reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlopy, świadczenia

nik_i prawda, urlop macierzyński przedłuzy się do 20 tyg., niestety nas to juz nie obejmie:-(
Dziewczyny ku przestrodze, byliśmy z M w USC zrobić Maji akt urodzenia, wszystko poszło bardzo ładnie i sprawnie,ale pani która nas obsługiwała podbiła się pod aktem w miejscu kierownika jako starszy specjalista bez adnotacji Z UP na pieczątce, wydawałoby się,ze wszystko jest ok., ale mojego M coś tknęło i wróciliśmy do pani z prośbą o wyjaśnienie,czy to jest zgodnie formalnie,pani odesłała nas do kierownika i jak się okazało mieliśmy rację,zmieniono nam akty i juz z podpisem pani kierownik,tak jak być powinno. Wiem z własnego doświadczenia,bo sama się czepiam dokumentów w pracy,że któryś urząd mógłby stwierdzić nieważność dokumentu, także zwracajcie na to uwagę,bo po co później chodzić i od nowa wyrabiać dokumenty.
 
reklama
Niki tak od 1.1.2009 wydluza sie urlop maciezynski do 20tyg w przypadku pierwszego i 22tyg w przypadku drugiego dziecka i z tego co wiem ze mamy ktore beda w tym czasie na maciezynskim maja z automatu przedluzone o ten czas swiadczenia..... (licze na to) :dry::sorry2:
 
Też wiem, że się wydłuża od 2009 i obejmie również te mamy, które w dniu wejścia w życie ustawy będą już na macierzyńskim.
Niestety dotyczy tylko mam rodzących pierwsze dziecko oraz tych, co rodzą wieloraczki.
 
Antylia, Lucyann tego to nie wiedziałam,ze przedłuza się z automatu, to fajnie, czyli się załapiemy na dodatkowe dwa tygodnie, muszę tego dopilnować u siebie w pracy,bo jak się sam człowiek nie upomni,to moje kadry oleją sprawę:-)
Antylia czyli co,jak jest drugie dziecko nie obejmuje,a co ma piernik do wiatraka,bo ja tego nie rozumiem:confused:,to co mama rodząca drugie dziecko jakaś gorsza jest,czy co:confused:
 
Super, ze nas wydluzony macierzynski tez obejmie :-)

A ja mam takie pytanko. Od 3 miesiaca bylam na chorobowym i caly czas placil mi moj zaklad, teraz przyznano mi swiadczenie rehabilitacyjne i z decyzji jaka otrzymalam z zusu wynika, ze swiadczenie to tez wyplaci mi firma:-) bardzo mi to na reke, a teraz wlasnie moje pytanko: czy mozliwe jest zeby macierzynskie tez wyplacala firma???
 
MALIINKA - jak najbardziej.....to zdaje sie jest tak, ze to firma placi macierzynski, jesli zatrudnia powyzej 100 osob....:tak:
Mi np macierzynski placila firma :-)

Eeeeee nie moge.....powaznie jest tak ze ten wiekszy macierzynski tylko przy pierwszym dziecku? :baffled::confused::szok:
Toz to jakas paranoja :wściekła/y:
I tak jest jakis dziwny przepis, ze jesli urlop wychowawczy jest przerywany na rzecz macierzynskiego...i ten macierzynski w calosci przypada w czasie tego wychowawczego, to jest obcinany o 2 tyg. (o tyle czasu ile mozna go wykorzystac przed porodem :confused:).
Tzn.....wlasnie ja np wg starych zasad na Filipka powinnam dostac teraz 20 tyg. (bo jest kolejnym dzieckiem).....ale ze macierzynski przypadnie w calosci w czasie wychowawczego to bedzie tylko 18 tyg.....:sorry2:

Czyli co.....wychodzi na to ze mimo ze rodze kolejne dziecko bede miala macierzynski krotszy od pierworodek......:nerd:
Oby tak nie bylo bo to jakies idiotyczne....
 
Ostatnia edycja:
Jak firma zatrudnia na dzień ostatniego listopada poprzedniego roku 21 osób z tytułu Umowy o Pracę to świadczenia wypłaca firma i o tą kwotę pomniejsza swoje comiesięczne zobowiązanie względem ZUS:-)
 
Dziewczyny a jak to jest z tym przedłużonym macierzyńskim? Czy muszę składać jakiś wniosek o przedłużenie, czy jest on przedłużony automatycznie? I wracam do pracy po 20 tygodniach zamiast po 18, bez żadnych formalności?
 
reklama
No wlasnie jak to z tym macierzynskim???? ja mam placony z zusu,a wychowawczy to nie mam pojecia jak jest??mam umowe o prace do 31.12.2010,musze zlozyc jakies pismo gdzies???o wychowawczy??? mam nadzieje ze z szefem nie musze rozmawiac na ten temat,po tym jak mu oznajmilam ze jestem w ciazy to raczej nie bede mile widziana.a moj szef to kawal gnoja,sory za wyrazenie,ale nie mialam z nim lekko w pracy.
 
Do góry