reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

hej,

witam nowe zafasolkowane mamusie !!!

Co do tych witamin to różne są opinie - zależy kto pisze np. lekarz na lecenie koncernu ;-). Mi gin podał przykład, że w obozach koncentracyjnych kobiety rodziły zdrowe dzieci w mega ekstrmalnych żywieniowo warunkach i było ok a teraz są witaminy i inne cuda......no taka rzeczwistość.

maggie78 to mnie zdziwiłaś tą informacją o łozysku?? Ja zawsze myslałm, że ono się "wykształca" pod koniec I trymestru jak zanika HCG i jego rolę przejmuje właśnie łożysko. I na poprzedniej karcie ciązy mam zaznaczone "łożysko w dnie" dopiero w 14 tc. Teraz mi gin nic o łożysku nie mówił.....muszę go podpytać jak to jest.

Ja jak już pisałam mam tylko mdłości. Za to w 1 ciąży haftowałam do 20 tc. Mam takie wrażenie, że starsze mamusie (ja mam 33 l.) jakoś łagodniej już to znoszą. Siorka w drugiej ciązy jest i ma tyle lat co ja w pierwszej i też pawiowała okropnie. A jak u Was mamuśki po 30 :sorry: ? Moja teoria się sprawdza ?

A z wagą to nie wiem, chyba nadal to samo. Zważę się dziś przy kąpieli :tak:.
 
reklama
A 85 jestem ze ślaska dokładniej pochodze z Lublińca mówi ci to coś? umowiona jestem w lublińcu na 24 stycznia;-)
 
JJ ja mam 36 lat i też nie wymiotuję a mdłości miałam delikatne jak jechałam samochodem ale one też już przeszły a w pierwszej ciąży (18 lat miałam)
to od 2 miesiąca do prawie końca wymiotowałam, było dobrze jak zdążyłam zjeść bo wtedy miałam co oddać dla pana kibelkowego a jak nie zdążyłam zjeść to samą żółcią to była masakra. Był to rok 1992 internetu nie było ( mało kto miał wtedy komputer w domu ) a gazetkach babskich też nie wiele było napisane na temat ciąży więc zaopatrzyłam się w książkę "Będziemy rodzicami" i z niej czerpałam różne informacje

Witam nowe sierpnióweczki
 
JJ może ja coś pomyliłam. Bo tak czytałam,że łozysko wykształca się ok 12 tyg. Może to pęcherzyk jest jest za nisko, już sama nie pamiętam:( Ale miałam też plamienia i dlatego dostałam duphaston.

A propos mdłości to mi ustały pod koniec 8 tyg - mam 33lata i jest to moja 1 ciąża:)
Bazuka uśmiałam się z tym stanem błogosławionym:) to określenie na pewno wymyślił facet:)
 
Ja biore Prental, zestw w witamin w ktorych skladzie znajduje sie rowiez odpowiednia dawka kwasu foliowoego. I mysle ze moze pomoc a nie zaszkodzi :)

Teraz mykam do pracy, Bogu dzieki ze to juz piatek :) Pozdrawiam i milego dzionka zycze :)
 
hoho ale produkcja postów nie nadążam czytać;) hih ale to dobrze;) Witam wszystkie nowe mamusie;) mi tez lekarz powiedział ze w 1 trymestrze mam brać tylko kwas foliowy a potem zobaczy :)
Madziara.S ja to miałam wczoraj wieczorem rewolucje żołądkowe.....

miłego dnia piekne mamuski;)
 
Witajcie dziewczyny Ja znowu po długiej nie obecnosci wracam, ponowny problem z internetem :( mam nadzieje ze juz nie powróci bo nie idzie Was nadrobić :( lecicie z koksem ;)...

Ja zaraz mykam do pracy ale obiecuje ze zajrze póżnieji sie troszje bardziej rozwine !!! Sciskam Was mocno :*:*
 
Misia1111 - nasze fasolki mają po tyle samo dni :) jak miło widzieć kogoś z suwaczkiem niższym niż 7 tygodni,bo już naprawdę bałam się,że muszę się przenieść do wrześniówek :)

A dziewczyny jak z wagą? ile przytyłyście lub schudłyście od zafasolkowania?
Ja zaczynałam od 55 kg.... teraz już 57.5... no cóż ... ma się apetyt ;-):-)

Aaa zapomniałam,a co do witaminek to moja Mamcia powiedziała,że wtedy dzieci większe rosną i dopóki dopóty nie ma braków to nie mam brać,ale ile w tym racji to nie wiem....
Hehe :) A no widzisz :) i ja również nie czuje sie juz samotna...Dzisiaj juz jakos lepiej sie czuje. lekkie mdlosci,zadnych wymiotów...
Ja zaczęłam pić dużo karotek i jesc duzo marchewek.... podobno dzieci mają wtedy brzoskwiniową skórę :)
ja zaczynałam od 54.5kg a teraz 52waże... jestem jakos bardzo oslabiona i bardzo mało jem...
 
reklama
Do góry