reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ruchy dzidziusia

Wkrotce wszystkie sie doczekacie kopniakow i jeszcze bedziecie narzekac ze to boli;)
Truskawka ja tez najczesciej czuje ruchy bardzo nisko w dole brzucha:)
 
reklama
Ja czuję 'pukanie' już od jakiegoś tygodnia, na razie na szczęście fasolka delikatnie puka, nie kopie w pęcherz czy żebra. Zwykle czuję te ruchy w okolicach pępka, mam nadzieję, ze to normalne że tak wysoko... :eek:
Wczoraj wieczorem zgodnie z różnymi poradami postanowiłam zacząć "kształtować wrażliwość" i "pobudzać rozwój emocjonalny i intelektualny maluszka". Włączyłam małej Cztery pory roku ;-) Przy mocniejszych beatach zauważalnie mocniej mi się fasolka tam w brzuchu ruszała, z boku na bok. Może po tacie będzie gustować w mocniejszych rytmach :-D
04112010067 (2).jpg
 
Ja tez juz od jakichs 2 tyg mam te przyjemnosc odczuwania obecnosci mojego bobaska! :) Nie sa to moze kopniaki, ale delikatne bulgotki i motylki - o ile to jakos tak mozna nazwac ;) Na kopniaki pewnie jeszcze troche sobie poczekam, wiec Wy tez dziolchy sie nie martwcie, bo przeciez kazdy ma inaczej. Na wszystko przyjdzie czas :)
 
Zastanawiam się jak mam interpretować kopniaki fasoli w czasie słuchania różnego rodzaju muzyki, czy to radość czy złość i prośba by wyłączyć... Tak było przy zalecanej klasycznej i moim relaksującym reggae. Więc nie wiem co mi chciała przekazać poprzez te kopy. Natomiast przy rocku, spokojnej jego odmianie, była cisza. Ja twierdzę że Maja błogo chrapała i ogólnie że dobrze jej się śpi przy tej muzyce, a M. uważa że jak tatuś fasola się po prostu zasłuchała w tej boskiej melodii i dlatego nie dawała oznak z wnętrza :)
 
Jesli dziecko bardzo intensywnie sie rusza to znaczy, ze sie denerwuje. Ja mam zajecia w collegu z takim gosciem, ktory zachowuje sie jak idiota i sie drze na lekcji, to wtedy Maly czuje jak sie denerwuje i strasznie kopie. Tak samo jak siedzimy w kafejce i to 'szkockie bydlo' (czyt. mlodziez), wydziera te swoje geby, to maly tez strasznie mnie tlucze od srodka. Nie lubi halasu.

A juz na pewno nie przystawialabym do brzucha sluchawek. Mysle, ze to denerwuje malucha, tak samo jak i usg
 
reklama
No patrz aga_cina, a ja czytałam gdzieś żeby właśnie przystawić słuchawki bo wtedy się nie tłumi dźwięków przez ubranie. I stąd te słuchawki... :/ Dzięki za wyjaśnienie kiedy fasolka się denerwuje i jak się zachowuje wtedy :)
 
Do góry