reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sen u roczniaka

Dołączył(a)
2 Wrzesień 2010
Postów
12
Miasto
Gdańsk
Mój synek niedawno skończył roczek, ale niestety ciągle kiepsko sypia w nocy:( Budzi się kilka raz y z niewiadomych powodów:( Oprócz tego ma jeszcze 2 pobudki na jedzonko-mleko z kleikiem po 210ml. Czy powinnam z tym jakoś walczyć czy jeszcze dać na wstrzymanie?
 
reklama
Witaj, jak znajdziesz sposób i pomysł na to jak walczyć daj znać:) ja nie walczę z kiepskim spaniem - bo nie mam pomysłu jak - za niego musiałabym spać - nie chce i już:) jedyna różnica to taka, że nie je w nocy - ale budzi się i tak czasem 10 razy czasem raz (rzadko) czasem się obudzi porządnie i nie śpi potem przez dwie godziny :( ja biorę na przeczekanie - myślę, że kiedys to się skończy
 
Mój synek nie dostaje mleka w nocy, ani herbat....Budzi się po 6 razy, ale jemu wychodzą zęby trzonowe i bardzo długo dziąsło jest opuchnięte, a zęby nie mogą się przebić. Zaczyna płakać, siada na pupie i woła...trzeba podejść, położyć, dać smoczka i ulubioną maskotkę...i wtedy śpi...i tak co 30 minut potrafi.....
 
Witajcie.
Nie tylko wy macie "problem" z nocnym spaniem waszych pociech. Moja mała też się często budzi tylko z tą różnicą że budzi się do cycusia ale to też jest 3-4 razy w nocy. Czasem mnie to wkurza i chciałabym już ją odstawić ale raz że niewiem w jaki sposób, a dwa-że mama doradziła mi żebym jeszcze ja pokarmiła póki jest okres zimowy a w lecie może sama sie odstawi.
Megan może spróbuj mu podawać gęstszą kolację a w nocy spróbuj zamienić jedną butelkę z jedzeniem na butelkę z piciem?
 
Oj z tą syta kolacja to już różne kombinacje próbowałam, min. 18.30 140ml gęstej kaszki podanej łyżeczką, ok 20 tuż przed samym spaniem 180 ml mleka z kleikiem, a ok 24 krzyk że głodny:szok: i niestety woda nie pomaga bo krzyk jeszcze większy.
Trochę boję się o zęby po tych nocnych posiłkach. Jednak chyba pozostaje nam przeczekać
 
jedzenie nie ma nic do spania:) - co by zjadł - mało czy dużo - i tak nie śpi:)
takhisis u nas trzonowce właśnie wyszły i jest troszkę lepiej nie ma płaczu co 30 minut:) nawet raz do 4 spał ciągiem a dziś do 3 :))
Kasiek33 nie licz na to, że dziecko się samo pd cycka odstawi - to mity - im później tym trudniej Ci będzie to zmienić - ale w finale i tak ją odstawisz :))
 
kasiek 33 doskonale cie rozumiem u mnie ejst to samo... mala jest na cycu i w nocy budzi sie po 6-7 razy tylko po to zeby pocycac... mnie powoli doprowadza to do szalu... tez myslalm ze moze sie sama oduczy ...ale teraz zaczynam w to watpic....najchetniej zabrala bym jej cyca tylko ze u nas jest jeszcze taki problem ze mala nie pije z butli ani nie ma smoczka....poprostu boje sie co to bedzie jak ja odstawie.... macie jakies rady?
 
dziewczyny, a może spróbujcie odciągnąć sobie trochę pokarmu na noc...
ja tak robiłam
dawałam małej butlę na noc, też się budziła, bo to normalka przy karmieniu piersią, ale szybciej jadła, a ja szybciej wracałam do łózka
teraz ma 9 miesięcy, jest już na butelce (karmiłam piersią do 7,5 miesiąca) i budzi się raz w nocy na butlę
bardzo sporadycznie jest to dwa razy, ale tylko wtedy, gdy jej coś dolega
tez walczyłam, dawałam kaszki, mleko na noc
nic nie działa!
trzeba poczekać:-) takiej jestem myśli
 
reklama
Do góry