reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy Maluszków

reklama
Ale numer!! Dziewczyny, siedzę sobie, rękę trzymam na brzuchu i jak mnie kopnął, to ręka aż podskoczyła!! :D :laugh: Ale się cieszę!!
 
Patch pisze:
Ale numer!! Dziewczyny, siedzę sobie, rękę trzymam na brzuchu i jak mnie kopnął, to ręka aż podskoczyła!! :D :laugh: Ale się cieszę!!
super maluszek coraz wiekszy wiec coraz intensywniejsze ruchy bedziemy teraz czuc
 
Faktycznie ten stetoskop to porazka, mozna sobie jedynie posluchac calej gamy dzwiekow jakie wydaja nasze kiszki  ;D Ale od poczatku tego tygodnia juz nie odczuwam potrzeby przykladania go do brzucha bo czuje ruchy maluszka juz bardzo wyraznie :) :) :) W 16 i 17tc czulam je jedynie z reka na brzuchu i nie bylam pewna, czy to moj krasnal sie wierci, czy jedzonko wedruje. Po 17 tygodniu czuje juz wyraznie, czasem kopanie, a czasem jakby sie ukladalo w wygodnej dla siebie pozycji i nie da sie tego pomylic z niczym innym :)

Dziwne uczucie... z jednej strony wielka radosc ze ma sie dobrze, majta sobie nozkami i rosnie, a z drugiej dopiero teraz realnie odczuwam ze naprawde jestem w ciazy i rosnie we mnie jakas mala istotka  :) Wczesniej to bylo jednak dosc abstrakcyjnym zjawiskiem :)
 
U mnie dalej nic...W pierwszej ciazy pocuzlam w 20 tygodniu,a w drugiej w 19.Teraz kolej na 18 ;D
 
moje bobo najczęściej czuję w nocy, no cóz niestety nie śpię tak jakbym chciałą z różnych względów, dziś np był to mały wędrowniczek który postanowił spać wtulony w mamę, uch jak mi było niewygodnie ::) ::) ::)
 
Ja od paru dni zdałam sobie sprawę, że chyba czuję, jak się Małe rusza. Na razie tak delikatnie, ale wyczuwam to, jeśli jestem w takiej pozycji, że mam bardziej wypięty brzuch i robi się tam mniej miejsca - np, jak się rozwalę na kanapie wpół leżąc czy położę się na plecach. Zastanawiałam się, jak określić to wrażenie i początkowo najbardziej było zbliżone do silnego pulsowania krwi, tyle, że nie tak regularne - raz w jednym miejscu, potem 2 razy gdzieś indziej itp. Teraz już odbieram to bardziej jak taki delikatny dotyk. Tyle, że na razie jeszcze rzadko to czuję, bardzo to delikatne. Za parę dni pewnie będą porządne kopniaczki :laugh:
 
reklama
ol ja mam podobnie :)
w zasadzie wyczuwam dzidzie tylko w takich pozycjach i to są takie delikatne puknięcia albo jakby coś tam się skurczyło nie umiem tego nazwać, wiem że już jestem trochę dalej z tygodniami ale moja gin powiedziała że miedzy innymi właśnie zmniejszona ilość wód może wpłynąć na to że dzidzia nie ma jak się tam w brzuszku obracać
 
Do góry