reklama
Forum BabyBoom

Dzie艅 dobry...

Starasz si臋 o male艅stwo, wiesz, 偶e zostaniecie rodzicami a mo偶e masz ju偶 dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si臋 podzieli膰 swoim do艣wiadczeniem? Do艂膮cz do naszej spo艂eczno艣ci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi臋czno艣膰, kt贸re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si臋? Wskakuj na pok艂ad! Zamiast by膰 go艣ciem korzystaj z wszystkich mo偶liwo艣ci. A je艣li masz pytania - pisz 艣mia艂o.

Ania 艢lusarczyk (aniaslu)

• Kiedy艣 niewielu ekspert贸w wierzy艂o, 偶e ma艂e dzieci mog膮 do艣wiadcza膰 depresji lub l臋ku. latach 90. sta艂o si臋 jasne, 偶e depresji i l臋ku mog膮 do艣wiadcza膰 nawet trzylatki. Jednak u wielu dzieci objawy depresji objawiaj膮 si臋 w pozornie niepowi膮zany spos贸b, na przyk艂ad agresj膮, zaburzeniami od偶ywania lub nadpobudliwo艣ci膮. Zapraszam ci臋 na bezp艂atny live. 2. marca o 15:30 Wpadaj na YT albo ogl膮daj na FB

reklama

Rozstanie ,gro藕by , dziecko

aniela0707

Zaciekawiona BB
Do艂膮czy艂(a)
21 Sierpie艅 2021
Post贸w
63
Witam 馃槉 Najpierw opisz臋 w skr贸cie moj膮 sytuacj臋 :ot贸偶 rozsta艂am si臋 z partnerem jakie艣 dwa miesi膮ce temu , mamy kilku miesi臋czne dziecko (prawdziwy skarb ). Rozsta艂am si臋 z nim z jego winy ,poniewa偶 zamiast pom贸c mi w pakowaniu malutkiej do szpitala (bo mia艂a skierowanie) poszed艂 napi膰 si臋 z s膮siadem .Oczywi艣cie by艂am wtedy 艣wi臋cie przekonana , 偶e jest w mie艣cie i za艂atwia papierkowe sprawy .Na szcz臋艣cie dzi臋ki mojej starej przyjaci贸艂ce dowiedzia艂am si臋 co tak naprawd臋 wtedy robi艂 .Bez zastanowienia spakowa艂am jego rzeczy i wystawi艂am przed drzwi , jednocze艣nie czuj膮c ulg臋,偶e to ju偶 koniec .Nie widzieli艣my si臋 przez tydzie艅 lub przez dwa , oczywi艣cie w tym czasie imprezowa艂 a jednocze艣nie prosi艂 o wybaczenie .Posz艂am mu na r臋k臋 i zgodzi艂am si臋 , aby przyszed艂 do nas , poniewa偶 chcia艂 sp臋dzi膰 troch臋 czasu z dzieckiem .Wydawa艂o si臋 mu ,偶e je艣li poudaje par臋 dni ogarni臋tego to mu wybacz臋 , i tak by艂o za ka偶dym razem gdy przychodzi艂 , potem by艂 chrzest , 艣wi臋ta , wi臋c 艣wi臋ta sp臋dzali艣my i u mnie i u niego .W tym czasie zd膮偶y艂am pozna膰 kogo艣 naprawd臋 wydaje mi si臋 warto艣ciowego , kogo艣 komu nie przeszkadza ,偶e mam dziecko . Gdy to zauwa偶y艂 sta艂 si臋 okropny , zacz膮艂 mi wygra偶a膰 , zabrania膰 wyj艣cia (mimo 偶e do tej pory jeszcze si臋 z nikim nie spotka艂am , poniewa偶 nie czuj臋 si臋 na to gotowa) ,w tym samym czasie zd膮偶y艂am sobie za艂atwi膰 tak膮 prace do kt贸rej mog臋 przyj艣膰 par臋 razy w tygodniu , aby dorobi膰 sobie do dochodu , kt贸rego w艂a艣ciwie nie mam , poza 500 plus , poniewa偶 musz臋 jeszcze rozwi膮za膰 par臋 spraw z ZUS-em,kt贸ry nie chce mi przyzna膰 chorobowego i macierzy艅skiego .Pieni臋dzy nie dostaj臋 ani nawet nie dosta艂am od niego ani razu . Jedynie czasem dziadkowie co艣 kupi膮,wi臋c musia艂am p贸j艣膰 do pracy aby by艂o mnie sta膰 na dziecko .Um贸wili艣my si臋 ,偶e on wtedy przychodzi i zajmuje si臋 dzieckiem .Zgodzi艂 si臋 .Jednak偶e nie s膮dzi艂am, 偶e bardzo tego po偶a艂uj臋. By艂y dni kiedy by艂 normalny , spokojny , ale by艂y te偶 dni ,偶e mnie wyzywa艂, dobiera艂 si臋 do mnie , by艂a sytuacja ,偶e zgodzi艂am si臋 z nim napi膰 wina , jak si臋 p贸藕niej okaza艂o dolewa艂 mi do tego wina w贸dki , a potem oczywi艣cie si臋 do mnie dobiera艂 .Po tamtej sytuacji zablokowa艂am go wsz臋dzie gdzie mog艂am , aby nie mie膰 z nim kontaktu , a on za艂o偶y艂 fake konto z kt贸rego do mnie pisa艂 .Grafik mia艂am w pracy ustalony miesi膮c wcze艣niej , wiec musia艂am si臋 do niego dostosowa膰 , nikt inny nie m贸g艂 zosta膰 z dzieckiem wiec zgodzi艂am si臋 aby przez dwa dni zosta艂 , a nast臋pny grafik ma by膰 ustalony tak , abym mog艂a zostawi膰 dziecko pod opiek臋 komu艣 innemu.Ostatniego dnia , tak偶e si臋 do mnie dobiera艂 , nie wytrzyma艂am , da艂am mu z li艣cia w twarz , powiedzia艂am 偶eby jak najszybciej wychodzi艂 , poniewa偶 mia艂 zosta膰 na noc , bo nie mia艂 jak wr贸ci膰 do domu .Zasn臋艂am zm臋czona po pracy , obudzi艂am si臋 w 艣rodku nocy , jego nie by艂o , wieczorem zauwa偶y艂am ,偶e moja torebka jest otwarta a portfela nie ma.By艂am przera偶ona bo mia艂am w nim wszystko .Napisa艂am szybko do niego ,aby zwr贸ci艂 mi m贸j portfel , napisa艂 ,偶e go schowa艂 .Gdy go znalaz艂am i zobaczy艂am ,my艣la艂am 偶e si臋 pop艂acze , mia艂am tam ok. 400zl , na zap艂acenie za drog臋 do pracy , na mleko dla dziecka 馃様, pieni膮dze kt贸re mia艂y mi wystarczy膰 do 1. Ukrad艂 je .Zablokowa艂 mnie wsz臋dzie , imprezuje gdzie艣 , nikt nie wie gdzie jest .Zg艂asza膰 kradzie偶 na policj臋 , je艣li nie mam 偶adnych dowod贸w ?Chce za艂atwi膰 wniosek o alimenty w nast臋pnym tygodniu , a tak偶e odebra膰 mu prawa do dziecka , bo poza tym ,偶e kradnie , 膰pa , wtedy , gdy by艂 u mnie znalaz艂am woreczki po narkotykach w jego portfelu ,偶a艂uj臋 teraz ,偶e nie zg艂osi艂am tego na policj臋 , poniewa偶 mia艂abym niezbite dowody ,偶e jest narkomanem 鈥 Ale ba艂am si臋 co by zrobi艂 on i jego koledzy , gdyby si臋 dowiedzieli , 偶e ode mnie to wysz艂o . Chce odebra膰 mu prawa , poniewa偶 po prostu si臋 go boj臋 , mo偶e powinnam nagra膰 kiedy艣 jak mi grozi i mie膰 to jako takie zabezpieczenie na przysz艂o艣膰 ,aby nie zbli偶a艂 si臋 do mnie i do dziecka ? Jakie dowody , co jest potrzebne aby s膮d , by艂 po mojej stronie , gdy b臋d臋 chcia艂a odebra膰 mu prawa lub chociaz je ograniczy膰 ?

reklama

Madzia86G

Fanka BB :)
Do艂膮czy艂(a)
23 Pa藕dziernik 2021
Post贸w
6 695
Miasto
Tarnowskie G贸ry
Wybacz to co powiem ale kompletnie nie rozumiem twojego zachowania ...
Masz dziecko ,on ciebie wyzywa, doskonale wiesz 偶e 膰pa, woli pi膰 z s膮siadem zamiast ci pomaga膰, pijesz z nim winko jak gdyby nigdy nic , nie pomaga ci finansowo a wr臋cz ciebie okrad艂 ... a ty go kry艂a艣 poniewa偶 ... wybacz eee poniewa偶 ?

Kradzie偶 powinna艣 zg艂osi膰 od razu. Pisa艂a艣 do niego wi臋c masz smsy.

aniela0707

Zaciekawiona BB
Do艂膮czy艂(a)
21 Sierpie艅 2021
Post贸w
63
Wybacz to co powiem ale kompletnie nie rozumiem twojego zachowania ...
Masz dziecko ,on ciebie wyzywa, doskonale wiesz 偶e 膰pa, woli pi膰 z s膮siadem zamiast ci pomaga膰, pijesz z nim winko jak gdyby nigdy nic , nie pomaga ci finansowo a wr臋cz ciebie okrad艂 ... a ty go kry艂a艣 poniewa偶 ... wybacz eee poniewa偶 ?

Kradzie偶 powinna艣 zg艂osi膰 od razu. Pisa艂a艣 do niego wi臋c masz smsy.
Zgodzi艂am si臋 na widzenie z nim tylko ze wzgl臋du na to ,偶e musia艂am p贸j艣膰 do pracy , inaczej nie mia艂abym za co 偶y膰 z dzieckiem .O 膰paniu by艂am by艂am przekonana ,偶e tego nie robi , pare dni temu znalaz艂am dowody na kolejne jego k艂amstwa ,a musia艂am te dwa dni jako艣 p贸j艣膰 do pracy . Nie chce go chroni膰 ani nic z tych rzeczy .Dlatego pytam , jak dzia艂a mniej wi臋cej s膮d i policja w takich sprawach , poniewa偶 poza tym,偶e do niego pisa艂am (pisa艂am na snapchacie gdzie wiadomo艣ci znikaj膮 ,zrobi艂am kilka zrzut贸w z kt贸rych nic konkretnego nie wynika )nie mam innych dowod贸w na za bardzo , chyba ,偶e to ,偶e kto艣 potwierdzi to ,偶e by艂 u mnie , tez b臋dzie jakim艣 dowodem .

Madzia86G

Do艂膮czy艂(a)
23 Pa藕dziernik 2021
Post贸w
6 695
Miasto
Tarnowskie G贸ry
Raczej ma艂o wiarygodny dow贸d s艂owo kontra s艂owo 馃槙 kasy pewnie dawno nie ma wi臋c wszystkiego sie wyprze. Gdyby zabra艂 ci np telefon czy bi偶uteri臋 i mia艂by to przy sobie... albo gdyby by艂y smsy jawnie pokazuj膮ce 偶e tak on je ma i schowa艂 , ale tak ?

Je艣li zn臋ca si臋 nad toba psychicznie czy dobiera si臋 do ciebie wbrew twojej woli to zg艂o艣 to na policji, zg艂o艣 mimo wszystko 偶e ciebie okrad艂- b臋d膮 to mieli ju偶 chocia偶 w dokumentacji 偶e to zg艂osi艂a艣, o narkotykach te偶 powiedz.
Wniosek o odebranie praw ( zagro偶enie poprzez alkohol i narkotyki ) i o alimenty mo偶esz spokojnie z艂o偶y膰, z tym 偶e we藕 to sobie do serca i je艣li chcesz co艣 zmieni膰 to nie dawaj si臋 wci膮gn膮膰 w jakie艣 milutkie sytuacje 偶e by艂 mi艂y wi臋c si臋 razem napili艣my.
Bo musisz postawi膰 sobie pewn膮 granic臋 : albo go przyjmujesz, nocujesz itp albo odcinasz si臋 od niego .

aniela0707

Zaciekawiona BB
Do艂膮czy艂(a)
21 Sierpie艅 2021
Post贸w
63
Zgodzi艂am si臋 na widzenie z nim tylko ze wzgl臋du na to ,偶e musia艂am p贸j艣膰 do pracy , inaczej nie mia艂abym za co 偶y膰 z dzieckiem .O 膰paniu by艂am by艂am przekonana ,偶e tego nie robi , pare dni temu znalaz艂am dowody na kolejne jego k艂amstwa ,a musia艂am te dwa dni jako艣 p贸j艣膰 do pracy . Nie chce go chroni膰 ani nic z tych rzeczy .Dlatego pytam , jak dzia艂a mniej wi臋cej s膮d i policja w takich sprawach , poniewa偶 poza tym,偶e do niego pisa艂am (pisa艂am na snapchacie gdzie wiadomo艣ci znikaj膮 ,zrobi艂am kilka zrzut贸w z kt贸rych nic konkretnego nie wynika )nie mam innych dowod贸w na za bardzo , chyba ,偶e to ,偶e kto艣 potwierdzi to ,偶e by艂 u mnie , tez b臋dzie jakim艣 dowodem .
Raczej ma艂o wiarygodny dow贸d s艂owo kontra s艂owo 馃槙 kasy pewnie dawno nie ma wi臋c wszystkiego sie wyprze. Gdyby zabra艂 ci np telefon czy bi偶uteri臋 i mia艂by to przy sobie... albo gdyby by艂y smsy jawnie pokazuj膮ce 偶e tak on je ma i schowa艂 , ale tak ?

Je艣li zn臋ca si臋 nad toba psychicznie czy dobiera si臋 do ciebie wbrew twojej woli to zg艂o艣 to na policji, zg艂o艣 mimo wszystko 偶e ciebie okrad艂- b臋d膮 to mieli ju偶 chocia偶 w dokumentacji 偶e to zg艂osi艂a艣, o narkotykach te偶 powiedz.
Wniosek o odebranie praw ( zagro偶enie poprzez alkohol i narkotyki ) i o alimenty mo偶esz spokojnie z艂o偶y膰, z tym 偶e we藕 to sobie do serca i je艣li chcesz co艣 zmieni膰 to nie dawaj si臋 wci膮gn膮膰 w jakie艣 milutkie sytuacje 偶e by艂 mi艂y wi臋c si臋 razem napili艣my.
Bo musisz postawi膰 sobie pewn膮 granic臋 : albo go przyjmujesz, nocujesz itp albo odcinasz si臋 od niego .
To by艂 w艂a艣nie m贸j b艂膮d ,ze zawsze wierzy艂am mu wcze艣niej w jego mi艂e s艂owa , ch臋膰 zmiany itp. Ale od dw贸ch miesi臋cy nie przekona艂 mnie do powrotu ,a wiele sposob贸w pr贸bowa艂 鈥 Najgorszy b艂膮d to by艂o pozwolenie mu tutaj przyj艣膰 ,po tym wszystkim.My艣l臋, 偶e dowody na gro藕by na pewno bym znalaz艂a w wiadomo艣ciach .By艂a tez sytuacja kiedy si臋 k膮pa艂am i po prostu nie zamkn臋艂am drzwi do 艂azienki ca艂kowicie (po prostu z przyzwyczajenia , 偶e i tak nikt nie wchodzi bez pukania) a ona nagle wszed艂 z telefonem w r臋ce i nagrywa艂 mnie nag膮 a potem mnie tym nagraniem szanta偶owa艂 . Na szcz臋艣cie jak mia艂am okazje to szybko usun臋艂am to nagranie , chociaz i tak nie wiem czy nie ma go gdzie艣 indziej w telefonie 鈥y艣l臋, 偶e gdyby policja znalaz艂a to nagranie w jego telefonie to by艂 u wystarczaj膮cy dow贸d na to ,偶e mnie szanta偶owa艂 ,nagrywa艂 bez mojej zgody i by艂oby to tez du偶ym plusem dla mnie w trakcie rozprawy ? Kradzie偶 na pewno zg艂osz臋 na policj臋 .

Angiee

Do艂膮czy艂(a)
7 Listopad 2020
Post贸w
1 862
Kojarz臋 Tw贸j awatar, pami臋tam, jak ju偶 wcze艣niej o tym pisa艂a艣. I wybacz, ale moim zdaniem jeste艣 skrajnie nieodpowiedzialna. To jasne, 偶e ten facet powinien szybko znikn膮膰 z Waszego 偶ycia, ale po Twoich s艂owach wida膰, 偶e mu tego nie u艂atwiasz. Wiesz, 偶e to alkoholik i 膰pun, a wpuszczasz go do domu i jeszcze pijesz z nim wino? Zostawiasz dziecko pod jego "opiek膮"?
Nie chc臋 m贸wi膰, 偶e to Twoja wina, bo ewidentnie Ty tu jeste艣 ofiar膮, ale jeste艣 doros艂a, masz dziecko, o kt贸re musisz zadba膰. Jak ci臋偶ko jest Ci pogodzi膰 prac臋 z wychowaniem maluszka, to szukaj pomocy gdzie indziej - nie wiem, na start mo偶e nawet dom samotnej matki.
Je艣li chodzi o odebranie praw rodzicielskich temu cz艂owiekowi, to pewnie pomocne b臋d膮 opinie innych os贸b - na pewno kto艣 widzia艂, jak si臋 zachowuje, 偶e jest nieodpowiedzialny itd, wi臋c takie zeznania b臋d膮 istotne. Zg艂o艣 kradzie偶, z艂贸偶 te偶 jak najszybciej wniosek o alimenty. To wszystko b臋dzie brane pod uwag臋.
Ale przede wszystkim Ty sama si臋 ogarnij! Bo z tego opisu wynika, 偶e oboje zachowujecie si臋 jak dzieci.

Oliwia088

Do艂膮czy艂(a)
7 Stycze艅 2019
Post贸w
5 186
Poszukaj wsparcia u rodzic贸w, rodziny, znajomych, tak si臋 nie da wychowywa膰 dziecka. Z drugiej strony dziecko ma pare miesi臋cy i nie masz zasi艂ku macierzy艅skiego? Przecie偶 istnieje co艣 takiego jak kosiniakowe dla bezrobotnych matek, nie wiem jakim cudem Tobie nie chc膮 przyzna膰. Zg艂osi艂abym spraw臋 na policj臋, b臋dziesz mia艂a chocia偶 dow贸d na to jakim jest idiot膮, aliment贸w znaj膮c 偶ycie w Polsce nie u艣wiadczysz jak to jest jaki艣 bezrobotny cpun. Postaraj sie uporz膮dkowa膰 sprawy finansowe, znajd藕 opiek臋 dla dziecka i pracuj sumiennie. Dziecko zas艂uguje na zapewnienie mu podstawowych potrzeb a i Ty tez jeste艣 wa偶na. Mo偶e warto uda膰 sie tez do mopsu.

aniela0707

Zaciekawiona BB
Do艂膮czy艂(a)
21 Sierpie艅 2021
Post贸w
63
Kojarz臋 Tw贸j awatar, pami臋tam, jak ju偶 wcze艣niej o tym pisa艂a艣. I wybacz, ale moim zdaniem jeste艣 skrajnie nieodpowiedzialna. To jasne, 偶e ten facet powinien szybko znikn膮膰 z Waszego 偶ycia, ale po Twoich s艂owach wida膰, 偶e mu tego nie u艂atwiasz. Wiesz, 偶e to alkoholik i 膰pun, a wpuszczasz go do domu i jeszcze pijesz z nim wino? Zostawiasz dziecko pod jego "opiek膮"?
Nie chc臋 m贸wi膰, 偶e to Twoja wina, bo ewidentnie Ty tu jeste艣 ofiar膮, ale jeste艣 doros艂a, masz dziecko, o kt贸re musisz zadba膰. Jak ci臋偶ko jest Ci pogodzi膰 prac臋 z wychowaniem maluszka, to szukaj pomocy gdzie indziej - nie wiem, na start mo偶e nawet dom samotnej matki.
Je艣li chodzi o odebranie praw rodzicielskich temu cz艂owiekowi, to pewnie pomocne b臋d膮 opinie innych os贸b - na pewno kto艣 widzia艂, jak si臋 zachowuje, 偶e jest nieodpowiedzialny itd, wi臋c takie zeznania b臋d膮 istotne. Zg艂o艣 kradzie偶, z艂贸偶 te偶 jak najszybciej wniosek o alimenty. To wszystko b臋dzie brane pod uwag臋.
Ale przede wszystkim Ty sama si臋 ogarnij! Bo z tego opisu wynika, 偶e oboje zachowujecie si臋 jak dzieci.
Mam gdzie mieszka膰 , i za co zje艣膰 bo mieszkam u rodzic贸w , bardziej chodzi o moje osobiste potrzeby i tez inne potrzeby mojego maluszka , na kt贸re 500 plus nie wystarcza .Tak , teraz widz臋 ,偶e post膮pi艂am bardzo nieodpowiedzialnie , wierz膮c w kolejne jego s艂owa i 鈥瀊ycie dobrym cz艂owiekiem 鈥. Zrozumia艂am sw贸j b艂膮d , dlatego chcia艂am si臋 dowiedzie膰 paru rzeczy na temat tego jak wygl膮da to wszystko prawnie , o co mog臋 walczy膰 maj膮c niewielk膮 ilo艣膰 dowod贸w ,kt贸re g艂贸wnie opieraj膮 si臋 na wiadomo艣ciach i tego , 偶e kto艣 mo偶e potwierdzi膰 moj膮 wersj臋.

aniela0707

Zaciekawiona BB
Do艂膮czy艂(a)
21 Sierpie艅 2021
Post贸w
63
Poszukaj wsparcia u rodzic贸w, rodziny, znajomych, tak si臋 nie da wychowywa膰 dziecka. Z drugiej strony dziecko ma pare miesi臋cy i nie masz zasi艂ku macierzy艅skiego? Przecie偶 istnieje co艣 takiego jak kosiniakowe dla bezrobotnych matek, nie wiem jakim cudem Tobie nie chc膮 przyzna膰. Zg艂osi艂abym spraw臋 na policj臋, b臋dziesz mia艂a chocia偶 dow贸d na to jakim jest idiot膮, aliment贸w znaj膮c 偶ycie w Polsce nie u艣wiadczysz jak to jest jaki艣 bezrobotny cpun. Postaraj sie uporz膮dkowa膰 sprawy finansowe, znajd藕 opiek臋 dla dziecka i pracuj sumiennie. Dziecko zas艂uguje na zapewnienie mu podstawowych potrzeb a i Ty tez jeste艣 wa偶na. Mo偶e warto uda膰 sie tez do mopsu.
Niestety nic mi nie przys艂uguje, poniewa偶 wnios艂am odwo艂anie od decyzji ZUS-u kt贸ry nie chcia艂 mi przyzna膰 chorobowego , a nast臋pnie macierzy艅skiego .Wi臋c wszystkie 艣wiadczenia tak偶e z gminy mam wstrzymane .Na nadchodz膮cy miesi膮c mam tak ustawiony grafik , aby kto艣 z mojej rodziny m贸g艂 zosta膰 z dzieckiem . Wiem , 偶e dziecko zas艂uguje na wszystko co najlepsze , dlatego nawet je艣li b臋d臋 dostawa膰 wszystkie 艣wiadczenia , planuj臋 nadal pracowa膰 , a w p贸藕niejszym czasie na ca艂y etat , gdy b臋d臋 mog艂a ju偶 da膰 dziecko do 偶艂obka .Wi臋c , jedyna sprawa kt贸r膮 musz臋 si臋 teraz zaj膮膰 to alimenty No i oczywi艣cie pomy艣l臋 o ograniczeniu mu praw do dziecka .

reklama

Oliwia088

Do艂膮czy艂(a)
7 Stycze艅 2019
Post贸w
5 186
Niestety nic mi nie przys艂uguje, poniewa偶 wnios艂am odwo艂anie od decyzji ZUS-u kt贸ry nie chcia艂 mi przyzna膰 chorobowego , a nast臋pnie macierzy艅skiego .Wi臋c wszystkie 艣wiadczenia tak偶e z gminy mam wstrzymane .Na nadchodz膮cy miesi膮c mam tak ustawiony grafik , aby kto艣 z mojej rodziny m贸g艂 zosta膰 z dzieckiem . Wiem , 偶e dziecko zas艂uguje na wszystko co najlepsze , dlatego nawet je艣li b臋d臋 dostawa膰 wszystkie 艣wiadczenia , planuj臋 nadal pracowa膰 , a w p贸藕niejszym czasie na ca艂y etat , gdy b臋d臋 mog艂a ju偶 da膰 dziecko do 偶艂obka .Wi臋c , jedyna sprawa kt贸r膮 musz臋 si臋 teraz zaj膮膰 to alimenty No i oczywi艣cie pomy艣l臋 o ograniczeniu mu praw do dziecka .
rozumiem i trzymam kciuki za Ciebie. Wierz臋,ze dasz rad臋. Trzymaj si臋 ciep艂o.

Do g贸ry