reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słaby przyrost wagi

Ania919

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Październik 2019
Postów
33
Witam, synek 5,5 msc . Karmiony piersią. Waga urodzeniowa 3560 obecnie około 7500 kg. Na początku pięknie przybierał około 250-300 gram na tydzień . Ale na ostatnich szczepieniach ważył 7300 i przybrał 400 g przez miesiąc . Minęło 3 tygodnie od szczepień i przybrał niecałe 200 gram . Kp tak co 2,5 -3 godziny plus 2 razy w nocy . Wiem, że w pewnym momencie dziecko zaczyna trochę mniej przybierać. Ale wydaje mi się , że on bardzo mało teraz przybiera. Pieluchy mokre praktycznie po każdym karmieniu, kupa 1 na 2 dni , czasami codziennie. Synek jest bardzo ruchliwy , więc pewnie to co zje to spala . Ale czy nie waży za mało ? Już sama nie wiem , czy mam obsesję 🤦 czy coś zaczyna się dziać ?
 
reklama
Podpinam się pod wątek ☺
U nas też od jakiegoś miesiąca problemy ☹ Aktualnie synek kończy 6 miesiąc. Waga urodzeniowa 2670, wypis ze szpitala 2520, aktualnie 6370. Zlecono badania (mocz + morfologia + żelazo) wszystko ok. Zęby też nie idą 🤷‍♀️ W ostatnich 2 - 3 tygodniach synek przybiera po ok 80 g na tydzień. Wczoraj go ważyłam 6370 a 5 dni wcześniej 6340! Już nie wiem co robić 🤷‍♀️
Jak u Ciebie z karmieniem? Mój ma chyba bunt na mleko (karmie piersią). Raz płaczę, bo nie ma wypływu a raz ze leci 🤷‍♀️ Nawet łyżeczka nie bardzo chce moje mleko. Zaczęłam rozszerzać dietę (zupa jarzynowa + jabłuszko) Jabłuszko chętnie (całe zje), zupka parę łyżek i się kręci.
Mój miał szczepienie 1.10 - 5720,
17. 11 - 6370 (tj 650). Nie wiem co myśleć 🤔 Zaczynam panikowac ☹️
 
Ostatnia edycja:
Podpinam się pod wątek ☺
U nas też od jakiegoś miesiąca problemy ☹ Aktualnie synek kończy 6 miesiąc. Waga urodzeniowa 2670, wypis ze szpitala 2520, aktualnie 6370. Zlecono badania (mocz + morfologia + żelazo) wszystko ok. Zęby też nie idą 🤷‍♀️ W ostatnich 2 - 3 tygodniach synek przybiera po ok 80 g na tydzień. Wczoraj go ważyłam 6370 a 5 dni wcześniej 6340! Już nie wiem co robić 🤷‍♀️
Jak u Ciebie z karmieniem? Mój ma chyba bunt na mleko (karmie piersią). Raz płaczę, bo nie ma wypływu a raz ze leci 🤷‍♀️ Nawet łyżeczka nie bardzo chce moje mleko. Zaczęłam rozszerzać dietę (zupa jarzynowa + jabłuszko) Jabłuszko chętnie (całe zje), zupka parę łyżek i się kręci.
A pediatra jak się do tego odniósł? My za tydzień mamy szczepienie więc zobaczymy... Z kp ok, chętnie ciągnie , tak jak zawsze, odbija też po jedzeniu . Przebiły się w ostatnim czasie 2 dolne jedynki. Ale nie wiem czy to może być powód. Diety jeszcze nie zaczęłam rozszerzać chce po 6 msc .
 
Witam, synek 5,5 msc . Karmiony piersią. Waga urodzeniowa 3560 obecnie około 7500 kg. Na początku pięknie przybierał około 250-300 gram na tydzień . Ale na ostatnich szczepieniach ważył 7300 i przybrał 400 g przez miesiąc . Minęło 3 tygodnie od szczepień i przybrał niecałe 200 gram . Kp tak co 2,5 -3 godziny plus 2 razy w nocy . Wiem, że w pewnym momencie dziecko zaczyna trochę mniej przybierać. Ale wydaje mi się , że on bardzo mało teraz przybiera. Pieluchy mokre praktycznie po każdym karmieniu, kupa 1 na 2 dni , czasami codziennie. Synek jest bardzo ruchliwy , więc pewnie to co zje to spala . Ale czy nie waży za mało ? Już sama nie wiem , czy mam obsesję 🤦 czy coś zaczyna się dziać ?
Każde dziecko jest inne i jeśli naprawdę coś Cię niepokoi to zawsze możesz skorzystać z porady lekarskiej. U mnie synek waga urodzeniowa 3110, waga z wypisu 2890, na 6 miesięcy ważył 6700 (albo 6500 sorki ale nie pamiętam a nie mam jak teraz znaleźć książeczki), teraz ma 11 miesięcy i waży 8500. Synek jest zdrowym dobrze rozwijającym się dzieckiem i ja osobiście nigdy nie miałam potrzeby konsultować jego przypadku z lekarzem. Od początku przybiera mało, ale przybiera. Jest po prostu szczupłym, sprawnym i szybkim dzieckiem dlatego pewnie sporo spala kalorii. Z mojej perspektywy jak patrzę na Wasze przyrosty to wydają się całkowicie ok :) Natomiast to zawsze matka najlepiej zna swoje dziecko i jeśli nie daje Ci to spać po nocach to zawsze można z kimś skonsultować.
 
Podpinam się pod wątek ☺
U nas też od jakiegoś miesiąca problemy ☹ Aktualnie synek kończy 6 miesiąc. Waga urodzeniowa 2670, wypis ze szpitala 2520, aktualnie 6370. Zlecono badania (mocz + morfologia + żelazo) wszystko ok. Zęby też nie idą 🤷‍♀️ W ostatnich 2 - 3 tygodniach synek przybiera po ok 80 g na tydzień. Wczoraj go ważyłam 6370 a 5 dni wcześniej 6340! Już nie wiem co robić 🤷‍♀️
Jak u Ciebie z karmieniem? Mój ma chyba bunt na mleko (karmie piersią). Raz płaczę, bo nie ma wypływu a raz ze leci 🤷‍♀️ Nawet łyżeczka nie bardzo chce moje mleko. Zaczęłam rozszerzać dietę (zupa jarzynowa + jabłuszko) Jabłuszko chętnie (całe zje), zupka parę łyżek i się kręci.
A pediatra jak się do tego odniósł? My za tydzień mamy szczepienie więc zobaczymy... Z kp ok, chętnie ciągnie , tak jak zawsze, odbija też po jedzeniu . Przebiły się w ostatnim czasie 2 dolne jedynki. Ale nie wiem czy to może być powód. Diety jeszcze nie zaczęłam rozszerzać chce po 6 msc
Każde dziecko jest inne i jeśli naprawdę coś Cię niepokoi to zawsze możesz skorzystać z porady lekarskiej. U mnie synek waga urodzeniowa 3110, waga z wypisu 2890, na 6 miesięcy ważył 6700 (albo 6500 sorki ale nie pamiętam a nie mam jak teraz znaleźć książeczki), teraz ma 11 miesięcy i waży 8500. Synek jest zdrowym dobrze rozwijającym się dzieckiem i ja osobiście nigdy nie miałam potrzeby konsultować jego przypadku z lekarzem. Od początku przybiera mało, ale przybiera. Jest po prostu szczupłym, sprawnym i szybkim dzieckiem dlatego pewnie sporo spala kalorii. Z mojej perspektywy jak patrzę na Wasze przyrosty to wydają się całkowicie ok :) Natomiast to zawsze matka najlepiej zna swoje dziecko i jeśli nie daje Ci to spać po nocach to zawsze można z kimś skonsultować.
Mój też śmieje się, bawi, jest bardzo energiczny, ruchliwy i żadnych niepokokacych zmian nie widzę. Ostatnio pediatra powiedziała mi, wazne, że waga idzie do góry, a nie spada. Może ma Pani rację i doszukuje się dziury w całym, bo byłam chyba przyzwyczajona że na początku tak dużo przybierał .
 
Witam, synek 5,5 msc . Karmiony piersią. Waga urodzeniowa 3560 obecnie około 7500 kg. Na początku pięknie przybierał około 250-300 gram na tydzień . Ale na ostatnich szczepieniach ważył 7300 i przybrał 400 g przez miesiąc . Minęło 3 tygodnie od szczepień i przybrał niecałe 200 gram . Kp tak co 2,5 -3 godziny plus 2 razy w nocy . Wiem, że w pewnym momencie dziecko zaczyna trochę mniej przybierać. Ale wydaje mi się , że on bardzo mało teraz przybiera. Pieluchy mokre praktycznie po każdym karmieniu, kupa 1 na 2 dni , czasami codziennie. Synek jest bardzo ruchliwy , więc pewnie to co zje to spala . Ale czy nie waży za mało ? Już sama nie wiem , czy mam obsesję 🤦 czy coś zaczyna się dziać ?
Kochana gdyby przybierał po 200 gr przez cały czas to na rok ważyłby 15 kg mniej więcej. WHO po 6 miesiącu podaje normy 50-80 gr tygodniowo, gdzie wymóg to podwojenie wagi urodzeniowej na pół roku i potrojenie na rok. Na 6 m-cy wychodzi u Was 7120 a Wy już to macie.
Moja pierwsza córka szła jak burza w pierwszym roku, a potem tak zwolniła, że na 2 lata ważyła tyle samo co na rok. Nic z tym nie robiliśmy, bo nie wykazywała oznak niedożywiona. Nadal jest patyczakiem, ale taki urok. Druga córka już tak nie przybiera od początku, ma czasem nawet spadki (anemia, żółtaczka), ale jak coś tam rośnie to lekarze zadowoleni. A zęby to potrafią dać w kość przy jedzeniu.
 
A pediatra jak się do tego odniósł? My za tydzień mamy szczepienie więc zobaczymy... Z kp ok, chętnie ciągnie , tak jak zawsze, odbija też po jedzeniu . Przebiły się w ostatnim czasie 2 dolne jedynki. Ale nie wiem czy to może być powód. Diety jeszcze nie zaczęłam rozszerzać chce po 6 msc .
Pediatra zlecila badania i kazała za 2 tygodnie powtórzyć 🤷‍♀️ Mówiła, by rozszerzyć dietę i tyle.
 
Nie ma się , moim zdaniem co martwić na zapas, jeśli badania są ok, dziecko się zachowuje ok to widocznie takie jest. Córka waga urodzeniowa 2900, pierwsze trzy miesiące jakoś tam przybierała a potem dramat i masakra, 7500 na rok. Do trzech latek taka była kruszyna, teraz ma 4,5 i jest na 95 centylu... Chociaż wcale nie jest gruba, ma brzuszek trochę ale nie jest obtluszczona
 
reklama
Wpisz wagę w siatki centylowe i zobacz jaki idzie. Jeśli cały czas tym samym centylem lub większym to super. Dopuszczalne są spadki o 2 centyle i są one norma. Tak jak napisały poprzedniczki po 6 mies są mniejsze przyrosty. Do 6 mies dziecko powinno podwoić a do 12 potroić wagę urodzeniowa.
Po drugie zbyt agresywne rozszerzanie diety często moze powodować odrzucenie piersi i chęci zaspokajania głodu mlekiem.
Przed stałym posiłkiem mleko a po 30-60 min posiłek.
Moja mała ur 2700g spadkowa 2550g na 6 mies miała 7kg a teraz na 9 8200g Idzie stałym centylem z tendencja wzrostową więc ok. Znam dzieci cięższe i szczuplejsze od niej a wszystko z każdym ok.
 
reklama
Do góry