reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwód dziecko

Popieram mojego przedmówcę! Koniecznie zgłoś się z tą sprawą na policję jak i do fundacji. Na Twoim miejscu również nie pozwoliłabym na kontakty ojca z córką sam na sam (że np. idą do kina) jeśli tow Twojej sytuacji możliwe. Nie wolno ignorować takich gróźb. Daj znać co Ci powiedział radca prawny. Trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie!
 
reklama
Popieram mojego przedmówcę! Koniecznie zgłoś się z tą sprawą na policję jak i do fundacji. Na Twoim miejscu również nie pozwoliłabym na kontakty ojca z córką sam na sam (że np. idą do kina) jeśli tow Twojej sytuacji możliwe. Nie wolno ignorować takich gróźb. Daj znać co Ci powiedział radca prawny. Trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie!

Też trzymam kciuki ;) Daj znać jak już będzie po wszystkim :)
 
Generalnie zasada jest taka: najpierw składasz pozew. Wówczas sąd ma pół roku na wyznaczenie terminu rozprawy. Ale te pół roku to jest tylko czas na wyznaczenie terminu, w tym czasie sąd musi poinformować cię o terminie. A termin może wyznaczyć na dowolny czas. Może na za miesiąc, może na za rok. Zależy jak bardzo jest zawalony. No i potem już sama rozprawa. Może się zakończyć na pierwszej, może być nieskończona ilość kolejnych, zależy jak bardzo jest sprawa skomplikowana.
Od siebie polecam kontakt z tą kancelarią prawną poznanrozwod.pl Powinni doradzić co robić.
 
Ostatnia edycja:
Witam chcę dać pozew o rozwód a myślę jak długo trwa sprawa rozwodowa może ktoś wie ile trwa miejwiecej?

Wszystko zależy od obłożenia sądu i tego czy np. rozwód będzie z uznaniem winy, jak pójdzie wam podział majątku, opieka nad dziećmi. U moich rodziców trwało to 8 lat. Ale są ludzie którzy rozwodzą się w 3-6 miesięcy.

Natomiast bardzo ważne jest by przy składaniu pozwu jednocześnie złożyć o zabezpieczenie alimentów - wniosek o zabezpieczenie jest rozpoznawany bezzwłocznie, nie później niż do tygodnia od daty wpływu do sądu. Jeżeli z jakieś powodu musi być rozprawa do data jest do miesiąca. I to się zwykle kończy na jednej rozprawie. Dzięki temu - przez cały okres trwania rozwodu masz już alimenty które można normalnie egzekwować np. u komornika
 
Do góry