reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpień 2010

Polecam Wam bardzo książkę Margot Sunderland "Mądrzy rodzice". Ciężko ją gdziekolwiek kupić, ale ja ją ściągnęłam z chomika. JEst tam m.in napisane jak płacz dziecka wpływa na rozwój jego mózgu. Powiem Wam, że ja poprzeczytaniu jednego rozdziału nie zostawiłam bym nigdy dziecka płaczacego. Oto kawałek z ksiązki:

"Dzieci sa genetycznie zaprogramowane, by domagać sie pocieszenia, gdy pojawi się cierpienie. Płacz dziecka to intensywna prośba o pomoc w poradzeniu sobie z ogarniającymi je uczuciami i przerażającymi doznaniami cielesnymi. mózg dziecka nie jest wystarczająco rozwinięty, by poradzić sobie z tym samodzielnie. Dzieci nie płaczą w ramach ćwiczenia płuc, kontrolowania rodziców, czy też dla kaprysu. Płacza wtedy, gdy są nieszczęśliwe i potrzebują twojej uwagi, bo coś im przeszkadza fizycznie lub emocjonalnie. Płaczą, by otrzymac od ciebie pomoc."

u nas wszystko jak zwykle: mały śpi w nocy, ale od 6 chce, żeby się nim zajmowac i tak do teraz. Nie może cos usnąć.

Co do snu. to u nas był okres jakos od 3tyg do 6 tyg , że Marcin w ciągu dnia prawie wogóle nie spał. A teraz znowu śpi prawie całe dnie.

Pajkoo- ja mam pozyczony laktator Medela Swing jest bardzo dobry. Kosztuje ok 450zł. W ciągu 10min mogę ściagnąć ze 120ml. Przy ściąganiu nic nie boli. Miałam tez laktator Aventu ręczy, tez bardzo wydajny, nie boli ale tzreba sie ręcznie napracować.
Nie polecam absolutnie laktatora ręcznego Mum, i elektrycznego BabyOne.
 
reklama
Cześć!
A ja dziś w fatalnym nastroju-siedzę i ryczę-mam dość:no: Nocka do bani-mała budziła się co chwilę, spinała, puszczała bąki, płakała, ja ją przystawiałam do cycka, ona zasypiała, a za chwilę to samo:angry: Zamiast być lepiej, jest gorzej-na początku w nocy budziła się maksymalnie dwa razy, a teraz-co chwilę:baffled::no:
Z dobrych wiadomości-byliśmy z Małgosią u okulisty i jest wszystko w porządku z oczkami:tak: Następna kontrola w 3 miesiącu życia:tak:
Bombusia-łączę się w bólu-tylko u mnie "cudowna, zajebista" nocka:angry:
Ola-jakbym widziała moją starszą córkę-też nie chciała spać w dzień, cały czas marudziła i płakała-pocieszę Cię-minęło po 3 miesiącu:tak:
Black-super, że u Ciebie przynajmniej lepiej, bo u nas jakby wszystko się cofnęło i każda noc z kolei jest gorsza:dry:
Pati-nasza też co chwilę by jadła:shocked2:

 
Aaa właśnie dziewczyny ile może dziecko siedzieć w tym foteliku?Bo my mamy prawie godz jazdy do miasta, więc droga to już ok 2 godz a jeszcze zakupy a nie chce jej szkodzić, poza tym w tym foteliku tak dziwnie wygląda


mowia ze max godzine potem na jakies 15 minut polozyc dziecko na plaskim i dalej moze siedziec.

kasia2506 wspolczuje ci bardzo. trzymam kciuki zeby jak najszybciej sie to skonczylo.

bombusiu
ale fajnie ze twoj M. bdzie mial urlop- jak ja bym chciala zeby moj tez mial to bym troche odpoczela i pospala.

alaa jestem w szoku!!!!!!!! ten cytat z ksiazki zrobil na mnie duze wrazenie. ja myslalam ze ona jak placze to nas wola bo chce na rece a to w rzeczywistosci jest inaczej. dziekuje ci bardzo za uswiadomienie.

a u nas jak zwykle nocka spokojna. mala spi coraz dluzej takze nie ejst zle. tykko dzis od rana marudna i teraz w koncu padla- ciekawe na jak dlugo.
pogoda u nas straszna- zaraz bedzie lalo i jest zimno wiec nici dzis ze spacerku.

a slyszalyscie o tym Vigantolu? normalnie szok!!!!!!!!!!!
 
Ja jak wczoraj byłam u pediatry to babeczka powiedziała że jest wycofany i zapisała nam devikap. Ale że nie ma żadnych informacji co do skutków ubocznych i o co chodzi z tym zanieczyszczeniem partii to faktycznie szokujące... powinni coś powiedzieć!!!
 
Ja jak wczoraj byłam u pediatry to babeczka powiedziała że jest wycofany i zapisała nam devikap. Ale że nie ma żadnych informacji co do skutków ubocznych i o co chodzi z tym zanieczyszczeniem partii to faktycznie szokujące... powinni coś powiedzieć!!!

zgadzam sie z toba!!!!!!!!! ja uzywam akurat vita k+d ale z tym vigantolem mogliby chociarz cos powiedziec. przecierz to male dzieci przyjmuja!!!!! jakies objawy mogliby podac chociaz.
 
witajcie
u nas nocka ok
ja już po rannych zakupach w realu i na hali targowej i juz mi jakos lepiej , sciągnełam wczoraj ręcznie marne 30 ml mleka zostawiłam mężowi dla małego i jakoś dali rade a ja sie w sumie szyciutko uwinełam ale kupiłam to co chciałam bo M zawsze kuoi coś nie tak jak trzeba

a mój Gabryś od wczoraj super sie uśmiecha do mnie , ale mam radoche

bombusiu no super ze masz m w domku mój sie właśnie pakuje i wyjeżdża na 3 dni , smutno mi choć i tak mało jest w domu no ale ta swiadomość ze w razie czego ktoś w nocy jest jest duzo lepsza

kasia2506 ,
to dobrze że u okulisty wszytsko w porządku , ale dlaczego wogóle miałas taka konsultacje psałas cos o fototerapii Gabryś też ją miał, ale nikt nie wspominał że mamy później coś kontrolować u małego ???

a ja zamówiłam sobie laktator z aventu ale sie pomyliłam i zamówiłam reczny teraz zastanawiam sie czy go zostawic i otwierac czy zamieniac i czy one mi wogole cos sciagna skoro ja tak troche na siłe sama sciagam i ledwo co leci , chodzi mi o jedna piers prawa bo z drugiej leci duzo
 
Ostatnia edycja:
Ja tez słyszałam o tym vigantolu, na szczęscie nie podaje.

Alaa wszystko fajnie opisałaś z ksiązki tylko co na to autor, jak dziecko płacze, my bierzemy na ręce, płacze nadal, tulimy, kołysamy,a ono płacze nadal :szok:(oczywiscie ma sucho i jest najedzone) wtedy ja mam doła, bo nie wiem co począć:no:......stawiam poprostu na tzw. skok rozwojowy dziecka, bo nie umie sobie tego wytłumaczyć.:shocked2:

Byłam na spacerze pół h, zrobiłam zakupy i sie rozpadało:angry::wściekła/y:.......oszaleje w domu do wiosny na pewno:baffled: skończe na rencie dla umsłowo chorych!!!!!!:-D:-D...jesli mi takową przyznają:-D:szok::confused:!
 
Hej :)

Ja ma laktator ręczny AVENT i spisuje się super! Fakt, trzeba się ręcznie namachać, ale nie mam potrzeby ściągania tyle, żeby kupować elektryczny za taką kasę.

Kasiu2506 strasznie Ci współczuję. Eh... do końca tego 3 miesiąca to każdego jeszcze mogą złapać takie męczarnie, ale jakoś musimy przetrwać! Potem będzie już tylko lepiej :) Ja też nie wychodzę nigdzie sama. Marzy mi się wyjazd do CH, bo garderobę bym chciała uzupełnić troszkę. Przyzwyczajam Młodego do chusty i mam nadzieję, że niedługo będę mogła go zabierać właśnie w taki sposób na zakupy, bo jak na razie to M nawet spożywcze sam robi, a ja tylko w domu kisnę :( Pocieszam się, że już niedługo się to zmieni, bo najgorsze to te 3 miesiące kiedy non stop na cycku i prężenie i płakusianie i tak na okrągło ;/

Bombusiu
u Was to klasyczna kolka! I niestety nie da się nic zrobić ;/ Jedyne jak możesz dziecku pomóc to Twoje opanowanie i właśnie noszenie i przytulanie pomimo tego płaczu :(
 
reklama
BLACK OPAL no tak, mnie też było szkoda kasy na ta elektryczną ale jak mi się okaże że ta ręczna nie daje rady , i tak będe musiała zainwestować w elektryczna to i tak będe w plecy dodatkowe 150 zł , a chciałabym cos sobie pościągac pomrozic i móc czasami spokojnie gdzieś wyskoczyć pozałatwiać różne sprawy , ręcznie tego nie chce robic zbyt często bo tak sie tego nie powinno robić , tak mi mówiła położna , pozatym pierś mnie cała boli potem po takim ściaganiu i uciskaniu

pajka a kiedy robicie ? ja zaproszeń nie będe chyba zamawiała , w maju byliśmy na komunii i tez nic nie dostaliśmy ja się jeszcze musiałam wszystko dopytywać , więc po co ja się mam wysilać , a chrzest chyba będziemy robić dopiero na święta jak moja mam będzie w Pl i już w nowym domku , teraz nie mamy na to miejsca za wiele
 
Ostatnia edycja:
Do góry