reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka

Dołączył(a)
18 Sierpień 2020
Postów
1
Jestem w 19 tygodniu ciąży, dziecko zaczęłam czuć już w 17 ale od wczoraj bardzo bolało mnie podbrzusze co prawda dziś już boli mniej I po prostu odczuwam delikatne bóle jak przy menstruacji ale nie czuję maleństwa nie kopie już, nie czuję żeby się ruszało I bardzo się obawiam. Do mojego lekarza są zapisy I nie wiem co robić.
 
reklama
Dzidziuś jest jeszcze bardzo malutki i mógł się przemieścić bardziej na tylną ścianę więc go.nie czujesz. Możesz jeszcze nie odczuwać regularnych ruchów maleństwa, nie pamiętam dokładnie niech ktoś mnie poprawi jeśli się mylę ale regularne ruchy obserwuje się po 32tyg. Jeśli wystąpi krwawienie/plamienie lub skurcze to wtedy musisz się udać do lekarza. Ja pamiętam że pierwsze ruchy czułam w 18tyg ale to było takie łaskotanie od środka że czasem się zastanawiałam czy to jednak.nie jelita, bo łatwo to pomylić. Nie martw się :)
 
Jestem w 19 tygodniu ciąży, dziecko zaczęłam czuć już w 17 ale od wczoraj bardzo bolało mnie podbrzusze co prawda dziś już boli mniej I po prostu odczuwam delikatne bóle jak przy menstruacji ale nie czuję maleństwa nie kopie już, nie czuję żeby się ruszało I bardzo się obawiam. Do mojego lekarza są zapisy I nie wiem co robić.
Ja poczułam pierwsze ruchy w 18tyg. Ładnie czułam przez jakieś 4-5dni a potem 3 dni ciszy... Mega stres co się dzieje (na szczęście mam detektor,więc spr serducho) a potem jak się rozszalała to codziennie czuje :) ale głównie rano i na wieczór w ciągu dnia słabo
 
Jestem w 19 tygodniu ciąży, dziecko zaczęłam czuć już w 17 ale od wczoraj bardzo bolało mnie podbrzusze co prawda dziś już boli mniej I po prostu odczuwam delikatne bóle jak przy menstruacji ale nie czuję maleństwa nie kopie już, nie czuję żeby się ruszało I bardzo się obawiam. Do mojego lekarza są zapisy I nie wiem co robić.
Jezu ja dziś zaczynam 19tc i mam to samo z tym, że boli mnie dziś, koszmarnie, mam problem przejść do kuchni i spowrotem. Teraz jem mam nadzieję, że maluszek się rozrusza...
Przy okazji podpytam ile maksymalnie zwykłej nospy można wziąć, ewentualnie co ile czasu?
 
Jestem w 19 tygodniu ciąży, dziecko zaczęłam czuć już w 17 ale od wczoraj bardzo bolało mnie podbrzusze co prawda dziś już boli mniej I po prostu odczuwam delikatne bóle jak przy menstruacji ale nie czuję maleństwa nie kopie już, nie czuję żeby się ruszało I bardzo się obawiam. Do mojego lekarza są zapisy I nie wiem co robić.
O ile nie boli bardzo Cię brzuch ( spróbuj może brać nospę 3*1 przez dwa dni minimum - ja brałam w 9 tygodniu i pomogło na bóle) to tak jak pisały już dziewczyny ja osobiście nie martwiłabym się zbyt bardzo, ale też oczywiście nie jestem lekarzem a intuicja matki bardzo ważna. To moja pierwsza ciąża jestem w 18 tygodniu i wydaje mi się, że czuję czasem ruchy dziecka ale w książce o ciąży, którą czytam, jest napisane, że dopiero po 28 tygodniu można oczekiwać jakieś regularności w ruchach i żeby się nie martwić, że jest kilka dni "ciszy". Generalnie wykluczy wszystko raczej USG, w trakcie porady telefonicznej pewnie nie dowiesz się zbyt wiele.
 
To jeszcze wcześnie więc nie ma co sie zamartwiac, mi lekarz nawet powirdzial żeby na ruchy przygotować sie dopiero po 20tc a wcześniej nie wsłuchiwać sie.. I mial racje, ja niby zaczęłam czuc cos w okolicach 17tc i przynajmniei do 24tc nie byly to ruchy codziennie... Tez sie zamartwiałam, czasem 3 dni nic nie czulam... A teraz 31tc i młoda kopie ze az boli.
 
Poruszałam ostatnio ten temat z moim lekarzem, tzn ruchów dziecka. Ruchy odczuwam gdzieś od 17tc, teraz jestem w 22tc. Do 21tc czułam ruchy słabo, takie bardziej jak przelewanie i to nie codziennie. Jak poczułam rano to następny raz mógł być dopiero za 2 dni. Konsultowałam to i lekarz powiedział, ze taka ruchliwość dziecka w tym okresie to norma i nie ma się czym przejmować. Dopiero po 28tc należy kontrolować ruchy i zwracać na nie większa uwagę. Do tego czasu dzidzia jest mała na tyle, ze jej ruchy pomimo tego, ze są dla nas mogą być w zupełności nie wyczuwalne
 
reklama
Witajcie kochane, jestem w 23 tyg ciazy, od paru dni czułam juz wyraźnie poruszenia w moim brzuchu, dziecko tak jakby rozpychalo sie w moim brzuchu, przez dwa dni czulam to bardzo mocno ale teraz widzę ze to oslablo a nawet zniknęło,czuje tylko delikatne bulgotanie, martwiłam się jak cholera a wizyte mam dopiero w poniedziałek,ale widze ze piszecie tutaj ze ruchy nie muszą być regularne i nie powinnam się martwic tak? Bo to w sumie początki,tylko zastanawiało mnie to dlaczego jednego dnia dziecko jest aktywne i silne a drugiego dnia jest spokojne.
 
reklama
Witajcie kochane, jestem w 23 tyg ciazy, od paru dni czułam juz wyraźnie poruszenia w moim brzuchu, dziecko tak jakby rozpychalo sie w moim brzuchu, przez dwa dni czulam to bardzo mocno ale teraz widzę ze to oslablo a nawet zniknęło,czuje tylko delikatne bulgotanie, martwiłam się jak cholera a wizyte mam dopiero w poniedziałek,ale widze ze piszecie tutaj ze ruchy nie muszą być regularne i nie powinnam się martwic tak? Bo to w sumie początki,tylko zastanawiało mnie to dlaczego jednego dnia dziecko jest aktywne i silne a drugiego dnia jest spokojne.
Może odwrócić się plecami do brzuszka i wtedy słabiej czuć ruchy, na tym etapie jeszcze mają dużo miejsca. Niektórzy twierdzą, że jak sie przyłoży latarkę do brzucha to dziecko się uaktywnia, nie wiem ile w tym prawdy ;)

@Wiktoriapaaw jak kolejne dni. Ruszało się? Mój mnie tylko wystraszył i jak mijają skurcze to sie rusza na szczęście...
 
Do góry