reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skierowanie na rehabilitację

kasiek851

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Listopad 2010
Postów
44
Miasto
Kraków
Witam
Mam 4,5 miesiecznego synka.Na ostatniej wizycie lekarka dała skierowanie gdyz zaniepokoiło ją to ze dziecko za bardzo sie sztywni, odgina głowkę do tyłu gdy mam go w pozycji pionowej na rekach.Na skierowaniu napisane jest wzmozone napiecie miesniowe.Bardzo sie martwie tym jak bedzie przebiegalo badanie czy jest bezbolesne ( czytalam hdzies jak jakas mama napisala ze jej corke lekarz badal tak ze zlapal dziecko za raczke i podniosl do gory )jak przebiega takie badanie i jak wyglada rehabilitacja.
Pozdrawiam
 
reklama
córeczka w 3 mcu miała stwierdzoną lekka asymetrię ciała,wzmożone napięcie w raczkach i obniżone w obrębie głowka - tułów,badanie polegało na tym,że leżąc na pleckach została podciągana za rączki do siadu,jednak główka zostawała na podłożu oraz wyginała ciałko do tyłu,potem leżąc na brzuszku miała podeprzeć się na rączkach,niestety nie potrafiła,tylko dźwignęła na chwilkę główkę,a rączki odchylała jak Adam Małysz przy skoku:)P jeszcze jedno sprawdzała rehabilitantka,ale niewiem właśnie co to badanie oznaczało,a mianowicie wzięła Natalkę pod paszki przed lustro,i przechylała ją do poziomu,raz w prawo ,raz w lewo,obecnie chodzimy na rehabilitację,która bardziej polega na zabawie,postępy już są,skończyła 11 marca 5miesiecy i właśnie wczoraj zaczęła się obracać z plecków na brzuszek,straszna frajdę jej to sprawiało,bo cały dzień się tylko kulała:)
 

Załączniki

  • P1040344.jpg
    P1040344.jpg
    27,4 KB · Wyświetleń: 39
Witam, próby neurologiczne mogą niepokoić rodziców, latające dzieci nie są normą, ale zwykle dzieci znoszą to wyśmienicie. Rehabilitacja maluchów jest bezbolesna i polega głównie na zabawie.
 
Rehabilitacja nie wygląda przecież tak samo jak u dorosłych. Małe dzieci zamiast kości mają jeszcze chrząstki!. Głównie to jakaś forma ćwiczeń, ale nic na siłę oczywiście. Na pewno jest to bezbolesne inaczej przecież lekarz by tego nie zlecał.
 
Moje dziecko ma napięcie mięśni barku. Właśnie skończyliśmy pierwszą turę rehabilitacji. teraz czeka nas wizyta i lekarz zdecyduje co dalej. Mój mały bardzo lubił te rehabilitacje. Polegają one na zabawie. Mają pokazać-podpowiadać dziecku jak ma wykonywać daną czynność. Ma to nauczyć dziecko pozytywnych "nawyków rozwojowych"
Nie ma się co martwić. Dziecku nie bedzie działa się tam krzywda. Te panie są po specjalnej szkole i kursach i na pewno znają się na rzeczy. Poza tym ty jesteś obecna na rehabilitacji i zawsze możesz zareagować jeśli coś budzi Twoją wątpliwość.
 
Do góry