reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SKAZA BIAŁKOWA ;(

Dziekuje za odpowiedz.:-)
Natalka strasznie sie drapie:-(, szczegolnie po kapieli i jak zasypia, czasem nawet wnocy, troszke to dziwne bo w dzien wlasciwie wogole sie nie drapie:confused2:.Ja tez po krochmalu nie widze roznicy.
W poniedzialek ide do lekarza, zobaczymy co powie.
W tych najtrudniejszych chwilach,kiedy mój synek strasznie się drapał,podawaliśmy Fenistil lub Zyrtec(na receptę) w kropelkach.Mały spał spokojnie.
Warto też dziecko kąpać w chłodniejszej wodzie,bo zbyt ciepła nasila świąd skóry.Powodzenia.
 
reklama
Rozalko - dziękujemy za podpowiedzi. Dużo wiesz na temat AZS-u :tak:

Może moja mała się nie drapie, bo dostaje zyrtec? 10 kropli codziennie przed snem.
ja1010 - może po prostu w dzień jest zbyt zajęta zabawą, żeby zwracać uwagę na swędzenie? A może ma na to wpływ to, co dodajesz do wieczornej kąpieli?
 
Wiecie co u mnie to było tak. Pierwszy dermatolog do którego chodziliśmy powiedział, że od 6 miesiąca daje się dzieciom z azs 10 kropli Zyrtecu na noc, jednak druga alergolog powiedziała, że to zależy od nasilenia choroby, jeżeli dziecko nie ma wysypek to nie ma sensu tego podawać.
Rozalka ja się nie gniewam, bo nie ma o co
 
Nasza dermatolog dała zyrtec z powodu wysypki właśnie ale mówiła, że dawkę 10 kropli stosuje się od ukończenia przez dziecko roku :confused: Jak widać, każdy lekarz ma inne zdanie :dry:
12tego idziemy na kontrol do dermatologa ale ta wysypka (już 4 tyg bierzemy zyrtec) w ogóle nie chce znikać :confused:
 
U nas z Zyrteciem to jest tak,że daję 8 kropli w dawce podzielonej na pół(4 rano i 4 wieczorem),po to by w organiżmie było cały czas małe stężenie,wtedy są podobno lepsze efekty.Kiedy podaje sie tylko wieczorem,to w nocy objawy znikaja,ale w ciagu dnia stopniowo się nasilaja i dlatego maluszki tak wieczorem się drapia i nie mogą zasnąc.W fazach tzw. wyciszenia podaję raz dziennie 4 kropelki na wieczór,albo w ogóle.Takie mamy zalecenia lekarza.
Wspomagająco podaję Dicoflor,uszczelnia ściankę jelit,by alergeny tak łatwo nie przedostawały się do organizmu.
 
Jestesmy po wizycie u lekarza, mamy nowe masci i .....nowa diagnoze neurodemit.
skora wyglada wlasciiwe jak azs tylko podloze jest inne, stad moje dziecko nie reaguje alergicznie ani na proszki ani na jedzenie. Dzieci zazwyczaj wyrastaja z tego w wieku 5- 7 lat.
Po 2 dniach stosowania nowosci wkoncu sa efekty,Skora wyglada naprawde dobrze.Natalce pomoglo: masc z witamina A stosujemy po kapieli, a takze rano i raz w ciagu dnia, do kapieli uzywamy balneum hermal plus, a po kapieli zaczerwienione miejsca smarujemy taka mikstura cutivate 10 cm, clotrimazoul 6 cm, bapanten 8 cm i ta mikstura wlascie pomogla mojemu dziecku; Rano doustnie podaje Nataluni ketotifen aby zmniejszyc wydzielanie histaminy.
 
A co to znowu za choroba??

Wydzielanie nadmiernych ilosci histaminy ktora nazwana jest "mediatorem swiadu".
Tozanlazlam w internecie:
Neurodermit - zmiany skórne w postaci wysypki, swędzenia, skłonności do liszajowacenia, nadmiernej suchości, nadmiernej suchości i łuszczenia się skóry. Zmiany najczęściej występują w zagięciach kolanowych i łokciowych, na szyi i dłoniach, ale mogą występować również na całym ciele.
 
witam dziewczyny..Tez mam dzidzie z problemami skornymi..Ja1010 oj wiem ja doskonale co to swiad skory u brzdaca..Moja Malwinka ma niespelna 3 miesiace a kiedy skonczyla 6 tygodni zaczely sie roznego rodzaju wysypki..jedna p.doktor mowila ze dopoki dziecko nie skonczy trzech miesiecy nie mowimy o alergii poniewaz skora jeszcze dojrzewa..Przepisala nam tylko wapno w syropku..druga pani doktor dolozyla nam jeszcze fenistil..i cutibase krem..Jak ja tym cutibase posmarowalam to dziecko wygladalo jak upior..cala w czerwone placki..Odstawilam to swinstwo..Potem gdy mowilam p.doktor o cutibase..powiedziala ze to niemozliwe..wiec zastosowalam jeszcze raz..i znow to samo..zaostrzenie wysypki.Po tygodniu jak sie to wszystko niesprawdzalo poszlam ale juz sama do lekarza..i powiedzialam jak jest..Dziecko placzliwe,rozdraznione..bo caly czas sie drapie..nie moze zasnac..Wtedy nam powedziala ze to pewnie skaza..i przepisala bebilon pepti oraz taki krem robiony..z wit.A hydrokortizonem i niestety..kwasem borowym czy bornym..(podobno nie mozna go stosowac do 3lat) posmarowalam moze dwa razy..wysypka zniknela..mala pije bebilon pepti...i co jakis czas ja wysypuje ale juz sie nie drapie..Lekarka powiedziala ze przy skazie tak jest..Teraz jej nawet nie podaje fenistilu ani wapna..Wiem tylko jedno..jak malenka cos uczulilo..to zmienilam proszek...mleko..teraz juz nawet w platkach mydlanych piore..Tak naprawde nie wiem..czy to skaza..czy to proszek lovela..a moze jednakbledem bylo zastosowanie mydla dla dzieci skoro juz ja kapalam w Oilatum??Moja lekarka odradzila mi stosowanie balneum..poniewaz czasami jednak uczula..male dzieciaczki..ja wole nie sprawdzac..Aha a w szufladce mam apteke masci dla dzidzi...
 
reklama
witajcie!mam pytanko,moja 6 tygodniowa corcia ma dziwne wypryski podskorne na czole,ramionach i brzuszku,nie wiem czy to moze byc skaza bialkowa nie mam pojecia jak ja zdiagnozowac?nie wiem jakie powinny byc objawy skazy bialkowej, nie karmie jej piersia tylko sztucznym mlekiem caly czas tym samym od urodzenia, i nic sie nie dzialo. dopiero w tamtym tygodniu zaczely jej wyskakiwac te wypryski!myslalam ze to potowki,ale nie jest przegrzana!bardzo prosilabym o rade!
 

Podobne tematy

Do góry