reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Socjalne - urlopy, świadczenia, becikowe, dodatki, żłobek

reklama
Dzięki aga właśnie o to mi chodziło gdzie iść, a gdzie zameldują dzidzie? Bo to przy matce meldują nie, a ja mam zameldowanie w Legionowie(koło Warszawy). Czy to wystarczy tutaj załatwiać wszystko czy będzie sie osobiście trzeba stawić w swoim miescie? Wystarczy załatwiać tu gdzie się mieszka? Tak samo nie wiem jak z becikowym bo wyczytałam że tu gdzie się mieszka ale np. jak się wynajmuje to trzeba umowe najmu mieć ze sobą, a jak nie ma takiej? Kurde boje sie tego wszystkiego papierkowego. Tak samo jak nie wiem jak z przychodnia potem dla dzidzi bo my jesteśmy w enelmedzie, ale w Krakowie nie ma pediatry w enelmedzie no i trzeba bedzie jakiegos znalezc normalnie w przychodni, ale teraz w jakiej? Wszystko to takie zamieszane.
 
Zadzwoniłam, pani bardzo miła co nie często się zdarza i chętnie udzieliła informacji. Po becikowe trzeba się zgłosic w miejscu zamieszkania do odpowiedniego urzędu. Trzeba mieć ze sobą dokumenty jak w punkcie 8 i jedna poprawka tylko,zmieniło się i teraz jest na to 12 miesięcy od porodu a nie 3.
Acha jak się nie jest zameldowanym w danym miescie tylko się wynajmuje to trzeba mieć ze sobą umowę najmu. Heh tylko nie wiem co jak się nie ma umowy, gapa jestem i się nie zapytałam, ale to jeszcze sie uzupełni :-)
 
reklama
paulusia nie ma co przepraszać, z tego co widzę to na wielu stronach jest jeszcze nie zmienione i podane jest ze sa 3 m-ce, to jakos sie chyba niedawno zmieniło :-)
Nie ma sprawy :-)
 
Do góry