reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój płodu nie zgodny z tygodniem ciąży..

Dołączył(a)
11 Sierpień 2021
Postów
6
Cześć dziewczyny,

Piszę do Was o poradę bo oszaleję od tego czekania.
Ostatnią miesiączkę miałam 17.06 czyli ponad 7 tygodni temu.
Zrobiłam test 9.08 i wyszedł pozytywny (powtórzyłam 3 razy), od razu umówiłam się prywatnie do ginekologa i udało się na drugi dzień.
Wczoraj po USG okazało się, że widoczny jest tylko maleńki pęcherzyk, na pewno nie jest to 7 tydzień, jest podejrzenie ciąży pozamacicznej, ale jajowody czyste.
Wtedy opowiedziałam jak to u mnie wyglądało, a mianowicie w dniu spodziewanej miesiączki w lipcu zrobiłam test (15.07) wyszedł negatywny, następny zrobiłam 27.07 również wyszedł negatywny dopiero ten robiony przedwczoraj 9.08 pozytywny.
Pani doktor kazała się totalnie nie stresować i zrobić betę.
Pierwsza wyszła 1363 nlU/ml.
Czy to normalne? Czy jest taka możliwość, że owulacja tak bardzo mi się przesunęła (3-4 tygodnie) i jestem w tak wczesnej ciąży?

A i dodam jeszcze, że nie znam swojego cyklu bo dopiero w maju odłożyłam tabletki, które brałam 10 lat (kiedyś lekarz mi zapisał na silne bóle miesiączkowe i tak zostało) i już w pierwszym cyklu zaszłam w ciążę.
 
reklama
Ale 15.07 nie miałaś @?? Szczerze mówiąc - powtórz betę dzisiaj, tj. po 48h.
No i musisz uzbroić się w cierpliwość. Skoro lekarka widziała pęcherzyk, to dlaczego wspomniała o pozamacicznej?
Po odstawieniu tabletek nie wiadomo kiedy pojawiła się u Ciebie owulacja, więc takie przesunięcie jest możliwe.
 
Przy becie powyżej 2000 powinien być widoczny pęcherzyk ciążowy w macicy. Jeśli jest malutki, to niestety istnieje duże ryzyko ciąży pozamacicznej.
Ja bym sprawdzała betę co 48h, a po weekendzie poszła na kolejną wizytę z USG.

Bo albo ciąża jest dużo młodsza i stąd malutki pęcherzyk, albo jednak coś jest nie tak.
 
Jeśli to dopiero pierwszy cykl po odstawieniu tabletek albo jeden z pierwszych, to naprawdę się nie stresuj. Ciąża może być młodsza. Ja po odstawieniu jeden cykl miałam 57 dni :) Widocznie Ci się przeciągnęło, owulacja była późno (tym bardziej, że testy były negatywne wcześniej). Powtórz betę 48h od tamtej w tym samym labo i zobaczysz, czy jest dobry przyrost. Jeśli tak, to nie ma się czym przejmować. Owulacja była późno i wiek ciąży nie jest zgodny z OM :)
 
Oczywiście że mogła owulacja nastąpić później. Powtórz betę po48h
Cześć dziewczyny,

Piszę do Was o poradę bo oszaleję od tego czekania.
Ostatnią miesiączkę miałam 17.06 czyli ponad 7 tygodni temu.
Zrobiłam test 9.08 i wyszedł pozytywny (powtórzyłam 3 razy), od razu umówiłam się prywatnie do ginekologa i udało się na drugi dzień.
Wczoraj po USG okazało się, że widoczny jest tylko maleńki pęcherzyk, na pewno nie jest to 7 tydzień, jest podejrzenie ciąży pozamacicznej, ale jajowody czyste.
Wtedy opowiedziałam jak to u mnie wyglądało, a mianowicie w dniu spodziewanej miesiączki w lipcu zrobiłam test (15.07) wyszedł negatywny, następny zrobiłam 27.07 również wyszedł negatywny dopiero ten robiony przedwczoraj 9.08 pozytywny.
Pani doktor kazała się totalnie nie stresować i zrobić betę.
Pierwsza wyszła 1363 nlU/ml.
Czy to normalne? Czy jest taka możliwość, że owulacja tak bardzo mi się przesunęła (3-4 tygodnie) i jestem w tak wczesnej ciąży?

A i dodam jeszcze, że nie znam swojego cyklu bo dopiero w maju odłożyłam tabletki, które brałam 10 lat (kiedyś lekarz mi zapisał na silne bóle miesiączkowe i tak zostało) i już w pierwszym cyklu zaszłam w ciążę.
 
@nowawtychklimatach Musisz poczekać do USG i dopiero wówczas jest pewność. że nie masz się czym martwić. Przy tej wielkości bety już musi być widoczny pęcherzyk w macicy. Wzrost beta hcg jest niemniej jednak dobrze rokujący, ale na tej podstawie bym się jeszcze nie cieszyła. Masz szansę umówić się teraz na USG?
 
@nowawtychklimatach Musisz poczekać do USG i dopiero wówczas jest pewność. że nie masz się czym martwić. Przy tej wielkości bety już musi być widoczny pęcherzyk w macicy. Wzrost beta hcg jest niemniej jednak dobrze rokujący, ale na tej podstawie bym się jeszcze nie cieszyła. Masz szansę umówić się teraz na USG?
Mam usg z przed wczoraj i pęcherzyk jak najbardziej jest widoczny.
 
reklama
Do góry