reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz si─Ö o male┼ästwo, wiesz, ┼╝e zostaniecie rodzicami a mo┼╝e masz ju┼╝ dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz si─Ö podzieli─ç swoim do┼Ťwiadczeniem? Do┼é─ůcz do naszej spo┼éeczno┼Ťci. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzi─Öczno┼Ť─ç, kt├│re otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci si─Ö? Wskakuj na pok┼éad! Zamiast by─ç go┼Ťciem korzystaj z wszystkich mo┼╝liwo┼Ťci. A je┼Ťli masz pytania - pisz ┼Ťmia┼éo.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Tego nie mo┼╝esz przegapi─ç!

Marzysz o w┼éasnej marce, o otworzeniu firmy? Wpadaj 8.03 o godz.10:30. Daria opowie, jak zacz─ů─ç my┼Ťle─ç o produkcie? Jak stworzy┼éa mark─Ö Clochee i jak udaje jej sie ┼é─ůczy─ç macierzy┼ästwo z prowadzeniem firmy. B─Ödzie czas na wasze pytania! Zapraszam serdecznie.

Je┼Ťli masz sposoby na kolki i b├│l brzuszka maluszka, nie przegap konkursu Vivomixx. Wygraj zakupy!

Pozdrawiam Anna Ślusarczyk
reklama

Sen niemowlaka - jestem wykończona :(

89karola80

Fanka BB :)
Do┼é─ůczy┼é(a)
8 Pa┼║dziernik 2019
Post├│w
480
Hej mamusie ­čľÉ´ŞĆ
Zwracam si─Ö z pytaniem a raczej by┼Ťcie mnie pocieszly, bo jestem na skraju za┼éamania Ôś╣´ŞĆ M├│j synek (7 miesi─Öcy) nie potrafi "spa─ç" w nocy. Od urodzenia by┼é nieodkladalny w dzie┼ä, spa┼é mi na r─Ökach i do dnia dzisiejszego tak jest. Natomiast w nocy nigdy nie by┼éo problemu - da┼éam cyca i nyny. Od d┼éu┼╝szego czasu co go odloze to si─Ö kr─Öci do wybudzenia, bior─Ö na r─Öce daje cyca (chwil─Ö jest ok) ale na r─Ökach tez mu ┼║le, odk┼éadam te┼╝ ┼║le, pionizuje te┼╝ ┼║le. Nie ma ┼╝adnej pozycji w kt├│rej by spa┼é spokojnie, by si─Ö nie wybudzal. My┼Ťla┼éam, ┼╝e mo┼╝e z─Öby id─ů, ale ta chora sytuacja trwa ju┼╝ jaki┼Ť czas. Nie wiem co robi─ç, jestem strz─Öpkiem nerw├│w, co noc wkurzam si─Ö na swojego synka za to co wyprawia Ôś╣´ŞĆ Gdzie szuka─ç pomocy? Dlaczego tak jest?

reklama

liczba

Do┼é─ůczy┼é(a)
5 Sierpień 2018
Post├│w
6 835
Taka aktywno┼Ť─ç jest u dzieci kiedy ucz─ů si─Ö siada─ç, a p├│┼║niej jeszcze wi─Öksza kiedy chodzi─ç. ─ćwicz─ů ca┼ée noce... To jest przej┼Ťciowe. Oczywi┼Ťcie nie wiem jaki pow├│d jest u Was. To co pisze zauwa┼╝y┼éam u c├│rki.
Mo┼╝e to by─ç wszystko, z─Öby, jaki┼Ť b├│l, zle sny. Albo spalas z nim w ┼é├│┼╝ku i on teraz tego chce. Bardzo ci─Ö┼╝ko stwierdzi─ç to przez sam opis.
Kiedy moja si─Ö budzi┼éa, stara┼éam si─Ö jej nie podnosi─ç. k┼éad┼éam r─Öke na niej i lekko ni─ů bujalam. Oczywiscie jak dziecko lamentuje i p┼éacze to te┼╝ si─Ö nie sprawdzi. U nas by┼é smoczek, kt├│ry dzia┼éa┼é cuda, tak samo spiwor. wiem ┼╝e z piersi─ů jest ci─Ö┼╝ej. Mo┼╝esz te┼╝ odk┼éada─ç na jakim┼Ť kocyku na kt├│rym zasn─ůl, przysunac bli┼╝ej ┼é├│┼╝eczko do waszego ┼é├│┼╝ka. Mo┼╝e mu gor─ůco, zimno..

Staraj się może w dzień to przećwiczyć, zeby zasypiał obok Ciebie na łóżku. Będzie coraz cięższy więc z noszeniem kiepsko..
Wierz─Ö, ┼╝e Ci ci─Ö┼╝ko.

89karola80

Do┼é─ůczy┼é(a)
8 Pa┼║dziernik 2019
Post├│w
480
Taka aktywno┼Ť─ç jest u dzieci kiedy ucz─ů si─Ö siada─ç, a p├│┼║niej jeszcze wi─Öksza kiedy chodzi─ç. ─ćwicz─ů ca┼ée noce... To jest przej┼Ťciowe. Oczywi┼Ťcie nie wiem jaki pow├│d jest u Was. To co pisze zauwa┼╝y┼éam u c├│rki.
Mo┼╝e to by─ç wszystko, z─Öby, jaki┼Ť b├│l, zle sny. Albo spalas z nim w ┼é├│┼╝ku i on teraz tego chce. Bardzo ci─Ö┼╝ko stwierdzi─ç to przez sam opis.
Kiedy moja si─Ö budzi┼éa, stara┼éam si─Ö jej nie podnosi─ç. k┼éad┼éam r─Öke na niej i lekko ni─ů bujalam. Oczywiscie jak dziecko lamentuje i p┼éacze to te┼╝ si─Ö nie sprawdzi. U nas by┼é smoczek, kt├│ry dzia┼éa┼é cuda, tak samo spiwor. wiem ┼╝e z piersi─ů jest ci─Ö┼╝ej. Mo┼╝esz te┼╝ odk┼éada─ç na jakim┼Ť kocyku na kt├│rym zasn─ůl, przysunac bli┼╝ej ┼é├│┼╝eczko do waszego ┼é├│┼╝ka. Mo┼╝e mu gor─ůco, zimno..

Staraj się może w dzień to przećwiczyć, zeby zasypiał obok Ciebie na łóżku. Będzie coraz cięższy więc z noszeniem kiepsko..
Wierz─Ö, ┼╝e Ci ci─Ö┼╝ko.
Dzi─Ökuj─Ö ­čîĚ
Pami─Ötasz ile to trwa┼éo u c├│rki? Bo u nas ju┼╝ z miesi─ůc czasu ­čĄö Ma┼éy od pocz─ůtku ┼Ťpi ze mn─ů w lozku, wi─Öc to si─Ö nie zmieni┼éo. A jak si─Ö tak kr─Öci to jestem jeszcze bli┼╝ej niego, przytulam, czasem nawet pr├│buje "przyblokowac" go swym cia┼éem,ale nic z tego ­čĄĚÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ.

liczba

Do┼é─ůczy┼é(a)
5 Sierpień 2018
Post├│w
6 835
Dzi─Ökuj─Ö ­čîĚ
Pami─Ötasz ile to trwa┼éo u c├│rki? Bo u nas ju┼╝ z miesi─ůc czasu ­čĄö Ma┼éy od pocz─ůtku ┼Ťpi ze mn─ů w lozku, wi─Öc to si─Ö nie zmieni┼éo. A jak si─Ö tak kr─Öci to jestem jeszcze bli┼╝ej niego, przytulam, czasem nawet pr├│buje "przyblokowac" go swym cia┼éem,ale nic z tego ­čĄĚÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ.
a to ┼║le Ci─Ö zrozumialam, pisa┼éam o zachowaniu w ┼é├│┼╝eczku. Moja ma┼éa spala osobno. Ale kiedy brali┼Ťmy ja do naszego ┼é├│┼╝ka, to nie spali┼Ťmy ca┼ée noce tak si─Ö rzuca┼éa. Czasem kiedy budzi┼éa si─Ö o 5 to dosypia┼éa z nami bij─ůc nas pi─Ö┼Ťciami po g┼éowach, ca┼éa mokra od poduszek. Ja na podlodze, maz.przyklejony do ┼Ťciany, a ona bez poduszki bez dotykania nas na srodku- tak da┼éo si─Ö wytrwa─ç i wtedy by┼éa spokojniejsza. Dobrze, ┼╝e to by┼éy sporadyczne przypadki. wi─Öc to mo┼╝e.nie potrzeba blisko┼Ťci, a przestrzeni je┼Ťli nie uspokaja si─Ö na r─Ökach. Tak┼╝e hmm mo┼╝e dziecku te┼╝ nie jest wygodnie. Spr├│buj od┼éo┼╝y─ç go do jego ┼é├│┼╝eczka. Mo┼╝e b─Ödzie Wam l┼╝ej.

Dziecko jest ju┼╝ coraz wi─Öksze, m─ůdrzejsze. Zaczn─ů si─Ö r├│┼╝ne zachowania. Niestety z┼éoty ┼Ťrodek dla ka┼╝dego jest inny.

Kaamilaaa

Do┼é─ůczy┼é(a)
2 Czerwiec 2018
Post├│w
16 366
Hej mamusie
Zwracam si─Ö z pytaniem a raczej by┼Ťcie mnie pocieszly, bo jestem na skraju za┼éamania M├│j synek (7 miesi─Öcy) nie potrafi "spa─ç" w nocy. Od urodzenia by┼é nieodkladalny w dzie┼ä, spa┼é mi na r─Ökach i do dnia dzisiejszego tak jest. Natomiast w nocy nigdy nie by┼éo problemu - da┼éam cyca i nyny. Od d┼éu┼╝szego czasu co go odloze to si─Ö kr─Öci do wybudzenia, bior─Ö na r─Öce daje cyca (chwil─Ö jest ok) ale na r─Ökach tez mu ┼║le, odk┼éadam te┼╝ ┼║le, pionizuje te┼╝ ┼║le. Nie ma ┼╝adnej pozycji w kt├│rej by spa┼é spokojnie, by si─Ö nie wybudzal. My┼Ťla┼éam, ┼╝e mo┼╝e z─Öby id─ů, ale ta chora sytuacja trwa ju┼╝ jaki┼Ť czas. Nie wiem co robi─ç, jestem strz─Öpkiem nerw├│w, co noc wkurzam si─Ö na swojego synka za to co wyprawia Gdzie szuka─ç pomocy? Dlaczego tak jest?
Uczy ci─Ö pe┼éza─ç, czworakowac itp? Pewnie odreagowuje. U nas by┼éo podobnie, moja do 5 msc spa┼éa pi─Öknie i w dzie┼ä i w nocy. Potrafi┼éa ca┼éa noc przespa─ç. Potem zacz─Ö┼éa si─Ö uczy─ç przemieszczania i odreagowywa┼éa to w nocy w┼éa┼Ťnie przez takie krecenie, budzenie si─Ö a cz─Östo ko┼äczy┼éo si─Ö na rozbudzeniu i tym ┼╝e nie da┼éo si─Ö jej u┼Ťpi─ç przez kolejne godziny wi─Öc noce dziurawe jak ser. Nie pociesze ci─Ö raczej bo u nas trwa┼éo to do roku, regularnie. Teraz czasami te┼╝ si─Ö tak zdarza. Trzeba przetrwa─ç, kiedy┼Ť przecie┼╝ zaczn─ů przesypia─ç ca┼ée nocki ┼éadnie

89karola80

Do┼é─ůczy┼é(a)
8 Pa┼║dziernik 2019
Post├│w
480
a to ┼║le Ci─Ö zrozumialam, pisa┼éam o zachowaniu w ┼é├│┼╝eczku. Moja ma┼éa spala osobno. Ale kiedy brali┼Ťmy ja do naszego ┼é├│┼╝ka, to nie spali┼Ťmy ca┼ée noce tak si─Ö rzuca┼éa. Czasem kiedy budzi┼éa si─Ö o 5 to dosypia┼éa z nami bij─ůc nas pi─Ö┼Ťciami po g┼éowach, ca┼éa mokra od poduszek. Ja na podlodze, maz.przyklejony do ┼Ťciany, a ona bez poduszki bez dotykania nas na srodku- tak da┼éo si─Ö wytrwa─ç i wtedy by┼éa spokojniejsza. Dobrze, ┼╝e to by┼éy sporadyczne przypadki. wi─Öc to mo┼╝e.nie potrzeba blisko┼Ťci, a przestrzeni je┼Ťli nie uspokaja si─Ö na r─Ökach. Tak┼╝e hmm mo┼╝e dziecku te┼╝ nie jest wygodnie. Spr├│buj od┼éo┼╝y─ç go do jego ┼é├│┼╝eczka. Mo┼╝e b─Ödzie Wam l┼╝ej.

Dziecko jest ju┼╝ coraz wi─Öksze, m─ůdrzejsze. Zaczn─ů si─Ö r├│┼╝ne zachowania. Niestety z┼éoty ┼Ťrodek dla ka┼╝dego jest inny.
Dzi─Ökuj─Ö ­čîĚ
M├│j m─ů┼╝ te┼╝ m├│wi, ┼╝eby da─ç go do ┼é├│┼╝eczka. On nigdy w nim nie spa┼é ­čśü ca┼éy czas w dzie┼ä jest nie do odlozenia (w sensie jest, ale otworzy oczy i po spaniu) a w nocy odkladalam go do ┼é├│┼╝ka obok siebie. Dziwi mnie to, ┼╝e w dzie┼ä ┼éadnie ┼Ťpi na r─Ökach ­čĄĚÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ tylko w nocy cyrki, ani sam, ani r─Öce kr─Öci si─Ö jak b─ůczek ­čĄĚÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

89karola80

Do┼é─ůczy┼é(a)
8 Pa┼║dziernik 2019
Post├│w
480
Uczy ci─Ö pe┼éza─ç, czworakowac itp? Pewnie odreagowuje. U nas by┼éo podobnie, moja do 5 msc spa┼éa pi─Öknie i w dzie┼ä i w nocy. Potrafi┼éa ca┼éa noc przespa─ç. Potem zacz─Ö┼éa si─Ö uczy─ç przemieszczania i odreagowywa┼éa to w nocy w┼éa┼Ťnie przez takie krecenie, budzenie si─Ö a cz─Östo ko┼äczy┼éo si─Ö na rozbudzeniu i tym ┼╝e nie da┼éo si─Ö jej u┼Ťpi─ç przez kolejne godziny wi─Öc noce dziurawe jak ser. Nie pociesze ci─Ö raczej bo u nas trwa┼éo to do roku, regularnie. Teraz czasami te┼╝ si─Ö tak zdarza. Trzeba przetrwa─ç, kiedy┼Ť przecie┼╝ zaczn─ů przesypia─ç ca┼ée nocki ┼éadnie
Dzi─Ökuj─Ö ­čîĚ
Rok czasu? ­čÖł Oj oj oj
Nie zauwa┼╝y┼éam, aby pelzal. Jak le┼╝y na brzuchu to obraca si─Ö wok├│┼é siebie i raczej odpycha id─ůc w ty┼é. Generalnie bardzo ma┼éo le┼╝y sam, bo od razu p┼éacze i chce na r─Öce. Faktycznie mo┼╝e odreagowywac dzie┼ä. Jest bardzo ciekawskim dzieckiem. Wszystko chce dotkn─ů─ç a jak si─Ö mu nie pozwala (np.zelazko) to krzyczy bez opami─Ötania ­čĄŽ­čĆ╗ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

MatkaFrankowaPanikara

Matka Frankowa
Członek załogi
Do┼é─ůczy┼é(a)
1 Pa┼║dziernik 2019
Post├│w
4 517
Miasto
Łódź
Przyczyn bezsenno┼Ťci nocnej jest i mo┼╝e by─ç ca┼ée mn├│stwo. Pocz─ůwszy od wilgotno┼Ťci powietrza i temperatury w pokoju (wbrew pozorom lepiej kiedy jest ch┼éodniej, a kiedy powietrze jest za suche to ┼Ťluz├│wka wysycha i same doskonale wiemy, jakie┼╝ to jest ÔÇ×komfortoweÔÇŁ).
Mo┼╝e wola┼éby ju┼╝ spa─ç sam w ┼é├│┼╝eczku, moje dziecko te┼╝ na pocz─ůtku spa┼éo tylko ze mn─ů ale odk─ůd zostaje w ┼é├│┼╝eczku ┼Ťpi, budzi si─Ö czasami i sam bawi karuzel─ů, fika nogami, generalnie ubaw, ju┼╝ nawet nie pr├│buj─Ö przenosi─ç go do ┼é├│┼╝ka. Temat ju┼╝ si─Ö tak rozkr─Öci┼é, ┼╝e w nocy w zasadzie go stamt─ůd nie wyjmuj─Ö, kiedy zaczyna p┼éaka─ç robi─Ö, jak to sobie prywatnie nazywam, check chain. Czy sucha pielucha, czy kark ciep┼éy i suchy, woda. Sprawdzam o kt├│rej jad┼é i czy mo┼╝liwe ┼╝e to ju┼╝. Jak ogarn─Ö po kolei wszystko, uruchamiam wyderk─Ö (szum), pakuj─Ö smoka do paszczy, buzi w cz├│┼éko i dobranoc. Pr─Ödzej czy p├│┼║niej sam za┼Ťnie.
Kolejna sprawa: czy konsultowa┼éa┼Ť si─Ö z lekarzem? Pediatr─ů? Fizjo? Napi─Öcie mi─Ö┼Ťniowe sprawdzone? Po wykluczeniu kuriozalnych powod├│w mo┼╝e warto by┼éoby zasi─Ögn─ů─ç porady specjalisty.
Kolejnym powodem, kiedy dziecko okresowo gorzej ┼Ťpi s─ů s┼éawne skoki rozwojowe, z─Öby i regresy snu. Czy to prawda, nie wiem, niespecjalnie widz─Ö momenty skok├│w u mojego bobka, po prostu przychodzi kolejny dzie┼ä a on ma jak─ů┼Ť now─ů umiejetno┼Ť─ç. Za to z─Öby.. no c├│┼╝, tutaj jako┼Ť─ç snu pozostawia wiele do ┼╝yczenia.
Kolejnym powodem mo┼╝e by─ç zbyt du┼╝o bod┼║c├│w, szczeg├│lnie wieczorem. Co mo┼╝e by─ç tym bod┼║cem? Potencjalnie wszystko, od telewizora po lampki na choince i kot bawi─ůcy si─Ö na drapaku. My po wieczornym rytuale po prostu zostawiamy w pokoju tylko ma┼ée, delikatne o┼Ťwietlenie, chowamy grzechocz─ůce zabawki, m├│wimy ciszej.
A mo┼╝e masz high need baby, poczytaj.
Naprawd─Ö wierz─Ö, ┼╝e jest Ci ci─Ö┼╝ko, ka┼╝dy potrzebuje snu.

reklama

Asic

Pocz─ůtkuj─ůca w BB
Do┼é─ůczy┼é(a)
7 Lipiec 2020
Post├│w
28
Je┼Ťli si─Ö obraca i chodzi na wstecznym to lada moment b─Ödzie pe┼éza─ç.
Chcia┼éabym Ci─Ö pocieszy─ç ale niestety w naszym przypadku jednak przyjdzie nam jeszcze poczeka─ç na przespane nocki ­čśź (dzisiaj moja znowu da┼éa mi w ko┼Ť─ç...).Ok 8 miesi─ůca wyst─Öpuje regres snu. Mo┼╝e to ju┼╝? Z─ůbkowanie to te┼╝ d┼éugi proces. Dzi─ůs┼éa s─ů rozpulchnione?

reklama

89karola80

Do┼é─ůczy┼é(a)
8 Pa┼║dziernik 2019
Post├│w
480
Je┼Ťli si─Ö obraca i chodzi na wstecznym to lada moment b─Ödzie pe┼éza─ç.
Chcia┼éabym Ci─Ö pocieszy─ç ale niestety w naszym przypadku jednak przyjdzie nam jeszcze poczeka─ç na przespane nocki ­čśź (dzisiaj moja znowu da┼éa mi w ko┼Ť─ç...).Ok 8 miesi─ůca wyst─Öpuje regres snu. Mo┼╝e to ju┼╝? Z─ůbkowanie to te┼╝ d┼éugi proces. Dzi─ůs┼éa s─ů rozpulchnione?
No tak, nie mamy lekko ­čĄĚÔÇŹÔÖÇ´ŞĆÔś║´ŞĆ
Nie wiem jak to b─Ödzie, bo 5 minut nie wytrzyma na brzuszku, zaraz jest nerw ­čśü i tylko r─Öce i r─Öce ­čĄŽ­čĆ╗ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ Za to pochwal─Ö si─Ö, ┼╝e w spacerowce (odpuka─ç!) ┼éadnie je┼║dzi. Tylko nie daj Bo┼╝e!, ┼╝eby go poprawi─ç, bo zaraz jest awantura ­čśü. Nie mam pojecia jakie ma dzi─ůse┼éka, bo ci─Ö┼╝ko wytrze─ç mi buzke po jedzeniu, a gdzie dopiero tam zerkn─ů─ç ­čśé Ci─Ö┼╝ki egzemplarz ­čśü