reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słodkości, pyszności :)

reklama
Czekoladowe mufinki

(ja robiłam w metalowych foremkach od babeczek, wtedy temp. tak 180)1 i 3/4 szkl. mąki
2 łyżeczki proszku
1/2 łyżeczki sody
2 łyżki kakao
3/4 szkl. cukru kryształu
3/4 szkl. posiekanej czekolady

1 szkl. mleka
1/3 szkl. oleju
cukier waniliowy lub trochę aromatu

Mieszamy płynne, dodajemy sypkie. Nakładamy do foremek i pieczemy 20minut w 200st.
 
BOCHEN

Ciasto : palma, 1/2 szkl. wody, 1,5 szkl. cukru, 2 łyżki kakao - zagotować. Jak ostygnie dodać 4 żółtka, 2 szkl. mąki, 1,5 łyżeczki proszku,a białka ubić na sztywno. Wylać na tortownicę i piec w 180st.

Krem : 3 budynie ugotować w połowie mleka, 2 cukry waniliowe, 1,5 palmy, 0,5 kg twarogu waniliowego z wiaderka.

1/2 kremu odłożyć,a do 2 części dodać kakao i posiekaną czekoladę.

Mus, owoce zagęścić galaretką.

Placek kroimy na 3 krążki i przekładamy, placek, biały krem, mus, placek, czekoladowy krem, mus, placek, polewa czekoladowa.

Ciasto jest duże, syte, pyszne,ale nie jest mocno słodkie
 
Jeżyk:
1 szkl. bialek
1 szkl. zoltek
1 szkl. maki
1 szkl cukru
1 szkl maku

zmiksowac i piec ok 40 min. szybko, latwo i przepysznie!

czy robiłyście już to ciasto??? bo mam pytanie do tych dziewczyn co często pieką ciasta bo pewnie Izy i tak nie ma teraz przy kąpie
czy ten mak namoczyć?
i czy jak nie ma proszku ani sody w przepisie to czy wyjdzie????
Jak myślicie???
 
nuska nawet nie zwrocilam uwagi na to, ze nie ma proszku :) mi wyroslo bez problemu. maku nie mocze. nawet nie wiedzialam, ze tak sie robi ;)
 
nie pamiętam czy ktoś juz podawał ten przepis ale ja go wczoraj odkryłam w necie i oczywiście odrazu wypróbowałam jest pyszny i najważniejsze niskokaloryczny deser
no więc
1 kostka twarogu
1 szklanka wrzątku
1 galaretka
twaróg zmielic ,galaretkę zalac szklanką wrzątku i wystudzic (najlepiej w zimnej wodzie) wlac galaretkę do twarogu i zmiksowac to razem a następnie do lodówki szybko się robi i wychodzi pyszne u mnie wszyscy się tym zajadali
 
reklama
Do góry