reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skuteczność witaminy D

Dziękuję za wszystkie rady,są one teraz dla mnie bardzo ważne.I tak dla pewności,czy postawiona diagnoza jest prawdziwa,udałam się z córcią na badanie jeszcze do innego pediatry.Ale on też nie zaprzeczył,powiedział,że mogą to być początki krzywicy,ale dla potwierdzenia tej diagnozy,konieczne są badania krwi,które należy jak najszybciej wykonać.
 
reklama
Esencjo48.Moja córcia też miała robione badania,zlecił mi mój lekarz,jak tylko wspomniałam o nadmiernym poceniu się główki.Oczywiście miał rację,witamina D była poniżej normy.Dopiero po badaniach (żeby uchronić moje maleństwo przed krzywicą) podaję jej witaminę D ściśle z zaleceniem lekarza.Moja mała bierze właśnie Vigantol,narazie 2 kropelki dziennie.Twoja znajoma podała ci też właściwą informację.Rzeczywiście lek został czasowo wycofany,ponieważ była zmiana dozownika (został zamieniony na plastikowy) i ponownie został dopuszczony do obrotu.A więc jest dostępny w sprzedaży.
 
Witam.Ja również jestem mamą i podaję swojemu bobasowi witaminę D,kropelkę dziennie.Tak zadecydował mój lekarz i ja się do tego stosuję.Bo uważam,że jeśli dziecko przyjmuje zgodnie z zaleceniami lekarza,wtedy nie ma problemów i można uchronić swoje maleństwo przed krzywicą.Zawsze też proszę lekarza o lek na receptę,gdyż wtedy mam pewnność,że zawartość witaminy D jest zgodna z informacją podaną przez producenta.Również niektóre leki na receptę są refundowane i mają bardzo dobrą cenę,tak jak Vigantol,który kosztuje tylko 3,50 zł.
 
Ja też jestem jedną z matek,która podawała dziecku D-Vitum,nie mając świadomości,że ten suplement ma mniejszą zawartośc witaminy D.To naprawdę bardzo oburza.I teraz dziecko powinno mieć ząbki,a jeszcze ich nie ma i wtedy (wiedząc otym suplemencie)bardzo się denerwuję.
Uważam więc,że tak ważny lek jak witamina D,musi być pewnym i sprawdzonym produktem.Poprostu musi być lekiem.
 
A powiedzcie mi czy chodzi o wszystkie produkty D Vitum?
Bo ja czytałam,że tylko o D Vitum Twist Off kapsułki oraz Kid Vitum Twist Off też w kapsułkach.
Ja podaję tej firmy witaminę,ale w kroplach i nic mi nie wiadomo by one miały mniejszą zawartośc witaminy :no:
 
Myślę,że posiadasz dobrą informację,gdyż nie wszystki partie są wycofane,tylko właśnie witaminaD-vitum "twist off'"-36 kapsułek i witamina K i D-vitum "twist off"-36 kapsułek.O kropelkach nic nie słyszałam.Ale na pewno będzie lepiej,jak będziesz podawała lek na receptę.W lekach tych witamina D zawsze jest precyzyjnie określona i skutecznośc potwierdzona odpowiednimi badaniami.A więc jest to produkt pewny i często cena jest nieporównywalnie niższa.
 
No właśnie w kraju w którym mieszkam ta witamina nie jest na receptę,co prawda D vitum mam z Polski,mąż przywiózł jak był na krótkim urlopie.Nie przyszło mi do głowy by witamina na receptę była lepsza niż ta bez recepty.No ale za 10 dni jedziemy do Polski to skoczę do pediatry by wypisała mi receptę :tak: dzięki.
 
Kachaa28.Muszę przyznać,że nie wiem,czy lepiej jest jak wyjdą ząbki później i czy coś to znaczy,ale w przypadku mojego Stasia,to chyba już najwyższy czas,dlatego tak się niepokoję.Twój maleńki ma 6 miesięcy,a więc to może być normalne,ale 8,5 miesiąca,to już jest niepokojące.Tym bardziej,że dostawał niezgodną z zaleceniem dawkę witaminy D.A przy tym jeszcze producent napisał,że suplement ten został wycofany z powodu mniejszej zawartości witaminy D,ale dlaczego nie podał,ile było mniej.
 
reklama
8,5 m-ca to nie jest niepokojacy czas. Mój synek miał 13 m-cy jak zaczął zabkować i dostawał wigantol według przepisu. Za duże znaczenie przypisuje się tej witaminie:eek:
 
Do góry