reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ryzyko ciąży przy kp

Gocha9393

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Lipiec 2023
Postów
35
Hej . Dziewczyny , 13 lutego urodziłam syna przez CC . Z mezem stosujemy antykoncepcję w postaci prezerwatyw , nie mogę brać tabletek ze względu na ryzyko wystąpienia zakrzepicy . Karmię piersią , a miesiączki jeszcze po porodzie nie dostałam . W sobotę podczas współżycia pękła nam prezerwatywa … czy miałyście przypadek , że podczas kp zaszlyscie w ciąże ?? 5 miesięcy od CC to bardzo krótko i boję się kolejnej ciąży po tak krótkim czasie .
 
reklama
Hej . Dziewczyny , 13 lutego urodziłam syna przez CC . Z mezem stosujemy antykoncepcję w postaci prezerwatyw , nie mogę brać tabletek ze względu na ryzyko wystąpienia zakrzepicy . Karmię piersią , a miesiączki jeszcze po porodzie nie dostałam . W sobotę podczas współżycia pękła nam prezerwatywa … czy miałyście przypadek , że podczas kp zaszlyscie w ciąże ?? 5 miesięcy od CC to bardzo krótko i boję się kolejnej ciąży po tak krótkim czasie .
Tak, normalnie można zajść w ciążę przy kp. Owulacja jest przed miesiączką, więc brak miesiączki o niczym nie świadczy.
 
Nie u każdego karmienie piersią zatrzymuje owulację więc ciężko powiedzieć. Możesz iść na monitoring u ginekologa. Teraz już za późno, ale zawsze możesz zażyć tabletkę po (choć nie wiem jak tu z zakrzepicą)

Ogólnie przyjmuje się, żeby karmienie piersią faktycznie owulację zatrzymało to musi być spełnionych klika punktów:

 
Nie u każdego karmienie piersią zatrzymuje owulację więc ciężko powiedzieć. Możesz iść na monitoring u ginekologa. Teraz już za późno, ale zawsze możesz zażyć tabletkę po (choć nie wiem jak tu z zakrzepicą)

Ogólnie przyjmuje się, żeby karmienie piersią faktycznie owulację zatrzymało to musi być spełnionych klika punktów:

No właśnie tabletka po to pakiet hormonów … dziękuję za odpowiedz . Zapoznam się z podanym przez Panią linkiem
 
Hej . Dziewczyny , 13 lutego urodziłam syna przez CC . Z mezem stosujemy antykoncepcję w postaci prezerwatyw , nie mogę brać tabletek ze względu na ryzyko wystąpienia zakrzepicy . Karmię piersią , a miesiączki jeszcze po porodzie nie dostałam . W sobotę podczas współżycia pękła nam prezerwatywa … czy miałyście przypadek , że podczas kp zaszlyscie w ciąże ?? 5 miesięcy od CC to bardzo krótko i boję się kolejnej ciąży po tak krótkim czasie .
Zaszłam w ciążę karmiąc piersią. Dziecko miało 10 miesięcy, więc już wiecej czasu minęło już u Ciebie.

A spirala jako forma antykoncepcji? Tak na przyszłość.
 
Zaszłam w ciążę karmiąc piersią. Dziecko miało 10 miesięcy, więc już wiecej czasu minęło już u Ciebie.

A spirala jako forma antykoncepcji? Tak na przyszłość.
A czy miałaś miesiączkę ? Ze spirala to było tsk , ze Pani doktor zapytała czy w przyszłości chce mieć więcej dzieci , wiec odpowiedziałam ze prawdopodobnie tak , a ona ze w takim razie nie będziemy zakładać spirali :)
 
reklama
Od razu po połogu zaczęłam brać tabletki jednoskładnikowe. Nie dostałam miesiączki. Od razu po ich odstawieniu zaszłam w ciążę.
 
Do góry