reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2017

Kiedy chcecie przenieść się na wątek zamknięty?

  • Jak najszybciej.

    Głosów: 27 58,7%
  • Za 1-2 miesiące.

    Głosów: 17 37,0%
  • Bliżej terminów porodu.

    Głosów: 2 4,3%

  • Wszystkich głosujących
    46
  • Ankieta zamknięta .
Link do: smyk kurtka puchowa niebieska - Szukaj w Google
My mamy na razie taka. Dopiero teraz się dowiedziałam że to kurtka na wiosnę :sorry2:. Ale na razie się sprawdza na ta pogodę. Czapkę kupiliśmy ciepła ż rakieta Link do: Chłopięca czapka Connor Broel jest fajna bo zakrywa uszy.

Ale jest fajnie w domu. Staś staje się bardzo komunikatywny. Gadamy sobie - on tak intonuje głosem że wiem dokładnie o co mu chodzi. Dziś oczywiście po rozstaniu spanko z nami. Poranny usmiech jest bezcenny.
W środę mamy szczepienie. Anitek zapomniałam że to środa a mieliśmy iść do kina. Raczej nie będziemy ryzykować po szczepieniu tylko zostaniemy w domu. Ale chętnie się z Wami spotkamy tak czy inaczej.
Uściski dla Olka z okazji 14miesiecznicy :)
 
reklama
Link do: smyk kurtka puchowa niebieska - Szukaj w Google
My mamy na razie taka. Dopiero teraz się dowiedziałam że to kurtka na wiosnę :sorry2:. Ale na razie się sprawdza na ta pogodę. Czapkę kupiliśmy ciepła ż rakieta Link do: Chłopięca czapka Connor Broel jest fajna bo zakrywa uszy.

Ale jest fajnie w domu. Staś staje się bardzo komunikatywny. Gadamy sobie - on tak intonuje głosem że wiem dokładnie o co mu chodzi. Dziś oczywiście po rozstaniu spanko z nami. Poranny usmiech jest bezcenny.
W środę mamy szczepienie. Anitek zapomniałam że to środa a mieliśmy iść do kina. Raczej nie będziemy ryzykować po szczepieniu tylko zostaniemy w domu. Ale chętnie się z Wami spotkamy tak czy inaczej.
Uściski dla Olka z okazji 14miesiecznicy :)
Super! Dzięki dziewczyny!
Teraz już mamy takich kawalerów dużych! Możemy ich stroić :)
 
Dajcie jakieś fajne przepisy na ulubione dania maluszków. Fi je wszystko ale czasami brak inspiracji
Kamila, ja nic wymyślnego nie robię dla Olka, wręcz przeciwnie, idę na łatwiznę i je to co my. Zmieniłam tylko trochę sposób przyrządzania niektórych potraw np wyeliminowalam żółtą przyprawę , albo gdy robię spaghetti to nie dolewam sosu gotowego tylko robię sama.
Na śniadania je jacznicę, jajko sadzone alboa kanapki, zszynką, serem, pasztetem, jakimś mięsem z obiadu, do tego koniecznie pomidor , kiszony ogórek lub sałatka z tych warzyw z cebulą.

Na drugie śniadanie: owoc, jogurt lub zupa. Zależy kto jest z nim w domu. Jeśli jest z nianią to zawsze zupa bo oni chodzą na trzygodzinne spacery ;)

Obiad je z nami i to co my.

Kolacja : płatki owsiane lub jaglane ugotowane na wodzie z odrobiną oleju lub masła, lub kasza manna, kukurydziana, jaglana . Do tego ugnieciony banan albo truskawki, maliny, wiśnie, które mu pomrozilam latem.

Wieczorem i nad ranem butelka mojego mleka.
Jak widzisz wszystko szybkie i proste.

Ostatnio smakowało mu danie z ryżem. Właściwie to jemu wszystko smakuje. Zrobiłam na szybko dla nas. Pół kg mielonego mięsa podsmazylam na patelni bez tłuszczu razem z dwoma marchewkami i połową selera pokrojonego w kostkę. Przyprawilam solą, pieprzem, majerankiem, startą cebulą i ząbkiem czosnku. Gdy się podsmazylo , podlałam wodą, po 20 minutach włożyłam koncentrat pomidorowy i natkę pietruszki.
Bardzo mu to smakowało z ryżem a na drugi dzień zrobiłam mu z makaronem.

Jutro będziemy mieć łososia z piekarnika , ziemniaki i brokuły.
Takie zwykłe obiady je z nami.
 
Dziewczyny, ja kupiłam za kilka złotych spodnie dresowe w Pepco. Dostał już kiedyś id kogos w prezencie i o dziwo nie niszczą i nie mechacą się jak te że smyka a różnica w cenie ogromna! Będzie miał wygodne do zabaw w domu i gdyby się zniszczyły to nie żal mi będzie paru złotych.
Na dwór ma jeansy lub ogrodniczki.
 
Hej. U nas Staś je albo jakąś zupke albo to co my jemy. Albo to i to. Wczoraj np był stek więc Staś jadł tylko zupkę i trochę purre ż batata. A tak na śniadanie kanapki na kolację kaszka i w międzyczasie sporo owoców i chrupki.
Jestem trochę przeziębiona i boję się żeby się nie zarazil przed szczepieniem. Szkoda bo bym poszła na spacer jest tak pięknie dzisiaj. Anitek co słychać?
 
Czy Wasze maluchy zasypiają bez tzw. wspomagaczy. Czyli cyca, smoka, wózka czy na spacerze? Fi zasypia na spacerze albo przy cycu, smoka nie używa. Chciałabym aby wieczorem zasypiał bez cyca bo nie chce aby drzemka czy spanie była uzależniona od tego czy jestem w domu. Jak mnie nie ma to mąż lata na spacery albo usypia w wózku. Wcześniej zasypiał też przy bajce i glaskaniu u meza5na kolanach ale odkąd chodzi uziemienie go na chwilę graniczy z cudem. Chyba że ogląda bajkę od których się uzależnia bo cały dzień najlepiej by oglądał.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry