reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sen noworodka

Cukszyk..mama

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Luty 2019
Postów
189
Witajcie mamusie. Moje 3 miesięczne dziecko chodzi spać o 00:00 jest to bardzo męczące nawet gdy nie śpi od 13 i już myślę że zaśnie o tej 20 to i tak od 18 do 00:00 śpi i wstaje po 5 minutach czy da się coś z tym zrobić ? Nauczyć ja ze spać się chodzi o 19-20 ??.
 
reklama
Rozwiązanie
Musisz ja nauczyć rytmu snu, może wtedy jest już tak wymęczona że nie może zasnąć. Dobrze jest mieć taki cykl rytuałów np. Kąpiel, karmienie, tulenie i spanie. W miarę trzeba trzymać się godzin, wiadomo że nie zawsze się udaje. My zaczynamy kapiel 19-19.30. Mój syn miał takie drzemki 10-15 minut w ciągu dnia a potem nie mogl zasnąć do 22. Teraz staram się go usypiać co godzinę tzn. godzina aktywności/ sen. Zanoszę go do sypialni, ma tam swoją przytulankę i zaciągnięte rolety. Śpi przy cichym szumie suszarki inaczej ma krótką drzemkę 15 min max. Obecnie ma 4.5 miesiąca i zachowuje się zupełnie inaczej, jest wesoły i nie marudzi. Sypialnia kojarzy mu się tylko ze snem, tam się karmimy lub śpimy. Zabawa w innym pokoju.
Możesz spróbować przestawić mu godzinę spania, ale myślę że dzidzia jest na tyle mała że jeszcze nie ma uregulowanych do końca pór dnia. Jeśli śpi od 18 do północy to przecież i tak ładnie. 6 h nieprzerwanego snu.
 
Musisz ja nauczyć rytmu snu, może wtedy jest już tak wymęczona że nie może zasnąć. Dobrze jest mieć taki cykl rytuałów np. Kąpiel, karmienie, tulenie i spanie. W miarę trzeba trzymać się godzin, wiadomo że nie zawsze się udaje. My zaczynamy kapiel 19-19.30. Mój syn miał takie drzemki 10-15 minut w ciągu dnia a potem nie mogl zasnąć do 22. Teraz staram się go usypiać co godzinę tzn. godzina aktywności/ sen. Zanoszę go do sypialni, ma tam swoją przytulankę i zaciągnięte rolety. Śpi przy cichym szumie suszarki inaczej ma krótką drzemkę 15 min max. Obecnie ma 4.5 miesiąca i zachowuje się zupełnie inaczej, jest wesoły i nie marudzi. Sypialnia kojarzy mu się tylko ze snem, tam się karmimy lub śpimy. Zabawa w innym pokoju.
 
Rozwiązanie
Do góry