reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ruchy dziecka

Dołączył(a)
17 Styczeń 2012
Postów
10
witam mam małe pytanko jestem w 20 tygodniu ciąży i nie czuje jeszcze ruchów dziecka kiedy mam się ich spodziewać bo słyszałam ze około 20 tygodnia powinny się pojawić ? martwię sie troche ze cos jest nie tak ??
 
reklama
jeśli to Twoja pierwsza ciąża to ruchy mogą pojawic się później, nie martw się :)
ja pierwsze ruchy czułam chyba gdzieś w 22-23 tc
 
Każda kobieta może na swój sposób interpretować odczucia, które nazwie ruchami. Ja nie brałam pod uwagę żadnych bulgotek, czy przelewania w brzuszku. Jak dzidziuś kopnął, to wtedy stwierdziłam, że się rusza. A dlaczego nie brałam innych rzeczy pod uwagę? Ponieważ nie wiedziałam, że burczy mi w brzuchu, czy może coś w jelitach się przelewa, czy to dziecko. Poprostu nie byłam jednoznacznie stwierdzić, co to jest. Ruchy w pierwszej i w drugiej ciąży poczułam w 18 tygodniu. Ponoć kobiety szczupłe czują ruchy wcześniej a pulchniejsze później, chociaż nie wiem, czy to jakaś reguła.
 
Ja jestem wlasciwie w temacie na biezaco, bo dopiero od kilku dni czuje mojego dzidziuszka. Na poczatku czulam, ze w brzuchu mi cos plywa, jakby rybka, kopniaki pojawiaja sie dopiero pozniej. oczywiscie na poczatku trudno to rozroznic, ale w ciagu kilku dni, te ruchy sie wyklaruja, bedziesz wtedy pewna, ze ta rybka to wlasnie rybka, a nie jelita itd. To zupelnie inne uczucie niz glod, jelita itd. Po prostu czujesz, jakby Ci ktos do macicy wlozyl mala plywajaca rybke :) nie badz rowniez zdenerwowana, ze czasem czujesz rzadkie ruchy, a potem nie. To normalne. Dziecko sie przewraca w roznych konfiguracjach i nie zawsze daje znac o sobie. To nie powod do paniki.

Moje wlasnie poszlo spac, dalo dzis znac o sobie moze 2 razy hihi a poza tym to leniweeee spi chyba caly czas, ma powazna misje do zrealizowania.

Nie martw sie jesli jeszcze nie czujesz ruchow, piersze matki tak po prostu maja, stopien zaawansowania ciazy nie zawsze swiadczy o odczuwanych ruchach. daj sobie czas, u mnie pojawily sie zupelnie niespodziewanie, dzien przed wizyta u poloznej, gdzie panicznie chcialam sie upewnic, czy serduszko bije, bo nie czulam jeszcze dzidzi. a tu masz !

powodzenia!!
 
to zależy od powłok brzusznych, kobiety bardzo szczupłe mogą czuć o wiele wcześniej niż otyłe...lub jak to się mówi przy kośći, jeśli jesteś pierwszy raz w ciąży tym bardziej możesz później ruchów się spodziewać nie jest to jakaś reguła,że muszą być w tym 20 tyg mogą zdarzyć się w 22tyg pierwszy raz, doczekasz się na pewno nie martw się, bo zaszkodzisz maluszkowi nie potrzebnie jak mówię nie ma reguły ja czułam ruchy dziecka w 16tyg co mało kiedy zdarza się w pierwszej ciąży, a koleżanka czuła w 23tyg pierwsze. Kochana później jak ci się bobas rozszaleje, to nie da ci spać uwierz :)
 
Nie martw się ja też długo nie czułam ruchów dziecka a właściwie nie potrafiłam ich odróżnić, przy pierwszej ciąży tak już jest. Wszystko w swoim czasie :)
 
reklama
ja rowniez sie martwilam,ze nie czuje ruchow dziecka,a poczulam je dopiero ok 24 tyg ciazy,potem Nadia dosc czesto dawala o sobie znac zwlaszcza podwieczor,takze nie przejmuj sie jeszcze sie nacieszysz kopniakami:)
 
Do góry