reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skaza Białkowa A Wprowadzenie Nowych Rzeczy...

Witam
Odnosnie soi to bym dziewczyny uwazala, bo znam przypadek gdzie dziewczynka byla karmiona mlekiem sojowym i deserkami sojowymi i majac 8 lat dostala okresu! Soja to hormony!!!!!!
Moj maly ma tez skaze bialkowa ale jak na razie spokojnie do przodu idziemy i dopiero zaczelam mu dawac kaszke ryzowa!
 
reklama
Z soją jest jeszcze jeden problem Przy skazie białkowej może bardzo szybko dojść do uczulenia na białko soi
 
Hej mój synek w niedzielę kończy 4 m-c i też ma podejrzenie skazy. Ja jednak już daje od wczoraj mu troszke do mleczka Sinlacu- to jest produkt zbozowy własnie dla dzieci ze skazą. Jest bardzo smaczny, można to juz podawac po 4 m-cu więc spokojnie mozesz od tego zacząć. Probowalam tez juz marchewki, ale mały jeszcze nie potrafi jeśc z łyżeczki zbytnio-powoli sprawdzam czy nie będzie tez na nia uczulony (wszystko jest mozlwie-nawet marchewka:baffled:). Soków nie daje gdyz jak skosztowalam ten ktory kupiłam jabłkowy chyba z Hippa to stwierdziłam: za słodki, za kwasny itd.(narazie sobie podaruję soczki). Potem mam zamiar dac marcheweczkę z ziemniakiem itd powoli włączac nowe jarzynki..
Sprawdzaj na produktach skład-zwróć uwagę by nie było na nich białka mleka krowiego -tyle ode mnie:-)Pozdro!
 
Ostatnia edycja:
Moj maly tez ma skaze ale nam lekarz wcale nie powiedzial zeby nic nie dawac. Tylko powoli wprowadzac nowosci i obserwowc reakcje. Ale unikac tych produktow typowo uczulajacych jak np. cytrusy pomidory, seler, pietrudzka nabial itp. Ja mojemu wprowadzalam marchewke zaczynajac od pol lyzeczki nastepnego dnia jedna lyzeczke ,potem dwie trzy itd. I nic mu nie bylo potem dalam jablko i soczki. Zupki mu gotuje normalne tyle tylko ze nie daje selera pietruszki i cieleciny. A co do kaszek to wcina te bobowity- ryzowe, ale tylko jablkowa i gruszkowa z bananowymi brzoskwiniowymi itp. wole nie ryzykowac. Mi lekarz powiedzial ze jeden produkt nalezy stopniowo wprowadzac przez tydzien, jak nic sie nie bedzie dzialo to po tygodniu mozna dac nastepny;-)
 
Sylwiaa mi tez tak lekarka mówiła! Już w trzecim m-cu pozwoliła mi po troszku dac mu marchewki i soczku jablkowego-ja z sokami sie co prawda wstrzymuję, ale za niedlugo spróbujemy i tego..:tak: Jak nie sprobujesz-nie zobaczysz-proste jak budowa cepa:-D
 
Witam. Mój Pączuś ma 4 miesiące, podejrzenie skazy białkowej i w sumie sama zdecydowałam o podawaniu mu nutramigenu. Nawet po pepti mial wysypke i sucha skóre a teraz praktycznie nie ma nic. Od ponad 2 tygodni daję mu kaszki. Je ładnie lyzeczka:tak: Niepokoi mnie tylko to, że jego kupki od 3 dni są koloru ciemno-brudno zielonego. Wcześniej miały kolor żółty. Dałam mu raz soczku z winogron z dodatkiem rumianku i melisy i zasatanawiam się czy to nie od tego:baffled: może mi coś doradzicie??:confused:
 
A co to za kaszki? Jeśli zawieraja w składzie żelazo to może wpływać na kolor kupki sam nutramigen ma duzo żelaza i może powodować takie objawy Wprowadzanie nowych produktów też:-) jeśli nie ma śluzu i mały dobrze się czuje ja bym się nie martwiła Przy rozszerzaniu diety wszelkie kolory mogą się pojawiać:-D
 
Dzięki Anhira. Podaję małemu kaszki nestle a ponieważ mieszkamy w Irlandii czasami daję mu milupę. Sprawdziłam i faktycznie zawierają one żelazo. Zastanawia mnie też to czy te kaszki nie wpłyną na pogorszenie jego stanu bo zawierają mleko modyfikowane?? Jak będę w Polsce skonsultuję się z jakimś naszym dobrym pediatra.
 
reklama
Jesli maly ma skaze to nie powinien jesc kaszek na mleku modyfikowanym: Wtedy podawanie nutramigenu jest bez sensu. Ja stosuje kaszki ryzowe ktore sie dosypuje do tego preparatu mlekozastepczego i gotowe:-)
 
Do góry