reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy dziecka

reklama
moj maz przez cala ciąze ze Stasiem poczuł moze w sumie dwa kopniaczki,moja mama ani jednego...a teraz juz na początku 23 tygodnia tatus zostal solidnie pokopany i tak jest codziennie:) moze ma to cos wspolnego z wielkoscia brzuszka, poniewaz jadac w poprzedniej ciazy na porodówke nie bylo widac ze jestem w ciazy, teraz dla odmiany mam brzuch jak przy trojaczkach:)
 
Ja najczęściej dostaje kopniaczki w lewej dolnej części brzucha, właściwie tak pod brzuchem. W sumie nie wiem czy to kopniaczki czy to sierpowe, zależy jak córa leży. Poza tym, że kopniaczki są w tą konkretną część brzuszka, to jeszcze najwięcej ich jest jak kładę się na lewym boku, tak jak książka pisze... Tatuś ma przez to utrudnione wyczuwanie ich, ale dajemy radę - malutka da najczęściej jeszcze jednego czy dwa jak tatuś czuje i się uspokaja - Kaszpirowski mówię na TZta;)

Co do nie wyczuwania kopniaczków przez tatusia - na początku sama miałam trudności z odróżnieniem ruchów dziecka od wszelkich innych ruchów w moim organizmie - jakos tak naiwnie wyczekiwałam, że bedzie to bolało, że to cos w rodzaju uderzenia. Dopiero kilka rozmów z doświadczonymi mamusiami, okreslenia typu "ogon karpia w wannie", bulgotanie, gilgotanie, lekki dotyk nauczył mnie to odczuwać. Może tatusiowie też spodziewają się nie wiadomo jakich fajerwerków - a to przeciez delikatne wrażenia - zwłaszcza dla nich, bo od środka bardziej czuć:)
Teraz ruchy są łatwiej wyczuwalne, mocniejsze kopniaczki tez juz są, ale one nie bolą - raczej podskakuję bo mnie one zaskakują. Ale ja zawsze miałam podwyższony próg akceptacji bólu - kiedyś autobus przejechał mi po stopie - but wytrzymał, stopa zabolała ale za chwile przeszło, więc nic z tym nie robiłam. Tydzień chodziłam ze złamana kością w stopie;)
 
U nas TŻ już czuje ruchy,pierwy raz poczuł już kilka tyg temu-takie słaby delikatny kopniaczek,potem było długo,długo nic aż wreszcie ostatnio znów zaczął czuć. Choć nie zawsze,bo często jest tak,że ja mówię,że Mały nie śpi i rozrabia a jak TŻ przyłoży rękę do brzucha to Maluszek nagle zastyga w bezruchu :)
 
dziewczyny macie czasem tak,ze wasze maluszki maja takie ciche dni.. ? są mało aktywne.
Moja dzidzia w ciągu całego dnia chyba z dwa razy tylko kopnęła hmm


Pieszczoszka, ja tak mam, tzn. mała tak ma, że czasami większość dnia siedzi spokojnie w brzuszku!
Jeśli w ciągu dnia masz więcej ruchu to dziecko jest kołysane i sobie śpi.
Dzisiaj np. większość dnia coś robiłam i mała dopiero teraz zaczyna się wiercić, jak usiadłam.
Także nie martw się na zapas!
 
dziewczyny macie czasem tak,ze wasze maluszki maja takie ciche dni.. ? są mało aktywne.
Moja dzidzia w ciągu całego dnia chyba z dwa razy tylko kopnęła hmm
U mnie to samo, gdy całe dnie coś robię to grzecznie sobie śpi i dopiero wieczorem się odzywa. Jakoś szczególnie sie o to nie martwię, bo wiem ze to normalne;-)
 
Nie martw się Pieszczoszka, u mnie jest bardzo podobnie. Mały ma chwile wzmożonej aktywności (bywały dni, że kopał prawie cały czas), a dzisiaj ma dzień leniuszka :-) od czasu do czasu kopnie, dając mi znać, że jest hehe :-D
 
U mnie Mała się obudziła i fika, śmiesznie to wygląda, kiedy brzuch podskakuje :) Chciałam nagrać telefonem filmik, ale ta mała cwaniara przestaje się ruszać, kiedy włączam kamerkę :-D
 
reklama
Do góry