reklama

Skrócona szyjka macicy

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lutym 2006r.' rozpoczęty przez angelina, 16 Wrzesień 2005.

1. angelina

angelina Zaciekawiona BB

Czy któraś z Was ma juz problemy ze skracającą się szyjką. U mnie nie najlepiej, mam już krążek i wydaje mi sie że to strasznie szybko. Mogę chodzić ale muszę się oszczędzać. Gin w tej sprawie jest dość niekonketny. Chciałabym wiedzieć co Wam mówią lekarze w ew. podobnych sytuacjach.

2. karola7

karola7 Fanka BB :)

Angelina trzymaj się skarbie i duuuużo lez sobie. Któraś z dziewczyn też ma skrócona szyjkę to może ci coś podpowie, bo ja nic na ten temat nie wiem

3. reklama
  4. misia_q

misia_q Turbomama

nie jestem pewna czy to nie Magduska. Jeju nie wiedziałam, że na tym etapie pojawiają się już takie problemy... Angelina trzymaj się!

5. Klara

Klara Fanka BB :)

Angelina :)Powiedz czy czułaś wcześniej jakieś skurcze twardniał ci brzuch czy ???? hymm czy poszłaś do gina i nagle ci stwierdził że musisz mieć założony krążek

6. Antares77

Antares77 pam pa ram pam bum bum :)

ja sobie przypominam, ze moja przyjaciółka miała kłopot ze skracająca sie szyjka, już w 5 miesiącu miała 1 cm. Musiała leżec bykiem w łóżku do końca ciąży. Nie było to przyjemne ale dzęki temu urodziła zdrowego, wspaniałego Chłopczyka. Wcześniej trafiła na gina ignoranta, który mówił, ze wszystko w porządku ael jak poszła na konsultację to od razu do wyrka ją wpakowali.No.

7. dytek

dytek Fanka BB :)

czesc dziewczyny, troche sie nie odzywalam, bo nie mialam czasu ale i troche spraw na glowie. widze ze niestety pojawil sie ten watek "skroconej szyjki". ja mam dlugosc 3,3cm, a moj gin za granice ostrzegawcza przyjmuje 2,5cm. bynajmniej przyznal, ze moja szyjka nie jest za długa, ale nie ma zagrozenia wczesnego porodu. ale duzo leze i dostalam magnezin i duohaston- bo mnie ściska w podbrzuszu/ czasami pobolewa. A co do skracania to mam isc na usg za jakis miesiąc i wtedy sie okaze.
    A tobie ANGELINA pozostaje bardzo dbac o siebie, nie przemeczac sie i byc dobrej mysli. jesli mozesz napisz przy jakiej dlugosci szyjki zaozono Ci krążek?

Pozdrawiam

8. angelina

angelina Zaciekawiona BB

Dzięki za odzew, Moja szyjka to niestety już tylko 0,9cm. W pierwszej ciąży też miałam ten problem tyle że trochę później tzn w 6 m-cu. Wtedy miałam leżeć i mogłam sobie na to pozwolić. Urodziłam w 36 tyg. W tej ciązy dostałam krązek, żebym... mogła się ruszać. Dostałam też pozwolenie na wyjazdy na uczelnię. Jestem naprawdę skołowana. Cieszyłam się z tego krążka tzn. że mogę w miarę normalnie funkcjonować ale przy waszych moja szyjka rzeczywiście nie wygląda rewelacyjnie.

9. Kira25

Kira25 Fanka BB :)

a czy na naszym etapie ciazy, jezeli nie ma takich ekstremalnych przypadkow, to czy szyjka moze sie sytematycznie skracac po ki;lka milimetrow i wytrzyma do konca??
    Pytam... niby mam jeszcze ok, ale skrocila sie o prawie centymetr od poczatku... systematycznie, co badanie jest krotsza...
    Gin nic nie mowi, bo nadal przekracza 3 cm, ale miala ponad 4

10. reklama
  11. Myfa80

Myfa80 mama Hubcia i Wojtusia

hmmm ja spytalam sie wczoraj jak z dlugoscia mojej, a gin ze jest dobrze wszystko domkniete powiedzial tez cos w zarcie bo on z humorem jest ale nie doslyszalam dokladnie cos w stylu ze ok jest szyjka co prawda to nie nie kanal wiertniczy....czy cos w tym stylu.....i wez teraz to zinterpretuj aaaaaaaaaaa jeszcze jak sie spytalam jak z moja szyjka to spytal sie a jak dluga chciala bym miec? hmmm w kazdym razie mam bac asmag czyli magnez.....na moj brzunio gdyby twardnial....
    ciekawe czy samemu mozemy zbadac jak dluga jest szyjka.....

12. Kira25

Kira25 Fanka BB :)

nie ma problemu, zebysmy same ja cala dokladnie obmacaly, tylko.... nie sadze, zebysmy same umialy to zinterpretowac i przelozyc na cm.

Poleć forum