reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowa mama

no ja coś czuje że to tuż tuż ;D brzuszek mam zdecydowanie niżej, malutka wczoraj STRASZNIE się wierciłą i chyba efektem tego brzuszek mi opadł, mała już taka bidulka ciasno ma w brzusiu i już coraz mniej sie wierci, bidulka próbuje sie rozpychać, aż mi się żal jej robi że w takiej ciasnocie musi mieszkać, ależ ja sie teraz rozklejam na samą końcówkę, cały czas ryczę i się martwię czy z Majeczką wszystko ok, wrrrrrrrrrrrr ja chcę moją córcie na raczkach już mieć !!!!!!!!!!!! Mówię wam jak mnie skręca to szopka!!!! No ale w końcu sie wyspałam, na polku chłodniej........... JA CHCĘ JUŻ URODZIĆ
 
reklama
u mnie tym razem chyba wszystko z BB ok. Spac mi się chce dzis okropnie, chyba przez ta pogode. Kawke sobie chlepnę chyba....zieeeeew
 
hej!!
Wróciłam właśnie od gina!! Zwolnienie lekarskie dostałam bez problemu do 5 sierpnia czyli dzień przed "oficjalnym miesiączkowym" terminem porodu. Pytałam też o zwolnienie dla męza i tez bez problemu podobno 7 dni dają w szpitalu, a kolejne 7 od gina prowadzącego.
Moja szyjka gotowa, ale mój synuś coś się nie kwapi. Gin powiedział że to kawał chłopa i dlatego może to być długi poród. Co mnie akurat nie zdziwiło!! Pojawiły mi się obrzęki na twarzy!! Dostałam skierowanie na KTG na 4 sierpnia (jeżeli wcześniej nie urodzę). Jezeli złapią mnie skurcze to mam jechać do szpitala jak będa co 10 - 15 minut. Mam też 3 razy dziennie liczyć ruchy maleństwa! I szok przytyłam 4 kg!!!
Pozdrawiam
 
Anecik mnie lekarz pytał czy chcę karte do liczenia ruchów malucha, ale potem oboje doszlismy do wniosku, ze w wypadku mojego wierciocha to niepotrzebne ;D
 
dziewczyny jak wy liczycie ruchy maluszków??? ja uważam że jest wszystko ok, bo czuję małą rano jak sie wierci. potem czasami w ciągu dnia i na 100% wieczorkiem, wtedy najbardziej daje czadu aż ją wczoraj nagraliśmy :) no i w nocy tez czasami bryka, ale nie wiem jak dokładnie te ruchy liczyć
 
A ja dopiero wstałam z łóżeczka ;D O 6 zjadłam sobie śniadanko i troszkę poczytałam a potem dalej poszłam spać.

Tak jakoś mi dzisiaj smutno... Też sie martwię o zdrowie maleństwa i czy wszystko będzie dobrze. Wczoraj rozmawiałam z moją przyjaciółka, która ma 8 miesięcznego synka i była drugi raz w ciąży. Niestety pojawiły się problemy, trafiła do szpitala i poroniła... Mówi że całe szczęście że w domu jest drugi szkrab dla którego musi się trzymać. Teraz cały czas się boję czy wszystko z dzieckiem będzie dobrze i tak mi źle...

moja dzidzia
 
Do liczenia ruchów płodu jest specjalna książeczka.

Liczysz serie ruchów płodu wykonywanych przez dzidzię w ciągu dnia. Zaczynasz liczenie o 9 rano i musisz naliczyć 10 ruchów płodu. Wtedy na karcie zapisujesz godzinę o której pojawił się 10 ruch płodu i już więcej nie musisz liczyc dalszych ruchów. Jeśli np. 10 ruch odczuwasz o 16:00 to zapisujesz tę godzine w karcie. Ruchy liczysz do godz. 21.00. Jeśli do 21 jest mniej ruchów niż 10 to wpisujesz ile tych ruchów było. Do lekarza powinnaś się zgłosić jeśli w ciągu kolejnych dwóch dni odnotujesz mniej niż 10 ruchów lub gdy w ciągu dnia nie odnotujesz żadnego ruchu płodu.

Ja robię sobie kreseczki bo ciągle mi się myli który to już ruch płodu był i czy to cały czas jest jeden czy następny ::)

moja dzidzia
 
reklama
Happy i Justyna proszę o cierpliwość, wszystko Wam wyślę.
Mężuś zainsalował nowy program do odbierania poczty i jakoś jeszcze go nie "rozgryzłam" i się z tego powodu bardzo denerwuję.
Pozdrawiam brzuchatki.
 
Do góry