reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Robimy zakupy dla maluszka

Ja kupowałam mnioej więcej od około 5 miesiąca, oj to był piękny czas godziny na allegro i w sklepach dla dzieci, teraz już mam łatwiej bo większość maleństwo przejmnie po bracie:) przynajmniej dopoki nie będzie znaczenie miał kolor itp no bo wiadomo co to się tam w środku chowa;).
Natomiast nie wiem czy się przyda czy nie ale moja rada co do zakupu łóżeczka, większość z nich zapakowana jest zaraz po wyprodukowaniu w karton pamiętam że rozłożyliśmy je wcześniej jakieś 3 tyg. przed porodem i Bogu dzięki bo strasznie śmierdziało drewnem i taką nowością przez ok. 1.5 tyg więc nei radzę z tym czekać na sam koniec, podejrzewam że skoro dorosłym to przeszkadzało to maluszkowi tymbardziej.

Fajny pomysł z tą wymianą ubranek:) ja też jestem za w razie gdyby mi się teraz zdarzyła mała panienka:). (oj mam nadzieję)

dokladnie!!!!!!z tytm łóżeczkiem wyciagnac tzreba je wszesciej bo drewno ma specyficzny zapach!!!!!
dobrze ze napisalas bo widzisz zapomnialam;)
 
reklama
A co myślicie o antykolkowych butelkach TT ?Ja chciałam butlą karmić, ale teraz coraz bardziej się skłaniam do karmienia cycem ,że się tak wyrażę :)zresztą zobaczymy jak to będzie, jak nie będzie mleka to nie będę katować siebie i malucha :)
 
dziewczyny a butelki do karmienia kupujecie wczesniej czy jak maluch sie urodzi ? bo tak sie zastanawiam jakie wybrac Avent wiadomo naj ale czy sa jakies równie dobre a tansze ?
 
hehhe agapa sklep niestety w sandomierzu ale sprzedaje tez ciuszki w Rzeszowie chyba daleko od Ciebie zaluj bo naprawde sa super

Na jakiej ulicy w Sandomierzu masz ten sklep ??

Ja jak na razie kupiłam tylko zestaw body śpiochy czapeczka i łapki w kolorze białym na poprawienie humoru, a takie już kupowanie większej ilości ciuszków planuję na następny miesiąc, wózek planuję kupić w październiku, łóżeczka na początek nie będę potrzebować bo będę mieć kosz mojżeszowy czyli do 3 msca dzidzia może w nim spać.
 
Ostatnia edycja:
ja mialam avent i TT polecam ta i ta...aleee jednak avent to avent wymieniac mozna tylko smoczki a butelka czaly czas ta sama:)
 
Ja też miałam Avent, z resztą do tej pory używamy tej butelki.. i na szczęście nie wiem, co to kolka:tak:
Butelka godna polecenia!:-)
 
Ostatnia edycja:
Ja przed porodem kupiłam butelke Lovi aktywne ssanie. Pierwszy raz butli użyłam dopiero jak młoda miała 8,5 miesiąca (kaszka). Butla fajna, zgrabna, byłam b zadowolona. Przez pierwsze 6 miesięcy karmiłam tylko i wyłącznie cycem (wg zaleceń IMiD). W efekcie Ola w ogóle nie chorowała, nie choruje (tfu tfu) i na nic nie ma uczulenia, ale nie u każdej mojej koleżanki to sie sprawdziło...tak czy siak ja wierze w moc matki dziecka :) i też należę do tych szczęściar co nie wiedzą co to kolka.
 
Ja moją karmiłam niestety tylko 3,5 miesiąca cycem, potem przypałętał mi się ropień piersi:wściekła/y::-(..i wtedy mała przeszła na butelkę..Moja Marysia też nie chorowała, ani nie choruje (tfu tfu odpukać), bo katarków nie zaliczam do chorób (a miała może z 5 razy)..
 
dziewczyny a butelki do karmienia kupujecie wczesniej czy jak maluch sie urodzi ? bo tak sie zastanawiam jakie wybrac Avent wiadomo naj ale czy sa jakies równie dobre a tansze ?
Ja od początku do tej pory używałam aventu miałam wszystkie pojemności butelek. I fakt może nie są najtańsze ale idzie trafićna fajne promocje, ja ostatnio kupiłam największą ze smoczkiem trojprzeplywowym za 28 zł i był gratis komplet 2 smoczków jeszcze zapakowany do butelki, także znośnie, ale polecam poszukać na allegro te małe 125 ml na pierwsze kilka miesięcy idzie kupić od 6-10 zł ja kupiłam odrazu chyba 6 szt, dla siebie i kolezanki a przesyłka kosztowała nas chyba 8 zl wiec bardzo się opłacało. Tylko trzeba poszukać i sprawdzać kto i skad sprzedaje.
 
reklama
A co myślicie o anty-kolkowych butelkach TT ?Ja chciałam butlą karmić, ale teraz coraz bardziej się skłaniam do karmienia cycem ,że się tak wyrażę :)zresztą zobaczymy jak to będzie, jak nie będzie mleka to nie będę katować siebie i malucha :)
Ja miałam ale mało ich używałam bo karmiłam piersią 9 miesięcy a anty-kolkowa butelka jeżeli w czymś pomaga to w pierwszych 3-4 miesiącach życia maluszka ale do tej pory przekładam górę od butelki normalnej do tej anty-kolkowej i używam jej bez wkładki anty-kolkowej. ale ogólnie powiem że butelki TT są dla mnie fajniejsze niż te aventa. Tak samo można kupić różne wielkości, co najważniejsze smoczki z tych butelek najlepiej spasowały mojej małej i również są smoczki wieloprzepływowe i do kaszki jak w avencie. A jak dla mnie avent ma jedną wadę - zawsze zakręcałam butelki tak samo a bardzo często zdarzało się że w torbie lub gdy dałam maluszkowi pić gdzieś bokiem przeciekało i trzeba było kilkakrotnie zakręcać i odkręcać butelkę żeby to zniwelować - dla mnie było to denerwujące i zrezygnowałam z aventa a z TT korzystam do tej pory - nakładki z niekapkiem też są rewelacyjne i pasują do każdej butelki nie tylko do kubków.
 
Do góry