reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2020

Jeśli chodzi o krwawienie to znika i wraca😒 ale tydzień temu już był spokój a wczoraj znowu lekko trysnęło🤦‍♀️ale położna uprzedzała ze tak może być nawet do 8 tygodni...
 
reklama
Jeśli chodzi o krwawienie to znika i wraca😒 ale tydzień temu już był spokój a wczoraj znowu lekko trysnęło🤦‍♀️ale położna uprzedzała ze tak może być nawet do 8 tygodni...
Dokładnie, już sie wydaje ze koniec A tu nagle wraca. Jejus to już męczące się robi. Na dole leci, z piersi leci w same wkładki trzeba się uzbroic.
 
Dziewczyny dziękuje za wsparcie z tym karmieniem cyckami i butla! 🌸 nie miałam kiedy odpisać, ale podglądam co piszecie ☺️ I to pomaga w tych najgorszych chwilach!
Straszne jest to ogólne założenie, ze jedyne słuszne karmienie to cycek i człowiek ma wyrzuty sumienia jak się nie udaje :(
Położna była (o dziwo w dobie koronawirusa, ale to była pierwsza i ostatnia wizyta - reszta teleporady 😅) ale skupiła się na Małym, a o mnie nic i już dziękuje do widzenia.
Zobaczymy jak będzie dalej z tym karmieniem, coś tam dalej probujemy. Raz się udaje a innym razem nie 🤷🏼‍♀️ Zależy od momentu Małego.

Dziewczyny Suzie i Misia - gratulacje maluchów! 👏🏻👶🏻 Dzielne Mamy!!
 
Gratuluje wszystkim świeżo rozpakowanym🥰 u nas trądzik niemowlęcy na całego, Franek ma buzię jak nastolatek w okresie dojrzewania 🤦‍♀️ale przemywamy rumiankiem i liczy że dziadostwo przejdzie✌️ale bardziej martwi mnie mocno odparzona pupa... Okazało się że mokre chusteczki z Lidla zaogniły sytuację. Znacie jakieś metody jak taką pupke teraz zaleczyć? Sudocrem, bephanten nie dały rady więc dzisiaj robimy kąpiel w krochmalu
U nas tez odparzenie. Położna kazała przemywać przegotowana woda na waciku, odstawić na razie jakiekolwiek mokre chusteczki. Smarować sudokremem albo specjalna maścią na odparzenia z apteki - my dostaliśmy receptę od lekarza. No i trzeba wietrzyć pupkę w ciągu dnia 😬👍🏻
Jak się karmi swoim mlekiem może być ciężko to zaleczyć bo co chwila jak jedzenie to kleks .. 🙄
 
Aaaa 🧐 widzisz! To z tym wietrzeniem właśnie suszarką załatwiam 🤣 tryb przyspieszony stosuję 🤣 kupki na początku były przy każdym jedzeniu 🤦🏼‍♀️ ale teraz coraz lepiej i już trochę się zbiera zanim wybuchnie 😁

Teleporady położnej? 😱 I jak mam wątpliwości związane z krwawieniem/szwami to wystawiam się do kamerki...czy jak? A dziecko jak żółte to przykładam paletę barw? 🧐 Ja może jakoś na opak myślę ale dla mnie to czysty absurd 🙈

A krwawienie rozumiem że jak już prawie, prawie zanika to jeszcze się nie cieszyć? 😁 Będzie wracać. Dobrze wiedzieć 👍
 
Aaaa 🧐 widzisz! To z tym wietrzeniem właśnie suszarką załatwiam 🤣 tryb przyspieszony stosuję 🤣 kupki na początku były przy każdym jedzeniu 🤦🏼‍♀️ ale teraz coraz lepiej i już trochę się zbiera zanim wybuchnie 😁

Teleporady położnej? 😱 I jak mam wątpliwości związane z krwawieniem/szwami to wystawiam się do kamerki...czy jak? A dziecko jak żółte to przykładam paletę barw? 🧐 Ja może jakoś na opak myślę ale dla mnie to czysty absurd 🙈

A krwawienie rozumiem że jak już prawie, prawie zanika to jeszcze się nie cieszyć? 😁 Będzie wracać. Dobrze wiedzieć 👍
Dokładnie Kochana! Paranoja z tymi poradami przez telefon! A na pierwsza wizytę przyszła do mnie tylko dlatego ze to pierwsze dziecko.. jakby było kolejne to w ogóle bym Jej nie zobaczyła 😅🤷🏼‍♀️ To straszne ogólnie jest, bo właśnie - pierwsze dziecko, człowiek nic nie wie, wszystkiego się lekka, wszystko niepokoi i zero wsparcia. Tragedia 🤦🏼‍♀️
Dobrze ze mam prywatną opiekę medyczna finansowana przez pracodawcę - tam umówiłam się na wizytę do pediatry. Po co płaci się te składki na NFZ nie wiem..

Co do suszenia No to faktycznie suszarka to turbo wersja - ale włączasz ciepłe powietrze normalnie? Coś czuje ze u mnie będzie strach ale może spróbujemy 🤪👍🏻
 
Daję "średnio-ciepło" i na początku przez rękę dmuchałam. Czyli zawsze rękę miałam pomiędzy i głaskałam(sprawdzałam czy suche). Jak się okazało że to u nas "strefa relaksu" to mi mąż konstrukcję zmajstrował 😁 mam uchwyt na suszarkę przy półeczce i włączam od razu jak kładę na przewijaku ✌️😁😂 i tylko taki ciepły podmuch dolatuje 😂
 
Fajne macie te niektóre pomysły, z tą suszarką to słyszałam o osuszaniu krocza, bo w wilgotnym mnożą się bakterie.
Obiecałam Wam opis porodu, ale daruję to sobie. Mam pytanie , mialyscie robione usg brzucha / macicy po porodach naturalnych? ja mialam na drugi dzień po porodzie i okazało się że mam pozostałości jakieś właśnie w macicy , łożyska albo taka zbita krew, mimo że wydawać się mogło urodziłam wszystko. Teraz codziennie czasem dwa razy dziennie dostaje oksytocyne w kroplowkę żeby poruszyć macicę do skurczy i wydalenia resztek, ale co 'urodze to znajdują coś jeszcze. .. słyszeliście o takim czymś/ mialyscie tak?


Lenka
 

Załączniki

  • 20200905_152214.jpg
    20200905_152214.jpg
    538,5 KB · Wyświetleń: 118
Ja też nie urodziłam całego łożyska ale od razu miałam łyżeczkowanie żeby tam nic nie zostało i potem żadnych problemów. Usg też później nie miałam i dopiero w piątek idę na wizytę kontrolną
 
reklama
Ja nie miałam usg. Jak urodziłam lozysko to widziałam że je rozkładaly na stole żeby zobaczyć czy jest cale🤔.
Później jeszcze naciskaly mi na brzuch żeby wszystko Ze mnie wyplynelo. No ale teraz tak myślę że faktycznie mogli mi zrobić usg dla pewności.
Ale np przez cały czas mam zwykle krwawienie. A dziewczyna co że mną leżała mówiła że oprócz krwi ma jakieś skrzepy więc dziwna sprawa.
 
Do góry