reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sen u roczniaka

Mój synek pije z kubeczka Lovi, ale tylko soczki i herbatkę. Na początku nie wiedział jak z tego pić ale dosyć szybko załapał:)
Mleko pije z butli-początkowo też było trudno ale zawzięcie próbowałam mu dawać nawet po trochu az się przekonał.
 
reklama
własnie o to chodzi z tym lovi że on jest sto razy lepszy niż zwykłe niekapki. Maks tez miał w nosie niekapki aż zakupiłam tenże kubeczek - i rewelacja nie wiem czy wielu jego rowieśników pije juz z normalnego kubka:)
 
Hej!

Nie bede sie wymadrzac, bo tez mam problem ze snem Konstancji. Jest on nieco innej natury. Mala nie chce spac w swoim lozeczku. Pospi godzinke i zaczyna sie budzic. Jesli zostawie ja w jej lozeczku, bedzie budzila sie co godzine, moze czesciej; ja bede ja musiala przytulac i tak w kolko. Znaczenie lepiej spi w lozku rodzicow :zawstydzona/y:. Co jakis czas otwiera oczy i sprawdza gdzie jest i czy ktos jest obok niej - jesli nie ma wowczas placze. Mysle, ze bylam za miekka, gdy mala byla mlodsza. Winy rowniez dopatruje sie w tym, ze nie dosc, ze karmilam ja do 8 miesiaca, to w dodatku pozwalalam jej zasypiac z cycusiem w buziaku. Konstancja nie uzywala smoczka do chwili odstawienia, od tego czasu bardzo go potrzebuje przy zasypianiu.

Megan, piszesz, ze Twoj synek ciagle budzi sie na jedzenie w nocy. Musisz przestac go karmic i to jak najszybciej, bo im maly bedzie starszy, tym trudniej bedzie go odzwyczaic. Jak to zrobic? Sprobuj tak: przed snem podaj mu jakies 210 - 220 ml kaszki (jesli lubi z butelki, zrob mu taka rzadsza i niech pije), jesli obudzi sie w nocy na jedzenie, daj mu mleko, ale w zmniejszonych proporcjach w stosunku do wody (powiedzmy nie 1:1, a 1:2), za kazdym razem zwiekszaj ilosc wody w tych proporcjach. Maly w tej chwili przyzwyczajony jest do otrzymywania zwiekszonej liczby kalorii, ktore wcale nie sa mu potrzebne. Rozcieczajac mleko doprowadzisz do tego, ze z niedlugo zacznie akceptowac wode, a z czasem zrezygnuje z jej popijania noca. No i pamietaj, ze dzieci funkcjonuja tak jak dorosli : jesli jedza mniejsze ilosci, musza jesc czesciej, dlatego 180ml mleka przed snem moze byc niewystarczajace dla rocznego dziecka.

Wiolka, to ze Twoja mala nie chce pic z butli moze byc spowodowane zlym smoczkiem. Radze wyprobowac kilka roznych.

Dziewczyny karmiace, ja naleze do tych ludzi, ktorzy wyznaja zasade: karmienie piersia do 6ego miesiaca zycia i basta. Core karmilam do 8ego... Przestalam tylko dlatego, ze musialam brac bardzo silne leki. Karmiac powtarzalam sobie, ze Kostka nie jest jeszcze gotowa na odstawienie, ze potrzebuje kontaktu ze mna, no i ze to taka wygoda. Okazalo sie, ze Konstancja przestawila sie na butle bez najmniejszego problemu, przestala budzic sie w nocy na karmienie (nie oszukujmy sie, ale po szostym miesiacu pokarm matki jest niewystarczajacy), a piersi przestala szukac po tygodniu. Tak naprawde ja potrzebowalam tego karmienia bardziej niz ona i to ja przezylam odstawienie. Odpowiedzcie sobie na pytanie komu to cycanie jest bardziej potrzebne, Wam czy maluszkom.
Ja odstawilam mala z dnia na dzien. W Polsce mowi sie, ze picie szalwi ulatwia zasuszanie pokarmu. W Meksyku moj gin kazal sie bandazowac (kontrowersyjna metoda, ale posluchalam) - po 3 dniach bandazowania nie mialam ani kropli mleka.
 
Więcej niż 180 ml przed snem niestety nie chce wypić, gdy wcześniej jadł kaszkę na gęsto podawaną łyżeczką. Próbowałam tez przed samym snem kaszkę ale podawaną łyżeczką, bo z butli kaszki nie pije:( - jedynie mleko z kleikiem "R". Muszę jednak spróbować z tym rozcieńczaniem mleka w nocy, a może zadziała:)
 
reklama
Do góry