reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ruchy dzidziusia

Mój się wczoraj wkurzył jak ja się wkurzyłam. Byłam u lekarza, w przychodni masakra bo połowa lekarzy na zwolnieniu więc pchają wszystkich pacjentów do pozostałych lekarzy i wiadomo, że w takiej sytuacji zapisy na godziny od razu przestają funkcjonować. Jakoś to wszyscy rozumieli poza jedną jędzą, która zrobiła awanturę, że ona MUSI na godzinę, na którą była zapisana bo ją tak zapisali i koniec. Trochę jej wywailłam o kwitnącej w narodzie kulturze ale i tak mnie trafiło. No i nie dosć, że mnie baba wkurzyła to jeszcze mnie dzieciak skopał... Przerąbane.... Dobrze chociaż, że moja pani doktor to bardzo miła osoba :) NAwet jak była biedna umęczona tym całym młynkiem.....
 
reklama
Ja pierwsze ''bulgotanie'' poczułam ok 18tyg ale to było takie smieszne,lekkie uczucie ,bardziej od wewnatrz,po jakis 10dniach tatus dostapił zaszczytu i tez dostał jednego małego kuksanca;)Teraz czuje wyrazniejsze ruchy ale nie sa to kłopotliwe kopniecia,moja dzidzia jest raczej delikatna.Najczesciej czuje jak siedze przy stole,przy kompie i wieczorem po kompieli.Mam nadzieje ze prawda jest to ze o jakich porach dziecko jest ruchliwe w brzuszku to i po porodzie bedzie w tych samych godzinach,wyszłoby na to ze bedzie moja dzidzia spac ładnie w nocy;)
 
ja takie konkretniejsze ruchy poczulam ok.18 tygodnia,a teraz to mlody kopie na calego :)
Co do teorii jakie w brzuchu takie po urodzeniu to nie wiem czy tak jest :) bo Bartoszka czulam bardzo slabo, ale to tez moze kwestia lozyska na przedniej scianie, i do konca bardziej czulam jak sie przemieszczal,wypychal niz kopniaki. A byl po urodzeniu baaardzo ruchliwym dzieckiem, fakt ladnie spal w nocy za to jako niemowle sypial po 30-60 min dziennie (z przerwami :-D). Znajoma zastanawiala sie kiedy jej maluszek wreszcie sie obudzi na dluzej a ja kiedy moj wreszcie pojdzie spac hehe

Teraz maluszek skacze mi po brzuchu od rana, w dzien (choc jak chodze to troche mniej) wieczorem i w nocy :szok: (wiec mam nadzieje,ze nie sprawdzi sie,ze okresy 'czuwania' ma takie jak w brzuszku ;) bo widac ze w nocy naprawde mu sie nudzi :) )
 
No to i ja dodam tu coś od siebie ;-)
Pierwsze głaskanie mojego maluszka poczułam też dosyć wcześnie bo ok 17tc...nikt mi wtedy nie wierzył,że to TO- ale jak same wiecie MAMUSI oszukać się nie da:-) mam wrażenie ,że z każdym dniem te ruchy stają się coraz bardziej NIE delikatne ;-)ale póki co tragedii nie ma- no chyba ,że Wiktor zaszaleje i kilka razy sprzeda mi kopa w pęcherz to wtedy już tak wesoło nie jest:eek:
Mam również nadzieję ,że to kiedy kopie i to jak się urodzi -nie będzie się ze sobą synchronizować bo wieczór to zdecydowanie ulubiona pora mojego Synka :tak:;-) aczkolwiek ostatnimi dniami jest nadzwyczaj spokojny- mam tylko nadzieję ,że to nie cisza przed burzą :-D:baffled: a co do reakcji tatusia...to....podobnie jak u Katjuszki gdy Wiktor czuję ciepłą rękę na caaaaałym brzuchu to przestaje się wiercić tak jakby się zastanawiał "eeeeeeeee co to ???" :-D niemniej kilka razy już poczuł ale podchodzi do tego jak do jajka i jakby się czegoś lękał :eek::eek: cały M....:tak:;-)
 
hehe...a ja strzeliłam na mojego dzidziola focha o czym poinformowałam mojego eMka...powiedziałam: jak dziodziol taki brzydal to nie będę głaskac brzusia a już nie wspone o gadaniu do niego! Nie i basta! :-D ale mój eMek się obruszył... :-D haha... myślałam że nic sobie nie zrobi z mojej gadaniny a prawie na mnie nakrzyczał:-D
 
A u mnie bylo tak ze to On poczul pierwszy ruchy dzidziolka ja nie bylam pewna a On mowil ze przeciez czuje jak kopie a ja poprostu myslalam ze ciagle mi cos burczy czy bulgocze w brzuchu:p pozniej zaczelo byc wyrazniejsze i bylam pewna ze to jest to poczulam kolo 20tyg nadal nie czuje mocnych tylko takie delikatne ale juz wiadomo ze to kopanie i zawsze w tym samym miejscu w dole brzucha zazwyczaj wieczorem albo kolo 24 chociaz od kilku dni nawet w ciagu dnia daje o sobie znac a gdy ktos chce poczuc kopniaki to robi psikusa i wtedy nie kopie no chyba ze to reka tatusia :) ale gdy tylko je poczulam od razu kamien serca spadl:)
 
A ja poczułam pierwsze rozpychanie się w 15 tyg, teraz już porządnie daje mamie z kopa:) Emek jeszcze nie wyczuwa, ale śmieje się ze mnie, bo jak zjadam coś słodkiego od razu łapie mnie czkawka, a młody podskakuje z radości w brzuszku:)
 
reklama
ja przy Wiktorii pierwsze ruchy poczułam około 21 tygodnia i byly to bardzo delikatne smyrania ale po tygodniu laska sie rozkrecała.......

natomiast teraz pierwsze ruchy poczułam juz w 15 tygodniu ciazy tydzien pozniej były juz silniejsze kopniaczki teraz wali jak szalony az sie boje co to dalej bedzie


wiec laseczkom ktore jeszcze nie czuja ruchów dzidzi a są w pierwszej ciazy zycze cierpliwosci napewno sie doczekacie...............
 
Do góry