reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samotna Matka- Samotna w ciazy?

Pracuje i mam umowe do września ale jestem obecnie na L-4 .
A wyprowadzić w sumie jego znajomy wynajmuje mieszkanie, kawalerke za 600zł miesięcznie i mi ją załatwi i będzie mi ją opłacał.
Od września będe szukać pracy żeby zaraz po tej móc iść gdzieś dalej ale martwie się czy coś znajde.
Kurcze 2,5 roku małżeństwa trzeba przekreślić ot tak sobie ... :(
 
reklama
Anowi dziekuje za podpowiedz ;) ja pracowalam ponad 3 lata w tym zasr..... hotelu :) mialam umowe o prace na 1/2 etatu (na poczatku pracowalam 3/4 etatu pomimo takiej umowy, a pozniej tak jak w umowie ;) ). Nie rozumiem tylko o co chodzi z ta najnizsza krajowa, bo wiadomo, ze jesli ma sie prace na pol etatu, to nie zarobi sie wiecej :) ja mialam 9,15 brutto za godzine. Probowalam wlasnie znalezc informacje w moim pup-ie o tych swiadczeniach, ale jest napisane tylko ile i kiedy wyplacaja ;/ bardzo dobra podpowiedz, na prawde ... :/ Dziekuje jeszcze raz :) Pewnie sie zarejestruje na poczatku sierpnia, jesli nie znajde innej pracy, bo przeciez ubezpieczenie samo musze miec :/ a jak dadza mi zasilek to fajnie, ale i tak chce isc do pracy, bo zasilek mnie nie satysfakcjonuje :)
Alusia Witamy!! Ja tez uwazam, ze jesli jeszcze tylko miesiac bedziesz z nim mieszkac, to powinnas patrzec na siebie i dzieci, chociaz z drugiej strony ...... moze lepiej utrzymac dobry kontakt? W sumie jestescie zwiazani na cale zycie, a zawse lepiej miec dobre stosunki z ojcem dzieci, niz patrzec na siebie spod oka. Wiadomo, ze nie bedziesz latac za nim, prac mu czy gotowac, ale na Twoim miejscu bym sie po prostu nie odzywala :) zycze zebys znalazla prace jak najszybciej :)
Jaimis nie ma nic gorszego od szukania pracy :) jest na prawde duzo ogloszen, ale wiekszosc z nich to "przedstawiciel handlowy", a ja sie do tego nie nadaje :/ mam jeszcze cicha nadzieje, ze moze pup mi cos znajdzie, jesli samej mi sie nie uda :) choc moja kuzynka jest zarejestrowana od kilku lat i proponowali jej tylko 2 prace w tym czasie :)
Katerinka a Ty nie pracujesz?? Chyba pracowalas jakos w domu czy cos w tym stylu?
Orchidea bardzo, bardzo, bardzo sie ciesze, ze tak dobrze Wam sie uklada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Oby juz na cale zycie!!!!!
 
mloda uwierz ze pracujac na pół etatu można zarobic najnizsza krajową. przykład Castorama. (na forach mozesz sprawdzic, dodatkowo niedziela płatna 100%, bdb socjal) na kasach ma się pół etatu i najnizsza krajową (może tam spróbujesz złożyc papiery????, tym bardziej ze zmianowa praca to nie problem dla Ciebie, cztery godziny i do domu,)
inny przyklad biedronka, pracujesz 3/4 i masz najnizsza krajowa.

jeśli pracujesz na godziny to dzwonisz do pracodawcy i prosisz o pismo by wyszczególnili ile w danym mcu odprowadzili za ciebie składek., jak ci to podziela na dni. to robisz tak: dzielisz kwote najnizszej krajowej(najnizsza krajowa z okresu gdy miałas daną umowe) przez 30dni i wychodzi ci jakas kwota, patrzysz to co masz na umowie, czy na piśmie i wiesz czy sie to kwalifikuje.
do tego napewno się dolicza ekwiwalent za niewykorzystany urlop, może co jeszcze?popytaj.
 
Ostatnia edycja:
alusia zajmij sie soba i dziecmi to jest najwazniejsze a co do malzenstwa to na pocieszenie powiem ci ze ja nawet nie mialam pierwszej rocznicy slubu bo rozpadlo sie po 8 miesiacach :)

a ja tak na krotko dzisiaj caly dzien leze i czekam bo mnie jakies bole wziely nie za silne ale jednak sa i juz mnie starch ogarnia bo znowu za wczesnie :(:(
 
Anowi ok rozumiem, to ja bym sie nie kwalifikowala, skoro zarabialam 700zl :) bo to nie jest najnizsza krajowa, tylko jeszcze mniej :-D ale przeciez ja to zarabialam ponad rok temu, od lipca 2010 r jestem na wychowawczym, a tutaj to juz na pewno nie siegam najnizszej krajowej :) nie rozumiem tego, bo jesli ma sie byc bezrobotnym to chyba lepiej dac to komus, kto mial niskie zarobki, niz temu kto mial wysokie i mogl sobie odlozyc jakies pieniadze :/ ehhhh prawo :) ja nie chce pracowac w sklepie ;/ dla mnie to skaranie hehe kiedys bylam na dniu probnym w Big Star i myslalam, ze oszaleje ;/
MlodaMama trzymam kciuki za Was!!!! Moze juz sie spotkacie?? :)
 
Mloda1 mój mąż i tak stwierdził że miedzy nami już nic nie bedze dobrze i on nie ma zamairu się ze mną dogadywać ... Powiedział mi dosłownie "Wypier** stąd i chce mieć wreszcie święty spokój .. " więc raczej sobie odpuszcze martwienie się nim ...

Młodamama leż i odpoczywaj :* trzymam kciuki żeby było wszystko ok :) ;*
 
Alusia cale szczescie, ze masz sie gdzie wyprowadzic, ze masz jakas tam prace, powodzenia w szukaniu nowej ;) Dasz rade bez idioty spokojnie, ale moze zloz pozew o alimenty, zebys nie zostala na lodzie ??

Anowi bardzo fajnie, ze napisalas o tym zasilku, ja caly czas zylam w przekonaniu, ze trzeba na caly etat. Ja w sumie bede miala tego okresu pracy dosyc duzo no bo 4 miesiace ciazy, pozniej macierzynski i 2 lata wychowawczego to mysle, ze sie zalape, jak mi sie skonczy ten wych, ale to w przyszlym roku :)

Jakas choroba mnie chyba bierze. Maly pojechal z moja mama na dzialke, ja dzisiaj bylam troche na miescie, wrocilam do domu i leze, czuje sie taka rozbita, ze na pewno mnie cos zaczyna powoli rozkladac. A w piatek mam jechac z Olivierem, moim tata i bratem na Slowacje do Tatralandii- taki mega aquapark, na jakies 4 dni chyba. I tak sie zastanawiam jak dam rade z Olisiem w samochodzie- krotkie trasy sa ciezkie a co dopiero ok 400 km heh. Myslalam, zeby pojechac w nocy, zabrac go na spiacego do auta i moze sie jakos uda. Bo szkoda mi calego lata siedziec w domu, a dla niego to na pewno bedzie radocha

Orchidea ale fajnie, ze Wam sie tak uklada !!!!! Dzieki Twojej i Carlii historii zaczynam wierzyc, ze kobieta z dzieckiem nie jest skreslona. Ale ja chyba poki co spotykam samych niedojrzalych, ktorym w glowie tylko impreza, a dziecko to ogromna przeszkoda, wiec na takich to nawet nie ma co zwracac uwagi. Tylko gdzie znalezc normalnego, oto jest pytanie :) Tak samo Katerinka moze z tym Panem sie cos uda :) Fajnie by bylo.
 
Carla no mogloby się wydawać że teraz mam pomoc bo i babcia i teściowa ale jak się stąd wyprowadze to pewnie zostane sama. Jedynie rodzice ale oni i tak nie mają wiecznie czasu i są zmęczeni ... ;/
A Rybnika śląskiego ... Koło Gliwic :)

Carla u mnie Jaś też nauczył się wyciągać rączki z pasów i nad morze ciągle musialam je poprawiać :))
 
dziewczyny my poznalismy sie przypadkiem, ja mam dwojke on ma jedno,i nie ma moje twoje , spedzamy czas wszyscy razem wtedy tylko kiedy ma wolne od pracy,wiec naprawde duzo,jest starszym facetem ale uwielbia sport,spacery,ma mega zainteresowania,nie mozemy sie nagadac, juz dzisiaj kupilismy sobie startery heja i mamy 1000 sms za 9zl i za darmo do mnie dzwoni,bo w pare dni poszlo pare kart.w kolko jak jest w pracy non top na telefonie,interesujemy sie wzajemnie soba,tak samo jesli chodzi o dzieci i najlepsza rada zyjcie tak jak potraficie najlepiej i w KONCU ZOSTANIE TO DOCENIONE,
powiedzielismy sobie wzajemnie ze przeciez roznie moze byc i nie ma sciemniania,klamstwa wyzwisk i wogole i leci nam dzien za dniem
orchidea TACY FACECI ISTNIEJA ALE TO MY TEZ JESTESMY NORMALNE ,TYLKO TRAFILISMY NA KRETYNOW BEZ UCZUC I TYLE,ale jak widac moze byc super :)
mloda ja caly czas krece cos na boku ,ale to nic w morzu potrzeb z dziecmi ,nie mowiac juz o sobie
honey bedziesz musiala i tak robic przerwy po drodze,bo czlowiek nie wytrzyma a co dopiero dziecko,na pewno lekko ubierz bo nie daj boze zeby oparcie bylo mokre i masz po jezdzie ,ale fajny pomysl naprawde z tym wyjazdem
yenna ja mam corse w super stanie i poki co nie idzie rdza
alusia witaj na forum i nie patrz na takiego chama,pamietaj TRAKTUJ GO TAK JAK ON CIE TRAKTUJE-olewaj,WIEM boli ale musisz to przejsc,najwazniejsze ze bedziesz miala swoje lokum a reszta sie da, poczatki za zawsze ciezkie ale mozna zyc

i wiecie co jak by mi ktos powiedzial ze kogos poznam przy calej histori z mama to bym w zyciu nie uwierzyla,mam taka energie do zycia znowu ze chochocho.
 
Ostatnia edycja:
reklama
czy w tej naszej grupie nikt nie ma prawa wejsc i ogladac fotek ,albo ten komunikat ze moze byc komentarz widoczny w innym miejscu??? pytam bo tu mam spokoj pod kazdym względem i nie chce potem zadnych nie przjemnosci
 
Do góry