reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rybka dla dziecka

agnieszka81

Fan(ka)
Dołączył(a)
10 Luty 2007
Postów
1 777
mam pytanko jakie ryby podajecie waszym maluchom??? i w jakiej formie-tzn.smażone czy lepiej gotowane? i czy można podawać dziecku tzw." paluszki rybne"-smażone???
proszę o podpowiedź!
 
reklama
Hej

No chyba nie ma jakichś szczególnych wytycznych... Na jutro szykujemy małemu pstrąga, to będzie jego pierwszy rybny posiłek.

Bardzo zdrowe są ryby morskie niestety te bałtyckie pewnie są zanieczyszczone trochę no ale cóż można poradzić.

Na pewno smażenina nie jest najzdrowsza, a osobiście gotowanych ryb nie lubię bo śmierdzą :) - a co powiesz na pieczoną rybę z warzywami?

Agnieszka
 
Cofam to co powiedziałam o gotowanej rybie - gotowany pstrąg był po prostu przepyszny - i nie śmierdział za bardzo :) Mały wsuwał aż mu się uszy trzęsły :)

Pzdr

Aga
 
No ja też uwielbiam pieczony! Ale od gotowanego dużo łatwiej odchodzą ości. W ogóle uwielbiam ryby, chociaż nie wszystkie oczywiście - najbardziej lubię właśnie pstrąga, poza tym śledzie w śmietanie albo w innych sałatkach i rybę po grecku ale też raczej z pstrąga. Nie przepradam za rybami typu sola albo tłustymi - jak karp. No poza wędzoną makrelą ale na to musze mieć fazę bo inaczej ten smak co długo zostaje po takiej rybie mi przeszkadza bardzo.

Agnieszka
 
Jeśli ktoś z was już podawał rybę dziecku to bardzo proszę o podpowiedź.Ja co prawda kiedyś podsunęłam Antosiowi rybkę z obiadku i jadł,ale żeby tak konkretnie jemu zrobić to nie za bardzo wiem jak.Proszę o podpowiedzi,dzięki:tak:
 
Im tlustsza ryba tym lepiej np. halibut (droga ale baaardzo smaczna). Mozesz taka rybke odrobinke przyprawic ziolami i ugotowac ja na parze-jesli nie masz garnkow do gotowania na parze to moze byc to rondelek z odrobina wody i odrobina maselka (jesli Twoje dziecko jest uczulone na maslo to moze byc to odrobina oliwy) i dus ja pod przykryciem az bedzie miekka. Sama tez taka uwielbiam :tak:
 
Ja polecałabym pangę :tak:.Również na parze.
A przede wszystkim taka rybka nie może mieć ości, bo mogłoby się to źle skonczyć, a są takie ryby, które te ości mają strasznie drobne.
 
reklama
Ja polecałabym pangę :tak:.Również na parze.
A przede wszystkim taka rybka nie może mieć ości, bo mogłoby się to źle skonczyć, a są takie ryby, które te ości mają strasznie drobne.


na temat pangi bym polemizowala, bo nie jest to najzdrowsza ryba biorac pod uwage w jakich warunkach jest hodowana...
 
Do góry