reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Solarium a ciąza

reklama
Kochane ciężarówki z tym solarium to chyba nie tak do końca ... Mój gin wyraził zgodę na krótkie seanse na lampach bronzujących. Jestem łuszczykowcem i co fenomen natury atopowcem uczulonym na dziegć (chyba to tak się pisze) i jedyne co przed ciążą mogłam stosować to sterydy, które teraz wiadomo musiałam odstawić. Jedyny ratunek to lampy i bardzo tłuste kremy. Skoro lekarz pozwala to chyba nie powinno być aż tak bardzo szkodliwe. Wiadomo jak się przesadzi to i bez ciąży można sobie zaszkodzić.

Mam koleżankę, której lekarz zalecił to samo. także potwierdzam.
A poza tym to nie tak zupełnie "NIE" dla solarium w ciąży... Są pewne plusy. Znowu polecę stronę www.zdrowe-opalanie.pl bo tam jest naprawdę sporo artykułów na ten temat.

Wiadomo, że tylko w ciąży przebiegającej nienagannie, za zgodą lekarza i do bardzo solidnego solarium na możliwie słabe lampy :happy: no i tylko zimą, bo jak jest słońce, to naprawdę nie widzę powodu...


albo www.ebrzuszek.pl tam też są pewne info na temat działania promieni UV. Trzeba tam wpisać w wyszukiwarkę "solarium", bo inaczej trudno znaleźć


a tu link do konkretnego artykułu http://www.zdrowe-opalanie.pl/index...-kobiety-w-ciazy-powinny-korzystac-z-solarium
 
Ostatnia edycja:
acha. mam jedną prośbę. Jeżeli coś piszecie, bo tak myślicie, to powiedzcie to. np. "myślę, że nie powinno się...". Nie lubię, jak ktoś swoje osobiste zdanie przedstawia jako fakt autentyczny ;-)

Staram się nie być gołosłowna... szukam czegoś w necie na dany temat, żeby potwierdzić moje zdanie.

To tylko taka osobista uwaga :blink: nie chcę nikogo atakować, ani ganić. To tak dla zachowania porządku :sorry2:
 
Do góry