bąblowi ale staram sie to robic w jak najmniej stresujacy sposob. Dzis p.Beatka smiala sie ze powinnam byc rehabilitantka bo cwiczac z Bąblem pierwszy raz nowe cwiczenie robie to w sposob idealny, stare cwiczenie bez zadnych zarzutow :-) strasznie sie ciesze ze wszystko robie ok i dzieki temu mu pomagam ;-)
 
kari, a co się dzieje?

Od wczoraj jest u mnie Rubi, do niedzieli. Mało tu nas więc kilka dni będzie (4 dzieciaczków do obrobienia), ale będe zaglądała. Pisz proszę co z Bąblem.
Trzymamy za Was kciuki!!
 
Drogie mamy :) ja właśnie rozpoczełam z moim maluszkiem ćwiczenia metoda bobath! Mój synek ma za 3 tyg roczek a nic tylko siedzi:( ogólnie jest bardzo ruchliwy turla i przewraca ale zero ch,ęci chodzenia raczkowania podnoszenia sie samemu:( manualnie wypada bardzo dobrze interesuje sie wszystkim dookoła pamieta co gdzie jest naprawde mądry jednak chęci samodzielnego chodzenia i robienia czegokolwiek nie zero(
chce spytać czy ktośc ćwiczył ta metode ze swoim dzieckiem i czy przynosi ona oczekiwany skutek! wydaje mi sie ze nasz rehabilitant robi to wszystko jakoś szybko bo sie spieszy do kolejnych pacjętów:(
za wszystkie odp dziekuje
 
Witaj DoubleFantasy :-) dobrze że trafiłaś tutaj :-) sorki ze Cie za uszy wyciągałam ale na BB pełno podublowanych tematów i potem ludziska się gubia ;-)

ja rehabilitowałam synka (wcześniaka) najpierw 5 mies. metodą Vojty a potem NDT Bobath Baby i wyniki były błyskawicznie ;-) w 5 tygodni bobathowania zrobil to czego przez 5 mies. vojtowej traumy nie udało sie osiągnąc...

podglądaj rehablitanta, ćwicz w domu, może dostaniecie jakies "zadanie domowe"? zapytaj :-) grunt to sie nie poddawac i Cwiczyc :-)

kari :-) co u Was???
 
Witaj DoubleFantasy.
Ja z synkiem ćwiczę bobath od dwóch tygodni. Może jest trochę młodszy, niż Twój, bo ma dopiero 4,5 m-ca, ale zamierzony efekt osiągnęliśmy już po tygodniu!! Mały ma obniżone napięcie mięśniowe i w ogóle nie podnosił główki z leżenia na brzuszku, natomiast teraz unosi, fakt, że z moją małą pomocą, bo sam jeszcze nie wpadł na to, że można się podeprzeć rączkami, ale jak pomogę mu się podeprzeć, to trzyma głowę nawet do minuty:)
Życzę Ci wytrwałości i wiary w swoje dziecko:)
Na pewno wam się uda:)
 
reklama
Dziewczyny, proponuje założyć nowy wątek. W sumie żadana z nas już nie przyjaźni się z "Wojtkiem" a rozgadałyśmy się tu na dobre. Zakładam nowy wątek:)
 
Do góry